Skocz do zawartości

Piotr Szerment

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    38
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Piotr Szerment

  1. Przykład cena ewidencyjna np.: 100zł + narzut 5% + np 10 zł (koszt dostawy lub koszt pakowania) czy jakkolwiek sobie ten wskaźnik nazwiemy + zaokrąglenie W tej chwili jest składnik pierwszy czyli np cena ewidencyjna + narzut lub marża w % + kwestia zaokrągleń
  2. Dzień dobry, Mam pytanie o możliwości wyliczania ceny sprzedaży na podstawie dodatkowych parametrów składowych. Przykład: cana zakupu + narzut + zryczałtowany koszt dostawy(stały dla róznych wartości) Czy jest możliwość tworzenia takich cen , a może jest do tego jakiś dodatek ? Jak sobie z podobnymi tematami radzicie ?
  3. Dzień dobry, Czy da się w Nexo ustawic opcję wydruku kodów kreskowych dla składników kompletu ? Tzn skanuję kod kreskowy kompletu a Nexo drukuje, komplet kodów kreskowych składników kompletu.
  4. Tak mi się wydawało, ale liczyłem na jakiś remis 😉. Funkcje działania zbiorczego ułatwiają zdecydowanie pracę, oraz daja wymierne korzyści w oszczędności czasu pracy.
  5. Jak w tytule czy da się zbiorczo rozmontować kilka pozycji asortymentu jednorazowo, ewentualnie ustawić jakiś automat do takiej funkcji ?
  6. A czy tą opcję da się włączyć jako domyślną, u mnie musze to przełączać każdorazowo na dokumencie ?
  7. Szkoda czasu na takie szukanie, temat już był wcześniej opisywany przez innych użytkowników. Wasza baza jest bezużyteczna, przynajmniej jeśli chodzi o nexo rozwiązania filtrowane po powiązaniu do Nexo, opisane przez dostawców jako kompatybilne tylko z GT. Po wysłaniu zapytania, czy kontakcie telefonicznym okazuje się że jednak z Nexo nie działa.
  8. Dzień dobry, Czy jest gdzieś jakaś możliwość na automatyczne dopasowanie/powiązanie jednostki sprzedaży asortymentu podczas tworzenia dokumentów np FV, ZK itp, który jest kwalifikowany jako dodatkowa jednostka miary w asortymencie ? Przykład: Chodzi o Asortyment który jest sprzedawany w opakowaniu zbiorczym, złożonym z np. z 20 butelek, lub luzem w zależności od zamówienia. Każda butelka mająca własny EAN to 1 szt jako jednostka sprzedaży dodatkowej. Aktualnie Subiekt znajduje po EAN (pojedynczej butelki) wskazany asortyment, ale na dokumencie i tak należy zmieniać ręcznie jednostkę sprzedaży aby zdjęta została prawidłowa wartość.
  9. Czy ktoś z państwa zna jakieś rozwiązanie do w miarę sprawnego ustawiania stanów minimalnych optymalnych w Subiekcie Nexo na podstawie sprzedaż z danego okresu ?
  10. Wdrożyłem dodatkowe pole własne o nazwie symbol modelu (pola własne są widoczne w widoku modelu). Założenie ma to na celu uzyskanie eksportu do excela z przygotowanym wierszem i zawartością danych model. Taka operacja skraca czas poświęcony na importy do zewnętrznych programów e-commerce o każdorazowe przygotowywanie manualne wiersza z zawartością danych Rodzica w tym przypadku Model. Co więcej pozwala to na pewną dozę automatyzacji takiego procesu. Niezrozumiała jest dla to dla mnie pewna niekonsekwencja ze strony twórców programu. W widoku asortymentu mamy dwie osobne kolumny nazwa modelu i symbol modelu, natomiast w widoku Modelu jest to kolumna połączona (co autor miał na myśli ?) Może nie umiem znaleźć zastosowania dla tego typu rozwiązania.
  11. Standardowo - w konfiguracji widoku: - Nie rozumiem Symbol - pokazuje indywidualny symbol dla każdego wariantu a ja potrzebuję symbol Modelu przy każdym wariancie. Na prtscr jest zaznaczona kolumna Symbol i nazwa modelu ( cały problem w tym że obie wartości są w jednej kolumnie) złączone a nie np jak w widoku asortymentu w osobnych kolumnach.
  12. Mam taka drobna kwestię, czy można zmienić widok modelu ? Potrzebuję uzyskać osobną kolumnę z symbolem modelu a w tej chwili nie wiadomo dlaczego jest kolumna łączona Symbol +Nazwa modelu zupełnie inaczej jak w asortymencie. Czy można gdzieś zmienić to ustawienie ?
  13. Dzień dobry Czy istnieje jakaś możliwość do wprowadzenia kodu SKU jako dodatkowego wyróżnika w danym asortymencie dla dodatkowej jednostki miary. Obecnie jest tam miejsce na kod kreskowy, kod PLU i może jeszcze jakieś dodatkowe pole da się wprowadzić. ?
  14. Dzień dobry, Czy istnieje możliwość przypisania trwale jakiegoś skrótu klawiszowego do operacji w ZK i ewentualnie w innych dokumentach "Zamień innym wariantem" ?
  15. Niestety i tu trzeba się z panem zgodzić. Insert wprowadza zmiany, ale w obszarze podstawowej funkcjonalności tak jak tu czyli edycja grupowa parametrów, lub dostępnej praktycznie we wszystkich innych programach księgowych funkcji export/import podstawowych danych asortymentu do grupowej obróbki nic się nie dzieje i ciągle należy korzystać z dziwnych dodatków zewnętrznych.
