Skocz do zawartości

Dam Black82

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Dam Black82

  1. Dzień dobry, Posiadamy w subiekcie nexo pro zestawy Np zestaw owocowy * 1 pomarańcza *2 banany Zestaw owocowy #2 *3 pomarańcze * 1 jabłko Zawsze staramy się uzyskać jak najlepszą cenę, więc gdy mamy zamówienie na 200 zestawów #1 i 400 zestawów #2 robimy ZK > przetwórz na zamówienie do dostawcy > rozbij komplety na składniki > tutaj robimy screenshot i wysyłamy liste składników do dostawców aby wybrać najlepszego dostawcę. Na tym etapie pierwsze pytanie - czy da się jakoś wygenerować dokument ze składnikami kompletów (zsumowanymi z zestawów)? czy ratuje nas tylko screenshot? Drugie pytanie - mamy na ZK 100 sztuk zestawów #2. Przetwarzamy zamówienie do dostawcy i jak ustawić subiekta aby brał pod uwagę obecny stan magazynowy składników? Np. 100 sztuk zestawów to 300 pomarańczy, na magazynie mamy 150 więc chcemy aby na ZD wylądowało tylko 150 sztuk?
  2. Dziękuję, wypracujemy w takim razie swoją procedurę 🙂 Tak mamy pro Generalnie pudełkowy, ale w innej firmie był ERP który od 3 lat był wdrażany i od 3 lat nie osiągnąl swoich funkcjonalności : )
  3. Myślałem o KKD ale ma tą wadę, że nie można wpisać tam stałej usługi (albo jednorazowo) albo z dokumentu. W przypadku dodania usługi na stałe np. "Pracownik Dariusz Nowak" można mu nadać cenę roboczogodziny tak aby w przypadku 15-20 pracowników każdy miał w systemie stawkę jaką zarabia. Za prąd tak samo, w przypadku KKD zawsze trzeba wpisywać to z ręki. Dodatkowo muszę zrobić RW na składniki kompletu, a następne kwotę z RW (koszt magazynowy) przenieść na PW ręcznie. Kompletów nie chcemy bo nie są automatycznie montowane. Czyba, że montowanie kompletów przez PW? i dodanie kosztu pracownika jako usługa?
  4. Dziękuję za odpowiedź, a na ten moment jak najlepiej to zrealizować?
  5. Dzień dobry, Sprzedając towar tworzymy zestawy prezentowe np. koszt prezentowy dla dziadka. Potrzebuję doliczyć koszt w subiekcie pracownika (na składanie zestawu) plus koszty pośrednie np. prąd, miejsce etc.. Teraz jak najlepiej to zrobić - RW na produkty (czyli to z czego składa się zestaw) + koszt pracownika jako? no właśnie usługa, towar z imieniem np. Pracownik Jak Kowalski? A reszta jako "Koszty prądu, miejsca"? Pracownik jako usługa? asortyment jednorazowy? towar? Co ma najlepsze zastosowanie na działanie systemu w późniejszym etapie? Wydaje mi się, że pracownik jako usługa na stałe z imieniem i nazwiskiem? Chodzi mi o to aby znać całkowity koszt wytworzenia zestawu. Montowanie znam ale to odpada, koszt prądu i pracownika nie jest stały.
  6. Oczywiście, ale uważam, że powinna być opcja przeniesienia tylko na magazyny dostępne w profilowaniu danych. Skoro zakładamy, że pracownik ma nie mieć do nich dostępu do dlaczego chcemy dać mu możliwość przenoszenia (i widoczność) innych magazynów. Co do danych wraźliwych - mamy 3 osoby, które dodaja faktury do systemu. Najlepiej aby każda widziała tylko swoje faktury bez danych wraźliwych innych (działy odpowiedzialne za inne grupy towarowe). W tym momencie brak dostepu do danych wraźliwych uniemożliwia dodane faktury dla pracownika - nie może on wpisać chociażby ceny zakupu a fakturę ma fizycznie w ręce więc co to zmienia? Co do mojego pierwotnego pytania - w sprzedaży nie ma żadnych filtrów a pracownik nie widzi faktury dla klienta z inną grupą i cechą - o dziwo klienta w klienci widzi?
