Skocz do zawartości

Waldemar Szłapak

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

456 wyświetleń profilu

Waldemar Szłapak's Achievements

0

Reputacja

  1. To to wiem że można to wszystko zrobić ręcznie . Ale nie tego się spodziewałem po Firmie Insert żeby takie rzeczy wpisywać ręcznie , bo na przykład przy pojedynczych przelewach wszystko się zaczytuje automatycznie i tak powinno być przy zapłacie do kilku faktur. Poz tym stan środków na rachunku VAT też nie jest w żaden sposób monitorowany. Na przykład w taki sposób aby przy kwocie vat-u przekraczającej kwotę środków na rachunku vąt program zdejmował wartość maksymalnie do 0 a pozostałą wartość pobierał z rachunku podstawowego
  2. W programie jest kilka miejsc gdzie możemy sprawdzić czy dany kontrahent ma wpisany nr. rachunku bankowego do białej listy. Delikatna sugestia aby w kolejnych aktualizacjach wyraźnie wyróżnić fakt braku rachunku na białej liście . Na przykład komunikat wyświetlany na czerwono lub w inny sposób . Obecne komunikaty są bardzo podobne i łatwo przeoczyć fakt braku rachunku na białej liście. Druga ważniejsza sprawa to to że spora cześć firm, zwłaszcza telekomunikacyjnych, dostawców energii i inni posiadają rachunki wirtualne przypisane do klienta i po sprawdzeniu takiego rachunku komunikat mówi że dany rachunek nie widnieje na białej liście i to jest błąd ponieważ na stronie ministerstwa mechanizm sprawdzania mówi że jest to poprawny rachunek bankowy przypisany do rachunku który jest na białej liście.
  3. Proszę powiedzieć jak mam zrobić zbiorczą podzieloną płatność kilku faktur. Wszystkie faktury mają zaznaczoną podzieloną płatność , jak próbuje robić pojedyncze płatności to każda płatność automatycznie generuje się jako PP. natomiast w przypadku płatności zbiorczej tabela nie ma zaznaczonej PP, i trzeba to zaznaczać ręcznie a po wybraniu wpłaty przelew PP pojawiają się rubryki z kwotami wpłaty, kwota VAT i kwota z rachunku VAT ale wszędzie są zera. Po zaznaczeniu kilku faktur, u góry nadal są same zera. po zapisaniu przelewu, w operacjach bankowych pojawia się przelew PP z wstawionymi kwotami wpłaty,kwota VAT i kwota z rachunku wat bez możliwości zmiany ( na przykład inna kwota z rachunku VAT) . Poza tym w tytule przelewu nie ma numerów faktur , jest tylko przedział dat z których są te faktury. Poza tym przy płatności dla ZUS-u lub podatków do U.S. nie ma możliwości zaznaczyć że płatność jest zrobiona z rachunku VAT , a bank właśnie z tego rachunku realizuje te płatności.
  4. Po usunięciu danych z dowodu osobistego z kartoteki klienta i tak na fakturze RR drukuje się data wydania dowodu , a jest to niezgodne z obowiązującym prawem . Poza tym, gdy usunę dane dowodu osobistego to w momencie gdy ten sam klient chce zakupić na przykład wyroby węglowe wtedy prawo wymaga żeby na fakturze był zamieszczony pesel i nr dowodu osobistego. a ja ten numer usunąłem z kartoteki i dokument będzie niezgodny z prawem . Potrzebny jest tylko taki wzorzec wydruku F.V.RR w którym będzie tylko nr PESEL ponieważ faktura RR z numerem dowodu osobistego i datą oraz organem wydającym, jest od 1 września 2019r. NIEZGODNA Z PRAWEM Bardzo proszę rozważyć taką zmianę w najbliższych aktualizacjach ponieważ obecna faktura jest niezgodna z prawem. Więc nie mogę dokonywać zakupów od rolników ryczałtowych produktów rolnych w oparciu o dokumenty z subiekta.
  5. Nie wiem jak zrobić fiskalizację zwykłej faktury. Bo jeżeli ma Pan na myśli wystawienie zwykłego paragonu na kasie fiskalnej do zwykłej faktury (nie detalicznej) to w moim przypadku nie jest możliwe . Ponieważ biuro rachunkowe rozlicza moją sprzedaż detaliczną z raportów z kasy fiskalnej i one muszą się zgadzać z ze sprzedażą detaliczną w subiekcie . A sprzedaż dla płatników VAT (nie detaliczną) z raportów z subiekta . Jeżeli natomiast zrobimy paragon do zwykłej faktury to w ów czas taka sprzedaż będzie podwójnie zaksięgowana. Raz z kasy fiskalnej a drugi raz z faktury sprzedaży. Chyba że jest sposób na wystawienie faktury zwykłej i w jakiś sposób ją przerobić na fakturę detaliczną która nie będzie duplikować skutków wraz z paragonem. Drugie rozwiązanie z WZ jako oświadczenie odbiorcy też nie wchodzi w grę . Ponieważ od momentu kiedy prawo zezwala na drukowanie oświadczenie na fakturze w zamian za dokument dostawy to nie chcemy tworzyć nie potrzebnie zbędnych dokumentów i kolejnych segregatorów do archiwizacji . Najprościej by było dodać zakładkę akcyza na przykład do paragonu lub do faktury detalicznej tak aby wszystkie potrzebne informacje i oświadczenia znalazły się na jednym dokumencie. Chcę nadmienić że sprzedaż wyrobów węglowych ze zwolnieniem z akcyzy odbywa się głównie na rzecz osób fizycznych i to tam są potrzebne te oświadczenia i informacje o zwolnieniu z akcyzy. I w tej sytuacji ta możliwość tylko na fakturze zwykłej, a nie detalicznej, jest nie przydatna gdyż dla osób fizycznych sprzedajemy przez paragon i drukujemy fakturę detaliczną . tak też twierdzą doradcy Insert Ze sprzedaż detaliczna ma być w taki sposób tworzona.
  6. Po aktualizacji programu pojawił się nowy wzorzec (FS- akcyza , zwolnienie , oświadczenie nabywcy wyrobów węglowych ) dla faktury sprzedaży akcyzowej i proszę o informację czy da się zastosować ten wzorzec wydruku dla faktury detalicznej oczywiście z zachowaniem wszelkich danych i informacji na dokumencie. (tj, dowód osobisty, pesel, podstawa prawna zwolnienia oświadczenie itp Jest to konieczne ponieważ większość odbiorców wyrobów węglowych to osoby fizyczne i im sprzedajemy paragonem imiennym oraz do niego drukujemy fakturę detaliczną . do niej jednak nie ma wzorca wydruku w którym by były zamieszczone wszystkie niezbędne informacje . czy możemy liczyć na taki wzorzec wydruku faktury detalicznej ?
  7. Od 1 września 2019r Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów opublikowano nową strukturę logiczną postaci elektronicznej ksiąg podatkowych i dowodów księgowych dotyczących jednolitego pliku kontrolnego (JPK) dla faktur VAT RR. Nowa struktura zacznie obowiązywać już 1 września br. „Publikacja struktury wynika z nowych regulacji dotyczących faktur VAT RR, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 4 lipca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2019 r., poz.1520)” – wyjaśnia Ministerstwo Finansów. Jak tłumaczy resort finansów, nowa struktura logiczna zacznie obowiązywać już z początkiem września 2019 r. W związku ze zmianami, potrzebny jest wzorzec wydruku faktury vat RR w którym nie będą drukowane informacje związane z dowodem osobistym sprzedającego . Kiedy otrzymamy taką możliwość?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...