  16. Tak właśnie pola własne to świetna robota i mogą łatać te niedoskonałości Subiekta Nexo które nie doganiają rzeczywistości w stosunku do wymogów coraz powszechniejszego wykorzystania Subiekta w handlu internetowym. W naszym przypadku również chodzi o taką możliwość - jednak bez edycji grupowej pola własne są mało użyteczne.
  17. Pola własne, w połączeniu ze słownikami własnymi - super rozwiązanie, naprawdę świetne. Rozwiązuje problem z płaskim plikiem cech. Porządkuje wiele rzeczy. Tylko naprawdę żeby można było skorzystać to przydała by się funkcja zmiany/edycji grupowej. Tak fajna funkcja staje się bezużyteczna lub bardzo problematyczna przy bazach zawierających większa liczbę asortymentów. Podbijam prośbę o edycję zbiorczą
  18. 3 opcja jest teoretycznie najfajniejsza =, jednak ma jedna ale za to bardzo dużą wadę. Jeśli masz większą liczbę asortymentu to nie możesz dokonać żadnej zmiany zbiorczo, tylko każdorazowo musisz wchodzić w dany asortyment i tam robić zmianę. Dla kilku szt to nie problem, dla 100 robi się męczące a dla tysięcy nieopłacalne.
  19. A czy nie lepiej z poziomu Subiekta wszystko prowadzić jako Komplet ? Ewentualnie czy po prostu nie było by lepiej aby karta towaru miała opcje kompletacji i wogóle nie było karty komplet ? Spotkałem się z bardzo podobnie działającym rozwiązaniem w Odoo tam to nazywało się grupowaniem.
  20. Dlatego pisałem że dla Insertu też jest to interes do zrobienia. koszt miesięczny (bez wdrożenia) zaczynają się od 150 zł i wzwyż za stanowisko. Wszyscy byli by zadowolenia. Na początek mogła by być to wersja uproszczona, bez planowania składu towarów. Tylko Przyjęcia i wydania ale żeby to było całością dla Subiekta jak Gestor czy inne firmowe dodatki a nie osobny ogryzek. No cóż nie ja prowadzę tą firmę ale będąc na etapie wyboru i wdrożenia systemu typu ERP, zauważyłem sporo luk a przede wszystkim brak komplementarnej oferty u jakiegokolwiek dostawcy. A już zupełnie brak jest kompletnie powiązania ze światem sprzedaży internetowej - tworzenie własnych sklepów i dodatków to ślepa uliczka. Wymagania klientów oraz budowa takich systemów to już zupełnie inna bajka więc po co kopać się z gigantami typu Magento i Prestashop, Woocomerce i inni, a którym wybitnie brakuje dobrze działającego z nimi ERP Pozdrowienia dla ekipy Insert
  21. Odkopałem bo w dzisiejszych czasach efektywna gospodarka magazynowa oraz praca z czytnikami i kolektorami nabiera nowego wymiaru i znaczenia. Czy jest możliwość wiązania PZ tworzonych za pomocą urządzeń z(czytnik, kolektor) z ZD utworzonymi w Subiekcie. Magazyn dostaje towar, magazynier tworzy nowy PZ i zgodnie z zawartością zeskanowaną otrzymuje ilości i towary na PZ. Chodzi mi jednak o trochę bardziej rozbudowaną sytuację czyli połączenie towarów z PZ z towarami na ZD w przypadku kiedy mamy dostawcę identycznego jak w ZD i takie same towary jak w ZD. Sprawdzałem i chyba tej funcjonalności nie ma nadal, może się mylę ?? Jeśli jednak nie ma to proponuję się pochylić może jakiś dodatek płatny jak Gestor czy inne o nazwie Magazyn w końcu takie funcjonalności ma największa wasza konkurencja. No i oczywiście zawsze można na tym zyskać.
  22. Witam Taki zonnk Część naszej sprzedaży to towar rozpakowany z opk zbiorczych. Czyli realizujemy sprzedaż na opakowania i tzw. luz. Sztuki z opakowań rozliczane są wg. przelicznika w jednostkach podczas sprzedaży. To generuje nam ułamkowe końcówki stanów na magazynie np 1,3 opk. , a to z kolei przy tworzeniu ZD przelicza nam że przykładowo do zamówienia u dostawcy mamy 1,7 opakowania Czy jest jakaś możliwość aby tworząc Zamówienie do dostawcy ZD na podstawie stanów optymalnych na tym zamówieniu widoczne były tylko liczby całkowite w jednostce podstawowej. Czyli zamiast wyżej wymienionego 1,7 opakowania pokazały się 2 opakowania ?
  23. Witam Czy w Nexo Pro jest możliwe utworzenie zamówienia do dostawcy ale, do wartości stanu minimalnego a nie tylko do wartości stanu optymalnego ?
  24. Dziękuję za odpowiedź W linku który pan wskazał też należy poprawić sformułowanie "cenę nabycia" Wnioskuję z pana odpowiedzi że w przypadku kiedy mamy więcej niż jednego dostawcę danego asortymentu, nie ma żadnej możliwości aby uzyskać sytuację wpisując w jednym miejscu cenę zakupu asortymentu, można było doprowadzić do sytuacji aktualizacji cen w cennikach oraz cen deklarowanych dostawcy ? Wielokrotne wprowadzanie danych zawsze może generować większą szansę na pomyłkę. Do rozpatrzenia usprawnienia: Umożliwienie przeliczenia ceny deklarowanej od wskazanego dostawcy na cenę ewidencyjną lub na podstawę kalkulacji Ewentualnie umożliwienie skorzystania ze schowka w ustawieniach klienta Handel w celu zbiorczego edytowania cen deklarowanych teraz można zmienić tylko rabat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...