Skocz do zawartości

Adrianna B

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Adrianna B

  1. Dzień dobry, w jaki sposób poprawić kwotę do zapłaty, aby była właściwa? Dodam, że klient dokonał już zakupu przez sklep internetowy, a kwota którą wpłacił jest równa 45,22 PLN.
  2. Super, o to mi chodziło. Dziękuję za pomoc 🙂
  3. Chodzi o fakturę sprzedaży wystawianą przez nas. 1. Pierwszą fakturę zaliczkową wystawiamy na podmiot nr 1 2. Korygujemy fakturę zaliczkową wystawioną na podmiot nr 1 w całości, wycofanie zakupu przez kontrahenta, ponieważ przedmiot zakupu zostanie sprzedany leasingodawcy. (zaliczki nie zwracamy) 3. Wystawiamy fakturę sprzedaży na leasing (zaliczkę wpłaconą przez podmiot nr 1 chcemy rozliczyć z fakturą wystawioną na podmiot nr 2 i tu jest główny problem ponieważ program nie chce nam rozliczyć wpłaty od dwóch różnych płatników do jednej faktury ) pozostałą część wartości zakupu opłaca podmiot nr 2.
  4. Dzień dobry, Zwracam się z prośbą o udzielenie informacji na temat rozliczenia faktury sprzedaży opłaconej na podstawie umowy trójstronnej (w tym przypadku jest to leasing) Klient zamawia towar -> wpłaca zaliczkę następnie wnioskuje o przyznanie leasingu. Leasing wyraża zgodę w związku z czym podpisujemy umowę trójstronną. Klient otrzymuje korektę faktury zaliczkowej, a leasingodawca otrzymuję fakturę VAT. Warunkiem umowy jest wpłacenie przez leasingobiorcę zaliczki na poczet zakupionego towaru, w związku z czym nie zwracamy wpłaconej już zaliczki, jak rozliczyć tą zaliczkę z fakturą sprzedaży wystawioną na leasingodawcę ??
  5. tutaj mam to samo, czyli urlop wykorzystany zawiera weekendy i święta przypadające w trakcie trwania urlopu.
  6. Sprawdzając w karcie pracownika wykorzystany urlop. Dodając urlop w module Absencja w przypadku, gdy urlop zawiera weekendy mam podaną liczbę dni urlopu (wszystkich) np 10dni a poniżej liczbę dni(godzin)roboczych 8dni. i tutaj jest ok. Ale jeżeli wejdę w kartę pracownika, to program wyświetla mi wykorzystanych dni 10 a nie 8. Dlaczego?
  7. Dlaczego przy wpisaniu urlopu , który trwa nieprzerwanie 21 dni system liczy do wykorzystanego urlopu wszystkie dni łącznie z sobotami i niedzielami. Co mam źle skonfigurowane?
  8. Jak to należy zrobić, to wiem, tylko dlaczego nagle przestało działać chociaż my ze swojej strony nic nie zmienialiśmy. Nie można dodać żadnego adresu nawet z gmaila. Nie przechodzi testu. Błąd jest taki jak poniżej. Nie udało się połączyć z serwerem pocztowym. Sprawdź konfigurację i spróbuj ponownie. Informacje o błędzie: An error occurred while attempting to establish an SSL or TLS connection. One possibility is that you are trying to connect to a port which does not support SSL/TLS. The other possibility is that the SSL certificate presented by the server is not trusted by the system for one or more of the following reasons: 1. The server is using a self-signed certificate which cannot be verified. 2. The local system is missing a Root or Intermediate certificate needed to verify the server's certificate. 3. The certificate presented by the server is expired or invalid. See https://github.com/jstedfast/MailKit/blob/master/FAQ.md#InvalidSslCertificate for possible solutions.
  9. Witam. Od 11 lipca br. Vedero przestało wysyłać wiadomości do naszych klientów. Do 11 lipca wszystko było ok i nic nie było zmieniane w konfiguracji. W chwili obecnej nie ma możliwości dodania jakiegokolwiek nowego adresu lub modyfikacji już istniejącego. Co może być przyczyną?
  10. Ale wyszukiwanie po kodzie to podstawa. Jak można zrobić wyszukiwarkę, która nie wyszukuje po kodzie produktu?
  11. Pytanie do Insertu. Dlaczego wyszukiwarka produktów w Vendero nie posiada takich podstawowych funkcjonalności dla wyszukiwarek jak wyszukiwanie po kodzie produktu oraz wyszukiwanie po nazwie producenta?! Jak dla mnie, to dyskwalifikuje Vendero. Kiedy to się zmieni?
