Skocz do zawartości

Paweł Abramczyk

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Paweł Abramczyk

  1. Dzień dobry, Wiem że jest możliwość „podłączenia” przelewów24 do współpracy z nexo pro. Czy jest możliwe aby sprzedawca wysłał klientowi mailem dokument w PDF (np. TS, ZK lub FS), klient pobiera dokument na tym dokumencie jest „guzik” opłać przez przelewy24, po kliknięciu w „guzik” przenosi go na odpowiednią stronę i tam płaci. To tak działa?
  2. Też szukamy takiej osoby, chętnie stacjonarnie (Ożarów mazowiecki i/lub Warszawa) ale może być też online, nexo pro gestor i subiekt, zgadam się z autorem dobry program, wiele funkcji, chcemy z nich korzystać. Szukamy fachowca.
  3. Dziękuję za odpowiedzi, taka funkcjonalność bardzo by się przydała z punktu widzenia sprzedawcy tak, aby on przeprowadził cały proces zamawiania towaru u dostawcy bez potrzeby angażowania w to księgowości i rewizora. Sprzedawca zamawia towar, wprowadza fakturę zakupu zaliczkową, później fakturę zakupu końcową i na końcu klientowi fakturę sprzedaży. To jest zakup towaru, ktoś napisał ze wprowadzić towar częściowo? Nie bardzo, kupując panele w ilości 22,222m2 nie chciałbym wprowadzać najpierw 30% tej ilości później 70% na stan, zostaną końcówki, różnice groszowe na fakturze, to nie jest dobry pomysł. Ktoś napisał, aby wprowadzić usługę, ok. na fakturze usługa, jako zaliczka a później na końcowej wprowadzamy towar i –zaliczka, aby wartość faktury się zgadzała, to już lepiej. Dobrze, że od producenta Pan Kacper Panek się wypowiedział, my sprzedawcy potrzebujemy systemowego rozwiązania, które umożliwi wprowadzanie tych faktur do subiekta i jednocześnie możliwość zaliczenia w koszty vatu z faktury zaliczkowej zakupu w miesiącu, w który została wpłacona zaliczka a nie trzy miesiące później. Panie Kacprze, kiedy można się spodziewać aktualizacji z tą funkcją?
  4. Kupujemy od producenta towary na zamówienie, przy składaniu zamówienia wpłacamy 30% zaliczki, dostajemy fakturę zaliczkową cząstkową. Nie wprowadzamy jej w ogóle do nexo, później po 3 miesiącach przyjeżdża towar i faktura zaliczkowa końcowa na 70%. Wprowadzamy fakturę końcową w wartości 100% zamówienia. Jak takie faktury wprowadzacie? Dajcie jakiś pomysł, 30% vatu moglibyśmy odliczać w miesiącu, w którym płacimy zaliczkę. Proszę o sugestie.
  5. Bazę przekazaliśmy do Insertu celem analizy, zobaczymy co z tego będzie? Mam nadzieję że szybko będą informacje zwrotne, remanent trzeba zakończyć.
  6. Dzień dobry, od 2 lat pracujemy na nexo pro: subiekt, gestor, rewizor, gratyfikant. Około 40 stanowisk (w tym 30 na pulpicie zdalnym), 40tys towarów. Rok temu robiliśmy remanent, wprowadzaliśmy dokumenty IW, zatwierdzaliśmy je, nie było żadnych problemów, wszystko dobrze działało. Teraz program zawiesza się podczas dodawania spisów IW (głównie, gdy zatwierdzamy spis towarów nieuwzględnionych), też podczas odłączania spisów z inwentaryzacji z piku IW, trawa to około 9 godzin i nie można go później zapisać. Później baza się zawiesza i działa bardzo wolno, nie można w ogóle pracować na nexo F2, F8 (praktycznie żadnych operacji) na wszystko czeka się godzinę! Resetowanie serwera nie przynosi skutku, znaczy serwer jako serwer działa normalnie inne operacje na serwerze wykonujemy szybko, natomiast w nexo wszystko bardzo wolno działa. Proszę o pomoc, co zrobić?
  7. Dzień dobry, wracam do tematu, napisał Pan: "OE nie generuje ruchów magazynowych, a ZK ma taką możliwość, co jest podstawową różnicą". Prosze o podpowiedź, w jak ZK może generować ruch na magazynie? Wg mnie ZK i OE możne zrealizować dokumentem WZ i wtedy to WZka wygeneruje ruch na magazynie, lub zrealizować FS do którego będzie auto WZ, ale ZK może generować ruch na magazynie?
  8. Czy dodając nowy proces ofertowy, można przypisać konkretną kategorię do danego sprzedawcy na stałe? Tak aby przypisała się automatycznie i nie trzeba było o niej pamiętać? Oczywiście z możliwością jej zmiany w razie potrzeby.