  7. Dzień dobry, Ostatnio pytałem czy da się ukryć faktury dla danego pracownika, tak aby nie widział on innych faktur. Otrzymałem odpowiedź, że niestety nie i.... Zupełnie przypadkowo dodałem klienta z określoną cecha i grupą. Wystawiłem fakturę i inni pracownicy jej nie widzą - jak mogę "udostępnić" te faktury dla innych pracowników? Drugie pytanie - mam włączoną funkcję profilowania danych i przy MP pokazuje wszystkie magazyny, a nie te do których ma dostęp pracownik. Trzecie pytanie - jak wyłącze uprawnienie dla pracownika "Dostęp do danych wraźliwych" to pracownik nie może wprowadzić faktury zakupu - nie może wpisać kwoty bo ma blokadę. To powinno tak działać? według mnie powinien mieć możliwość dodania faktury zakupowej, ale nie widzieć (gwiazdki) innych faktur?
  8. Głównie chodzi o to, że jak wybiorę opcje żeby pracownik nie widział danych wraźliwych czyli np. kwot faktur zakupowych to gdy wprowadza on nową fakturę to nie może wpisać, żadnej ceny do asortymentu bo ma 3 gwiazdki bez możliwości edytowania. Czyli to możemy zrobić profilowaniem danych aby widział tylko swoje faktury zakupowe, bez faktur zakupowych wystawionych przez innych pracowników? Bo w tym przypadku dane wraźliwe blokują możliwość normalnej pracy : ) PS. Nie znalazłem możliwości ukrycia faktur wystawionych przez innego pracownika w profilowaniu danych, jak tego dokonać?
  9. Jak mogę to zrobić z automatu używając generatora pozycji?
  10. Tak właśnie robimy to teraz: spis - potem inwentaryzacja i następnie remanent na ten dzień. Chciałem po prostu aby spis był na tą samą kwotę jak remanent na dzień ale wydaje się to niemożliwe
  11. Dzień dobry, W jaki sposób możemy ustalić cenę na spisie inwentaryzacyjnym jako wartość magazynową a nie ewidencyjną? W wyborze sposobu nie ma takiej możliwości. Standardowo pod koniec roku wysyłamy dla biura księgowego spis z natury z cenami zakupu a subiekt wrzuca ceny sprzedaży. W inwentaryzacji też nie ma takiej opcji bo tutaj wyliczane są tylko różnice. Rok temu rozwiązaliśmy to ręcznie z podglądu widoku asortyment - eksportując plik excel z wartością magazynową i wszystko się zgadzało ale to raczej nie jest zaplanowane rozwiązanie w oprogramowaniu na tego typu czynność?
  12. Dzień dobry, 1. W jaki sposób można ustawić dane wraźliwe tak aby pracownik nie miał do nich dostępu ale mógł wprowadzić fakturę zakupu? Obecnie przy dodawaniu faktury zakupu nie może edytować ceny netto zakupu (jest zablokowana). Jest jakiś sposób aby to obejść, np. dodanie PZ przez pracownika a potem przez jego przełożonego fakturę ? 2. Czy da się zrobić tak aby pracownik widział tylko swoje dokumenty sprzedaży a nie całej firmy? (wystawione przez tą osobę?) 3. To samo co wyżej ale dotyczące faktur zakupu - pracownik widzi tylko te faktury zakupu które dodał a nie całej firmy?
  13. Panie Dariuszu, Tak to obecnie mamy rozwiązane. Natomiast mamy też działy, które nie chcemy aby miały podgląd do wybranej grupy/asortymentu np. surowców produkcyjnych. Jak możemy np. ukryć dla pracownika daną grupę asortymentu czy wybrany asortyment?
