Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Agnieszka Nowak

Użytkownik
 • Ilość treści

  11
 • Rejestracja

Reputacja

1 Neutral
 1. Niestety chyba nastały takie czasy, że to co oferuje sello, to trochę za mało. Trzeba jeszcze szybciej.... Chyba, że nie wiem o jakichś rozwiązaniach?
 2. Hej, pracuję na sello już dość długo, bo od 2012 roku. Ale wiadomo, że wszystko się zmienia, idzie do przodu. Allegro ma coraz większe wymagania. Zastanawiam się czy ja mam coś źle skonfigurowane, czy wszyscy pracują tak jak ja. Widzę np, że w baselinkerze można tak wszystko skonfigurować, że jak tylko wpada zamówienie, płatność się zgadza, to program sam wystawia dokument. tworzy list przewozowy i wysyła do klienta. Te operacje dzieją się właściwie od razu, bez udziału człowieka. Pytanie, czy w sello się tak da? Ja do tej pory pracuję tak, że najpierw odpowiadam na maile, potem księguję wpłaty, potem generuję dokumenty sprzedaży, a na koniec tworzę listy przewozowe (i to za pośrednictwem prostej paczki). Czy można inaczej, szybciej? Jak?
 3. Ale tak na chłopski rozum.... bo żaden ze mnie informatyk, w ogóle się na tym nie znam. Skoro na Allegro w zamówieniu jest adres mailowy ze znakiem "+", to dlaczego w sello jest inaczej? Na jakim etapie powstaje ten błąd? To allegro przekazuje nie to co trzeba, czy sello zaciąga nie to co trzeba? Jak to zmienić? Od czego to zależy?
 4. Co z tym zrobić? Sprzedaję tylko na allegro, korzystam tylko z sello. Jeśli allegro podaje te adresy właściwie, to dlaczego otrzymuję komunikat, że do inpostu przekazywany jest niewłaściwy adres? Jak to zmienić?
 5. Mam pytanie, co wpływa na czas pobierania transakcji z allegro przez sello? Dlaczego jest tak, że jedne transakcje mam w sello właściwie po chwili, a inne zaciągają się później? Np księgowałam wpłaty i drukowałam dokumenty około 10tej, a teraz mam transakcję z wczoraj z godziny 22:38. Nigdy nie sprawdzałam tego aż tak skrupulatnie, ale przy zmianach na allegro zaczyna to być istotne.
 6. Tak myślałam, że działając na sello, raczej nie ma innej opcji. wiem, że w baselinkerze fajnie to wszystko samo hula, ale już się chyba nie przesiądę. Za dużo lat i mocne przyzwyczajenie do sello. Tak, paczkomaty też tworzę prostą paczką i nawet na gabaryty znalazłam swój sposób Mam w sello ustawioną masę poszczególnych produktów. I masa 1 - oznacza dla mnie gabaryt A, masa 2 - gabaryt B, masa 3 - gabaryt C. Drukuję paragony zbniorczo według masy właśnie i tym sposobem nie muszę każdej transakcji sprawdzać indywidualnie. Tylko grupowe sprawdzam do jakiego gabarytu pójdą Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłam.
 7. Jasne, że składa się na to wiele czynników. Ale to czy to się sprawdzi, to sobie ocenię już sama. Pytam o to w jaki sposób pracują inni na sello, bo może ja nie zauważam pewnych rzeczy, może źle to sobie ułożyłam. Tzn dla mnie jest to wygodne, ale allegro się zmienia, trzeba się dostosować chcąc nie chcąc.
 8. Dzień dobry, w związku ze zmianami na Allegro mam pytanie. Do tej pory pracuję tak, że najpierw sprawdzam maile od kupujących, potem księguję wpłaty, potem drukuję dokumenty, na końcu tworzę listy przewozowe, korzystając programu prosta paczka. Natomiast chcąc przyspieszyć tworzenie listów przewozowych, tak aby zawsze mieć pewność, że numer przesyłki znajdzie się na Allegro w czasie 24 h, czy można w jakiś sposób skonfigurować sello, tak, aby listy tworzyły się same zaraz po otrzymaniu zamówienia? Może ktoś z was ma jakiś inny system pracy na sello? Ja pracuję raczej zbiorczo, czekam każdego dnia na zamówienia, potem obsługuję je grupowo,. to bardzo przyspiesza pracę, nie wyobrażam sobie drukowania i obsługi po jednej transakcji. Podpowiedzcie coś, jeśli możecie.
 9. Koniecznie coś zróbcie, bo idą zmiany , nic nam się nie podepnie, nie będzie historii korespondencji.
×