  9. W tym roku uruchomiliśmy nexo pro, w początkowych ustawieniach prawdopodobnie można było zmienić dopuszczalny rabat z cennika 5% na wyższy, aby po zastosowaniu wyższego pojawiało się ostrzeżenie? Czy teraz można to szybko włączyć? Np. na 15% lub inny? Te 5% to za mało właściwie przy każdym dokumencie to się wyświetla? Gdzie to szybko, zmienić?
  10. Czy w oknie kosztorysu w nexo pro jest możliwość ustawienia, aby widoczne było 30 czy 40 pozycji/produktów, a nie jak teraz tylko 15 i ewentualnie przesuwanie suwaka z lewej, aby zobaczyć pozostałe 16 i kolejne?
  11. Dzień dobry, Pracujemy od jakiegoś czasu na nexo pro (gestor, subiekt,gratyfikant,rewizor), 30 sprzedawców, magazyn główny plus pięć innych (każdy sklep ma swój oddzielny magazyn), sprzedaż detaliczna, pełna księgowość, przesunięcia towarów między magazynami, towar na stanie w magazynie głównym i na innych. Czy jest w tym programie możliwość takich ustawień użytkowników, aby dany sprzedawca np. Kowalski w magazynie np sklep2, mógł przeglądać tylko TSki, zamówienia, faktury z własnego magazynu? Ale jednoczenie z poziomu informator miał możliwość sprawdzenia towaru w innym? Ale żeby nie mógł przeglądać dokumentów innego magazynu/sklepu? To samo raporty, aby mógł sprawdzać raporty tylko dotyczące jego nazwiska lub jego sklepu? Np. sprzedaż wg pracowników, dokumentów i innych? Krótko mówiąc chciałbym ograniczyć przepływ informacji nie potrzebnych jemu, sprzedawca powinien wiedzieć za ile On sprzedał, jego sklep i to mu powinno wystarczyć aby np ustalić jakiej prowizji może się spodziewać? Pewnie wiecie, o co chodzi, chciałbym ograniczyć możliwość przeglądania danych, które sprzedawcy są zbędne, danych niejawnych, "wrażliwych". Wiem ze można ustawić profil w uprawnieniach, ale to chyba nie do końca się sprawdza? Albo coś robię źle? Pozdrawiam
  12. Wśród naszych sprzedawców, mamy jedną osobę która z nami współpracuje, jest na własnej działalności gospodarczej i handlowcem w naszej firmie, za usługi wystawia nam fakturę. Ta osoba jak każdy sprzedawca wystawia wiele dokumentów: OF, ZK, FL, FS …. Czy można dodać go do listy osób (sprzedawców) tak, aby mógł na dokumentach podpisywać się swoim imieniem i nazwiskiem? Potrzebujemy dla statystyk, raportów itp.
  13. Panie Jacku, czy podjął by się Pan wykonania takiego wzorca wydruku dla nas? Jaki koszt i termin realizacji?
  14. Jak Pan myśli kiedy zapisana sugestia może stać się faktem? To byłaby bardzo przydatna opcja.
  15. Po przejściu z GT pracujemy na nexo pro, obecnie nasz proces sprzedaży wygląda następująco: Zaczynamy od procesu ofertowego TS, wyceny, negocjacje, oferta końcowa, akceptacja oferty przez klienta. Po zaakceptowaniu oferty, realizujemy ją dokumentem, ZK, które z kolei fakturą zaliczkową FL. Klient wpłaca zaliczkę, po przyjęciu towaru na stan dla niego, wystawiamy fakturę końcową FS. Zastanawiamy się czy nie pominąć w tym procesie dokumentu ZK? Czyli TS realizować FL a później FS? Do Procesu ofertowego z automatu tworzy się dokument oferty OE. Czym różni się ZK od TS (czy OE)? W ZK jest możliwość rezerwacji towaru. W GT było też, że jeżeli z listy towarów przeglądaliśmy informatorem produkt to w zakładce zamówienia była pełna informacja nt zamówień tego towaru (data, nr zk, nazwisko, ilość na zk) w zakładce szansy sprzedaży była ta informacja „okrojona” była data, nazwisko, ale np. nie było ilości trzeba było w każda szansę "wejść” F9, aby sprawdzić ilość, powyższe działa na korzyść ZK (w nexo jest chyba inaczej), czym jeszcze różni się ZK od TS w nexo? Jakie różnice spowoduje pominięcie, TS? Może to nie jest dobry pomysł? Czy ktoś tak pracuje, to działa? Teraz przy obecnych ustawieniach w nexo nie ma możliwości wystawienia FL z procesu ofertowego czy oferty, czy te ustawienia można zmienić?
