Skocz do zawartości

Tomasz Bartodziej

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Tomasz Bartodziej

  1. 53 minuty temu, Kacper Panek napisał:

    W kwestii podzielenia wydruku na mniejsze pliki – można to zrealizować poprzez np. drukowanie raportu miesiącami.

    tak, tylko wówczas nie będą zgadzały się podsumowanie - na każdym kolejnym wydruku podsumowanie będzie od zera.

  2. Dzień dobry

    wersja programu najnowsza, wydruk na stanowisku serwerowym (bardzo wydajny komputer). Myślę że problem tkwi w podsumowaniach każdej strony (folio, przeniesienie z folio i razem, tutaj wg mnie mieli). Udało mi się zapisać taki plik po około godzinie i ma 1248 stron (z programu w tym czasie nie można korzystać). Utworzyłem nowy wzorzec gdzie wyrzuciłem wydruk podsumowania i na tym wzorcu taki wydruk trwał krócej. Może wprowadzenie dzielenia tak dużych wydruków na kilka plików wg ilości stron by to przyspieszyło (np wybieram wydruk i zaznaczam aby tworzyły się pliki po 100 stron).

  3. Dzień dobry

    takie usprawnienie programu spowoduje, że będzie można jednym schematem importować fakturę WNT zakupu z epp do rejestru vat oraz zadekretować, bez robienia tego na raty. Czekam na przyszłą wersję ;) Dziękuję za informację

  4. https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/3573,rachmistrz-nexo-dekretacja-dokumentow-ze-stawka-nieop-do-ewidencji-vat-w-stawce-23.html

     

    Przy imporcie faktury wnt do rejestru vat to rozwiązanie przenosi kwotę netto w walucie do pozycji 23% ale vat wyliczany jest w ten sposób, że wartość vat w walucie program mnoży przez  wskazany kurs. Co zrobić aby VAT wyliczał się od kwoty netto w pln? 

    W zał. przykładzie na żółto to co chciałbym uzyskać.

     

     

     

     

    Zrzut ekranu 2024-04-16 211152.png

  5. aż tak drastycznej zmiany jednostek nie mamy, zmiany są pomiędzy m2 a m3 :)

     

    chodzi o to że księguję schematem PZ na towary i rozliczenie zakupu (300-xxx). Dowodem źródłowym jest PZ a jego wartość nie zgadza mi się z dekretem. Z drugiej strony księguję fakturę (to są tyko zakupy wnt) i rozliczam ją z PZ przez konto 300. Do tej pory robiłem to na raty, czyli najpierw schematem wrzucałem do rej. vat fakturę i z ręki zmieniałem na 23%. Później kolejnym schematem zapis z ewidencji vat dekretowałem do rejestru księgowego. Jednocześnie od razu na dekrecie wyliczałem różnicę z tych zaokrągleń i doprowadzałem do zerowego salda na koncie 300 bo obraz z ewidencji vat nie ma kosztu magazynowego. Jak na wydrukowanym PZ była inna wartość niż faktyczny koszt magazynowy to na koniec zabawy szukałem tych różnic i nie było to fajne. 

     

    W przyszłym miesiącu będę to robił jednym schematem z poziomu faktury zakupu WNT z pliku epp więc nie będzie rozjazdu. Jednocześnie takie wnt trafi mi do vat i kh, gdzie automatycznie wyliczy mi się ta różnica. Wolałbym aby zapis księgowy zgadzał się w wydrukiem pz i stąd moje zapytanie na forum. 

     

     

     

     

  6. Firma tylko na kpir, wpisuje wydatek - rachunek za paliwo, zaznaczam ptaszkiem "dotyczy pojazdu"  wybieram 75%  i brutto z faktury  (w koszty 75% (pojazd firmy). Po zapisaniu znika "75% (pojazd firmy)".  Później nie działa wybór z listy "W koszty". Działa jak się uzupełni dane pojazdu.

  7. Otwarcie z Ra, Re czy Gr poziomu biura: 12 sek

    Procesor    Intel(R) Core(TM) i7-14700K, 3400 MHz, Rdzenie: 20, Procesory logiczne: 28

    Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM)    64,0 GB
    Nazwa    NVIDIA GeForce RTX 4070
    Model    KINGSTON SKC3000D2048G x3 szt

    Wszystko inne oprócz nexo klikam i jest. 


     

     

  8. Skąd program bierze do symulacji koszty uzyskania przychodów oraz ulgę podatkową?  Wskakuje mi albo brak tych parametrów albo tylko standardowe koszty uzyskania przychodów. U innego pracownika program do symulacji zaciąga poprawne a u innych nie wiadomo skąd.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...