Skocz do zawartości

IT DeMi Poland

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez IT DeMi Poland

  1. Panie Danielu..... napisałem: opcje konfiguracyjne w samym Nexo. Czyli czy gdzieś w opcjach w Nexo jest ustawiane hasło do sa. Wyjaśnił Pan że nie i to jest dla mnie jasne. Temat zamknięty.

    Co do drugiej kwestii to kompletnie nie rozumiem Pana komentarza. Jeśli nie widzi Pan problemu to ok, nie ma sprawy :) 

  2. 18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

    Niestety nie wiem co ma Pan na myśli pisząc "samym nexo". Dane logowania do bazy danych są zapamiętywane w plikach startowych, więc na każdym stanowisku do każdego programu będzie trzeba je wprowadzić lub przygotować pliki startowe za pomocą programu serwisowego i je skopiować na każdą stację.

    Miałem na myśli opcje konfiguracyjne w samym Nexo. Jeśli tylko w plikach startowych to wszystko jest jasne.

    18 godzin temu, Daniel Kozłowski napisał:

    No nie uda się bez otwarcia lub wyłączenia zapory... Nie mniej jeśli ktoś nie zna zagrożeń, nie wie co robi to i tak zrobi sobie krzywdę w inny sposób - na przykład utraci dane poprzez awarię sprzętu lub zaszyfrowanie danych bez posiadania bezpiecznych kopii bezpieczeństwa.

    Pisałem o przypadku pracy sieciowej - baza na jednym komputerze (serwerze) i końcówki łączące się do tej bazy. W tym przypadku port tak czy tak musi być  (i jest otwarty). Więc domyślnie mamy dostęp do MS SQLa z bazami nexo z uprawnieniam superadministratora i pustym hasłem.....  

     

  3. 20 minut temu, Adam G napisał:

    Niestety nie pamiętam dokładnie bo dawno nie instalowałem MS SQL, ale tak edycja Express która jest instalowana z programem nie tworzy hasła dla sa, ale nie jest to do końca złe rozwiązanie w przypadku firmy która prowadzonej przez jedną osobę(jeśli dobrze pamiętam MS SQL Express w standardowej komunikacji przyjmuje tylko połączenia na 127.0.0.1)

    Co nie zmienia faktu, że każdy bardziej ogarnięty user w sieci lub włamywacz może sobie odpalić SSMS lub tym podobne narzędzie i zalogować się pustym hasłem sa do bazy.... 

  4. Dzień dobry, 

    Odkopię trochę temat. Instalator podczas instalacji nie proponuje założenia hasła do usera bazodanowego sa. IMHO to duże niedopatrzenie, a w przypadku pracy sieciowej to już poważna dziura w bezpieczeństwie. Dodatkowo Nexo korzysta z wbudowanych schem dbo co też nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Stworzyłem sobie usera z uprawnieniami jak sugeruje @Adam G do końcówek na stacjach roboczych. Do robienia backupów w programie serwisowymi tworzenia podmiotów są potrzebne dodatkowe role  bulkadmin, dbcreator, db_backupoperator więc mamy drugiego usera "administratora" .

    Docelowo chcę zahasłować usera sa

    Moje pytanie: czy jest wymagane wpisanie ustawionego hasła do usera sa gdzieś w samym nexo ? Czy wszystko zadziała "od strzała" ? O czymś ważnym jeszcze zapomniałem ?

     

  5. @Katarzyna RozmarynowskaJeśli sesje wygasają po 6 minutach to tak naprawdę bez sensu ustawiać krótszy czas w programie serwisowym :/ Nie jestem w stanie kontrolować kilkudziesięciu stacji roboczych, w tym kilku zdalnie. czy aby na pewno ktoś przed nim siedzi......  Za @Andrzej Kubik - nie możecie po prostu zrobić prostego warunku: zrzucania połączeń z bazy i nie pozwalania na ponowne łączenie jeśli blokada jest aktywna ?

  6. "Odkpię" temat, ponieważ przy ostatniej aktualizacji do 46.0.1 miałem ten sam problem.

    Zablokowałem bazę na w programie serwisowym (logowanie zdalne na serwer) a pomimo tego użytkownicy nie zostali rozłączeni z bazą danych i proces aktualizacji nie mógł być zakończony. Jeden z userów nie wyłączył programu na stacji roboczej i dopiero po jego zamknięciu proces ruszył. A nie zamknął, bo nie było go przy komputerze - normalna sytuacja, zdarza się. 