  16. Prowadzimy sprzedaż usług, w procesie ofertowym dodajemy usługę i później do niej kosztorys, w kosztorysie oprócz nazwy produktu dodaliśmy kolumnę opis pozycji, opisujemy każdą pozycję, to dla nas bardzo ważne, jak ustawić wzorzec oferty (i może też ZK) aby na dokumencie drukowała się w kosztorysie również kolumna "opis produktu"? Opis pozycji w kosztorysie: jest również w TS: Brak na wydruku w wykazie materiałów, kolumny opis pozycji, i jednocześnie pytanie, gdzie ustawić zawijanie tekstu w nazwie i opisie produktu tak aby drukowały się pełne nazwy w kosztorysie na dokumencie oferty? Proszę o odpowiedź
  17. Od 01/03/22 pracujemy na nexo pro po przejściu z GT, pracujemy na zaliczkowych fakturach, 95% naszych klientów dostaje fakturę zaliczkową cząstkową, później drugą cząstkową i na końcu końcową, 5% to faktury zwykłe i okazjonalnie paragon fiskalny. Czy można tak ustawić drukarkę fiskalną (posnet) z poziomu nexo pro aby na paragonie nie drukowały się wszystkie pozycje z faktury zaliczkowej cząstkowej i końcowej tylko jak w GT jedna pozycja "zaliczka w stawce vat ..." ? paragon z nexo: paragon z GT:
  18. A jeszcze pytanie, czy można zablokować możliwość zrealizowana zamówienia ZK zaliczkowego od razu FS zaliczkową końcową? Skoro nie było zaliczkowej cząstkowej, to czemu GT pozwala realizować końcową? Można to zablokować aby uniknąć pomyłki?
  19. Potrzebuje zamówić takie formatowanie warunkowe SQL gdzie na liście ZK kolorem będą zaznaczone te, które zostały zrealizowane częściowo lub w całości dokumentem WZ (jeden kolor) i dokumentem WZ z VAT (drugi kolor). Czy ktoś ma takie gotowe rozwiązanie? Lub czy mogę zamówić?
  20. Może do ZK zwykłego można zrobić tylko jedną Wzkę, ale my pracujemy na ZK zaliczkowych, ponieważ jak do ZK zwykłego zrobimy FS zaliczkową to później nie można edytować ZK, u nas zdarza się ze klienci po złożeniu zamówienia wprowadzają jakieś zmiany np. zamieniają produkt. Chyba, że to się zmieniło? PRZYKŁADOWO: Sprzedawca przyjmuje zamówienie i uruchamia proces sprzedaży: ZK, FSzal cz, FSzal k lub FS. Jeżeli w międzyczasie towar jedzie częściowo np. 10 pozycji z 20 to osoba w MAG zrealizuje ZK zaliczkowe, dokumentem WZ (tym bez VAT) i zatwierdzając WZ towar zejdzie ze stanu w dniu dostawy, może to zamówienie następnego dnia zrealizować drugą Wzką, i trzecią a w dniu wystawienia FS końcowej subiekt zrobi WZke np. na jedną, ostatnią niewydaną wcześniej pozycję. Żeby powyższe zadziałało musi być FS zaliczkowa do ZK. To nie działa, gdy zrobimy 2 Wzki do ZK zaliczkowego i chcemy zrealizować FS zwykłą, wtedy zwykła chce ściągnąć całość ze stanu. Większość towaru, z ZK jest na stanie, ale jedzie tyko część pozycji, wiec, aby przygotować i wydrukować WZkę trzeba zrealizować to ZK zaliczkowe, jako wydanie zewnętrzne (bez VAT), lista ZK>zrealizuj>jako wydanie zewnętrzne. ZK już jest realizowane dokumentem handlowym FS zal cz (widać w powiązanych) a teraz chcąc utrzymać porządek w MAG realizujemy dokumentem magazynowym WZ. Otwiera się dokument WZ, przykładowo jedziemy do klienta z poz. 1, 2, 3 i 4 (50%), 5 i 6 nie jedzie, wpisuje to w dokumencie i zatwierdzam to, co jedzie, wchodząc później w ZK w powiązanych widzę, że jest FS zal i WZka1, Mogę zrobić też kolejną WZkę do tego ZK zaliczkowego, jeżeli np. klient przyjechał do sklepu lub magazynu i wydaje mu 1 paczkę, wtedy w subiekcie realizuje ZK kolejną WZką, w tej Wztce wyświetlają się towary niewydane (widzi, że już X towarów było wydane z tego ZK, więc ich nie pokazuje) wpisuję, co wydaję i zatwierdzam. Wracając do ZK w powiązanych widzę już 2 Wzki. I teraz robimy fakturę zaliczkową końcową, Otwierając fakturę końcową widzę część towarów na niebiesko, to oznacza, że one zostały wydane wcześniej WZką, zatwierdzam FS końcową i robi trzecia Auto Wzka na towary, który nie zostały wcześniej wydane. Dokumenty magazynowe widać w liście WZ widać te WZki wcześniejsze i AUTO Wzkę, która powstała w momencie wystawiania faktury końcowej. Razem daje to wartość i ilość ZK. Towar jest wydany na raty np., co tydzień i na koniec wszystko jest jasne, łatwo jest sprawdzić, co się działo, kiedy jaki towar był wydany. I w informatorze, kontrahent > informator > magazyn są trzy WZki razem tworzą zawartość ZK
×
×
  • Dodaj nową pozycję...