Skocz do zawartości

Grzegorz Wilk

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

676 wyświetleń profilu

Grzegorz Wilk's Achievements

1

Reputacja

  1. W zeszłym roku uruchomiliśmy testowo Vendero na miesięcznej licencji demonstracyjnej. Niestety ze względu na zbyt ubogie możliwości edycji strony nie zdecydowaliśmy się na to rozwiązanie, stronę odpublikowałem, synchronizator zatrzymałem ale niestety nie mogę usunąć witryny. Po kliknięciu przycisku "Usuń witrynę" wyświetla się okno jak na zrzucie ekranu, ale po kliknięciu "Ok" niestety nic się nie dzieje, strona nie jest usuwana. Problem odłożyłem na kilka miesięcy, bo w niczym mi nie przeszkadzało, że to dalej wisi, ale teraz niestety okazało się, że Vendero blokuje nam możliwość np. usunięcia zdjęcia na towarze (zrzut ekranu) i to już jest problem (pomijając fakt, że według vendero tylko jeden towar jest zsynchronizowany a zablokowane sią niestety wszystkie). Proszę o informację w jaki sposób mogę usunąć witrynę z Vendero aby nie blokowała nam towarów.
  2. Czy istnieje możliwość wydrukowania formularza zgód przetwarzania danych osobowych w języku angielskim?
  3. Jeśli mógłbym przy okazji coś zasugerować a propos usług jednorazowych. U nas osoby tworzące zamówienia od klienta nie posiadają uprawnień do tworzenia nowych kartotek towaru (mamy specyficzny asortyment, nie znają się na tym jak magazyn przyjmujący towar i robił się bajzel, powielone kartoteki itp) więc jeśli klient zamawia nieistniejący u nas w bazie towar, to wprowadzają go jako usługę jednorazową, potem magazynier tworzy rzeczywiste kartoteki i podmienia zapisy. Więc samą możliwość dodawania usług na niektórych typach dokumentów (ZK) wolał bym zostawić dla wszystkich, natomiast chciałbym poprosić o wprowadzenie opcji zablokowania takiej możliwości dla sprecyzowanych typów jak FS i WZ (np. przez blokadę możliwości zapisania takiej faktury przy realizacji ZK). Obecnie radzę sobie tak, że wyedytowałem szablon wydruku i próba wydruku np. FS z jakąkolwiek pozycją gdzie Dokument.Pozycje.encjaPozycji.RodzajAsortymentu.Symbol == "US" wyświetla stosowny komunikat użytkownikowi przez MessageBox.Show i crashuje generator faktury aby dokument się nie stworzył. Działa pięknie, ale wolałbym docelowo jakieś ładniejsze rozwiązanie.
  4. Dzień dobry, Przeszliśmy właśnie z linii GT na Nexo i próbuję pomóc księgowej z utworzeniem schematów dekretacji na podstawie tych z GT. Generalnie nie ma z tym wielkiego problemu, ale trochę zgłupiałem w przypadku WNT, gdzie na fakturze VAT jest 0 a musimy sobie do tego naliczyć 23% VATu w ramach samoopodatkowania (jestem informatykiem i nie mam nic wspólnego z księgowością, więc jeśli użyłem gdzieś złej nomenklatury to proszę o wybaczenie). Znalazłem dwie możliwości: Zrobić dwa schematy, jeden do VAT z zaznaczeniem nietworzenia dekretu, ustawienie złożonego zapisu VAT i mapowania stawki 23 po filtrze VAT [%] = 0 w szczegółach zapisu VAT. Drugi schemat tylko dekretujący właśnie powstały zapis zakupu VAT z dokumentów ewidencji. Zrobić jeden schemat, zmapować 0 na 23 jak wyżej aby stworzył się się dobry dokument VAT w powiązanych, natomiast w pozycji zapisu księgowego daję kwotę netto w walucie z mnożnikiem x 1,23 i kwotę netto w walucie z mnożnikiem -1,0. Co by właściwie ładnie załatwiało sprawę, gdyby nie to, że pojawia się różnica 1 grosza w stosunku do tego, co wylicza złożony zapis VAT (pewnie jedno liczy % na walucie i przelicza na PLN a drugie odwrotnie). Rozwiązanie 1 w sumie nie jest jakoś szczególnie upierdliwe, więc w przypadku gdy nie da się tego jednym schematem zrobić to pewnie właśnie je wybiorę, ale tak z ciekawości i na przyszłość - da się to jakoś elegancko ogarnąć jednym schematem?
  5. Ok, działa, dziękuję! Niestety trochę jako półśrodek, bo przy każdej edycji wzorca muszę to na nowo ustawiać. Nie deal-breaker ale lekko upierdliwe przy testowaniu zmian w trakcie pracy nad wzorcem. Czy jest możliwość testowania wzorca bez zamykania Designera? Bo zdaje się, że dopiero to wyzwala zapisanie tymczasowego wzorca z dysku do bazy. Niestety sam podgląd wewnątrz programu nie pobiera danych z bazy więc niewiele mi to daje.
  6. Chciałem wyedytować raport rozrachunków na dany dzień, aby pokazywał ilość dni spóźnienia a nie tylko termin zapłaty. Niestety jakakolwiek próba edycji powoduje, że przestaje działać funkcja Status() w kodzie wzorca. Krok po kroku co robię: Powielam wzorzec "Raport rozrachunki na dany dzień" Testuję powielony wzorzec - pierwsza kolumna pokazuje R lub N w zależności od faktycznego statusu. Wybieram "Popraw wzorzec" Nic nie zmieniam! W Designerze daję tylko ctrl+s i wychodzę. Testuję wzorzec - pierwsza kolumna jest wszędzie pusta. Co najlepsze - gdy dopiszę moją procedurę wyliczającą dni to to działa i pokazuje się na wydruku. Tylko funkcja Status() przestaje działać. Nawet gdy na sztywno jej ustawię return "test"; to tego nie zwraca. Dopiero skasowanie sprawdzania Dokument.rozrachunekNaDzien.rozrachunekNaDzienWgPodmiotu.StatusRozrachunku powoduje, że zaczyna zwracać testowy łańcuch. Co robię nie tak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...