    Restartowanie SQL'a nie pomaga bo wygląda na to że taka "zagubiona" stacja robocza z włączonym programem automatycznie nawiązuje połączenie z serwerem.

     

    Jak możemy uniknąć takiej sytuacji ? Planują Państwo fix'a na ten problem ?  

  7. Dzień dobry.

    Cytat

    Otrzymaliśmy od Państwa zapytanie w kwietniu - jest to fatalny rok na nawiązywanie współpracy, gdyż wszystkie specjalistyczne firmy nie mają wolnych terminów... Dlaczego nie kontynuujecie współpracy z wybranych dostawą programu/serwisem ?

    Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Satisoft. Nawet, że to trudny rok ;)

    Wtedy zgłaszaliśmy się z mocno szerokim zakresem. Nie udało się podjąć współpracy w takim zakresie. Szukam wsparcia tu w konkretnym przypadku oraz - ogólnie rozumianym wsparciu dla Subiekta GT (od "dlaczego to tak liczy", przez "jak to z uprawnieniami jest" po poukładanie kartotek / uprawnień / zestawień oraz większe potrzeby jak "jakie rozwiązanie do zbiorczej kompletacji"). Liczyłem, że właśnie Pan udzieli odpowiedzi. Dziękuję.

    Cytat

    Należy przejrzeć katalog rozwiązań Partnerskich, wysłać zapytania do firm, które realizują rozwiązania dodatkowe, może znajdzie się coś gotowego, może uda się coś dostosować/zamówić.

    Dokładnie to robimy. Plus pytamy specjalistów tu na forum. 

    Cytat

    Według mnie nie spełnia złożeń / inaczej rozumiem potrzebę / inaczej wyobrażam sobie realizację potrzeby (kiedyś pochodziłem do tematu produkcji toreb/sakw, gdzie jedne produkty były półproduktami innych produktów, kilka poziomów zagnieżdżenia) - rozwiązanie takie powinno rekurencyjnie schodzić od wyrobu gotowego poprzez półprodukty do materiałów i próbować w odwrotnej kolejności kompletować półprodukty po wyrób gotowy. 

    Z dostępnych rozwiązań jakie przeglądaliśmy - ale to wskazane znamy tylko z opisu - najlepiej odpowiada na potrzebę. Kluczowe: "Montaż może być wykonany dla wielu kompletów jednocześnie.", tworzenie RW i PW automatycznie, wybór magazynów.

     

    pozdrawiam,
    Bartłomiej Nowak

  8. Dzień dobry. Miło mi znaleźć się na forum Insert :)

    Od kilku miesięcy przejmuję nadzór nad Subiektem GT działającym w firmie. Szukam wsparcia i pomocy. 

    Mój pierwszy temat dotyczy zbiorczej kompletacji wielu produktów. Operujemy produktami w Subiekcie, które są kompletami - mają odzwierciedlenie w procesie produkcji, przykładowo receptury jakimi operujemy (składniki):

    - produkt C składa się z produktów A i B
    - produkt E to produkt C x2 i usługa D
    - produkt H to produkt E oraz produkty F i 3xG
    Gdzie produkt H jest finalnym produktem sprzedaży. Niektóre składniki są też produktami sprzedawanymi (np. akcesoria / części zamienne), ale nie wszystkie. Wszystkie natomiast mają swój stan magazynowy. I to jest nasza potrzeba.

    Chcąc mieć aktualne stany magazynowe powinniśmy odzwierciedlać je na bieżąco używając funkcji `Zmontuj` dla kompletów (przykładowo: dziś zmontowaliśmy 10 produktów C; zatem stan produktów A i B pomniejszył się o 10 każde. Dzięki temu możemy zmontować min. 5 produktów E itd.) . 
    Nie możemy jednak zrobić tego zbiorczo - dla wielu produktów jednocześnie, co de facto uniemożliwia nam realizację potrzeby, bo opisanych wyżej procesów wykonujemy wiele dziennie. 

    Czy istnieją rozwiązania, które mogą nas wesprzeć w tym procesie? Z szerszej perspektywy to oprogramowanie wspierające produkcję zintegrowane z Subiektem, ale na razie chcę spełnić opisaną wyżej potrzebę.

    ps. Szukając rozwiązań trafiłem na https://www.ahutta.com/index.php/rozwiazania-dedykowane/30-kompletacjagt, który wg opisu spełnia założenia. Nie ma jednak wersji demo i nie udało mi się skontaktować z twórcą.

    pozdrawiam,

    Bartłomiej Nowak

×
×
  • Dodaj nową pozycję...