  12. Wyjaśnię wszystko od początku. W swoim wzorcu wydruku wchodzę do Raport-strona dodatkowa. W (grid_dane_nazwa: text) standardowo mamy nazwę asortymentu {Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Nazwa} Po "enterze" dodałem sobie interesujące mnie pola: {Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Opis} {Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.Uwagi} i jeszcze pola własne i kilka innych. Potrzebuję wszystkich tych informacji do sprzedaży i później do filtrowania asortymentu. Teraz jeżeli wystawiam fakturę, ale nie wypełnię wszystkich pól, które zawarłem dodatkowo w (grid_dane_nazwa: text) mam puste miejsca, a wysokość jednej pozycji asortymentu na wydruku ma ok 3 cm. Aby tego uniknąc i nie tworzyć kilku szablonów faktur chciałem wprowadzić reguły dla wszystkich dodanych przeze mnie pól w taki sposób aby nie były widoczne na dokumencie jeżeli nie są wypełniane. W {Conditions} dodałem reguły Highlight Condition value - expression - Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.Uwagi - is null - Dokument.Pozycje.AsortymentWybrany.Asortyment.Uwagi == false i tak poklei dla wszystkich pól, które dodatkowo pododawałem. Problemem jest dla mnie teraz to, że wszystko działa wyłącznie dla reguły, która jest pierwsza w kolejności. Następne niestety nie chcą mi działać. Mam nadzieję, że nie zagmatwałem.
  13. Dzięki Pokombinowałem troszkę i.... Do Nazwy Towaru wstawiłem inne zmienne, m.in opis, uwagi i pola własne. Chciałem wykorzystać tutaj podobnie jak z Dostawą opcję opuszczania pól na wydruku jeżeli ich wartości nie są wypełnione. Udało mi się to zrobić, ale wyłącznie dla jednego pola, tzn. jeżeli reguła działa dla pola Opis, to nie działają pozostałe reguły dla reszty pól. Zawsze działa reguła, która jest na pierwszym miejscu. Jak to poprawnie skonfigurować?
  14. dodałem po komendzie do każdego z interesujących mnie pól, aby drukowane były również jak dane są takie same i działa poprawnie
  15. Dzięki za naprowadzenie. Udało mi się w Conditions sprawić, że pole Nabywca i Sprzedawca drukowane jest zawsze. Wystarczyło dopisać po jednej komendzie do każdego z pól. Nie utraciłem przy okazji pierwotnej funkcjonalności. Czyli. Jeżeli wybieram standardowo Nabywcę i nie zmieniam odbiorcy i płatnika, to drukują mi się 3 razy te same dane. Jeżeli zmienię tylko odbiorcę, to drukuje mi się inny odbiorca a płatnik i nabywca pozostaje taki sam. Jeżeli nabywca, odbiorca i płatnik są różni, to drukują się różne dane. Jedna zachcianka rozwiązana. Pozostaje jeszcze brak wydruku pola, gdy nie jest wypełnione danymi. Tak jak np. w przypadku dostawy. Jeżeli nie wybierzemy formy dostawy nie jest drukowana ani etykieta ani nie jest zostawiane wolne miejsce na ewentualny wydruk. Cały wydruk jest jakby przesuwany w górę. Pewnie to jakieś banalne ustawienie, ale nie mogę się go doszukać.
  16. a co trzeba zrobić aby w przypadku niewypełnienia tych pól nie pozostawało puste miejsce na wydruku, tzn. jeżeli pole jest niewypełnione, to jest na wydruku całkowicie pomijany. A drugie pytanie. Potrzebuję wartość w polu własnym (użytkownika) wyświetlić (wydrukować) na dokumencie jako kod kreskowy. Jak to zrobić?
  17. A co w przypadku jeżeli płatnikiem jest nabywca? Np wystawiamy fakturę na firmę leasingową, a konkretnie na jej oddział. I tu nabywcą i płatnikiem jest centrala a odbiorcą jest oddział. Inny przykład - wystawiamy fakturę na klienta, który rozlicza z nami szkodę bezgotówkowo. Nabywca i odbiorca jest ten sam, a płatnik to firma ubezpieczeniowa. Nie proście wstawić checkboxa z opcją drukowania wszystkiego? Często musimy dopisywać w uwagach ręcznie dodatkowe dane. Problemem nie jest wykonanie dodatkowego szablonu, ale jego aktualizacja o nowe funkcje przy aktualizacji samego programu. Jak coś zmieniacie, np. dodanie opcji kursy walut, to trzeba zmieniać za każdym razem własny szablon, a tak nie byłoby tego problemu.
  18. Witam. A jakie ustawienie należy zmienić, aby płatnik i odbiorca zawsze się drukowali bez względu na to czy są to te same dane?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...