  14. Dzień dobry, Czy w nexo PRO jest możliwość ukrycia danego asortymentu dla danego pracownika? Mamy jeden centralny magazyn, na którym jest duża ilość kartotek - pracownicy są podzieli na działy np. elektryczny, hydrauliczny. W tym momencie tworzy się duży zamęt bo pracownik z działu hydraulicznego widzi produkty wszystkich działów (ponad 5000 indeksów) co utrudnia pracę. Czy jest możliwość np. ukrycia danej grupy asortymentu dla tego pracownika? Niestety opcja ukryj w danym magazynie nie może być użyta bo ukrywa jednocześnie towar dla działu który ma mieć dostęp. Ewentualnie czy są jakieś płatne rozszerzenia, które to umożliwiają?
  15. Jedyny sposób, który teraz używamy to dodawanie PZ/PW z odłożonym skutkiem magazynowym a następnie zmiana PZ na FZ w momencie otrzymania faktury. Trochę na około, bo trzeba flagi ustawiać na PZ które faktycznie nie mają jeszcze skutku magazynowego ale na ten moment to chyba jedyne rozwiązanie.
  16. Myśleliśmy o opcji, którą subiekt stosuję do numeracji czyli "Kolejny możliwy numer". W momencie gdy ma Pan asortyment można ustawić automatyczne ustawianie nr partii według danego szablonu np. SYMBOL000001 - w momencie gdy drukujemy etykietę pobierany jest kolejny numer z puli. Wiem, że bodajże oprogramowanie Mozart do produkcji miało wtyczkę do etykiet, która umożliwiała takie rozwiązanie. Albo chociaż fajnie by było gdyby podczas drukowania naklejki w subiekcie można było dodać ręcznie nr partii. Bo na ten moment po zapisaniu szablonu i opcji drukowania nie ma żadnej możliwość dopisania czegoś/zmiany (wszystkie dane są pobierane na sztywno). To trochę minus bo chociażby np. niektóre produkty są w tzw buforze po transporcie i chcemy dopisać na etykiecie BUFOR i też nie ma takiej możliwości.
  17. Dzień dobry, Czy w subiekcie nexo pro jest możliwość wydruku naklejki danego towaru z rozbiciem na partię przed przyjęciem jego do systemu? Mamy sytuację, gdy przyjeżdża dostawa na magazyn i chcemy od razu podczas przyjęcia nakleić etykietę a następnie dodać do systemu fakturę. Wynika to z faktu, że towar jest umieszczany od razu przy przyjęciu na regały a późniejsze naklejenie etykiety staje się niemożliwe. Obecnie zrobiliśmy pole Nr partii i ręcznie jest ona wpisywana przy przyjęciu ale chcielibyśmy to bardziej zautomatyzować?
  18. Panie Kacprze ale jak rozumiem to u nas schemat jest zawsze ten sam: 1. Montujemy komplet 2. Sprzedajemy x kompletow 3. Demontujemy te komplety Czyli jak rozumiem to jest demontaż wtórny? W obu firmach robimy ten sam proces a powroty składników są różne?
  19. Dzień dobry, W jaki sposób należy w subiekcie przyjąć opakowanie (które jest towarem a nie opakowaniem) na fakturze zakupu skoro od producenta dostajemy je bezpłatnie? Na fakturze zakupowej nie może być bo w jpk ląduje z ceną 0,00 zł. Na PZ nie można edytować nic jeżeli jest to PZ do faktury. Dodawanie ręcznie PW mija się z celem bo ręcznie trzeba edytować skojarzenie z dokumentem aby wiedzieć do jakiej FV jest PW? Opakowania jako opakowanie nie chcemy, bo te opakowania potem też sprzedajemy dalej plus chyba opakowania nie mają ruchu magazynowego?
  20. Dziękuję Panie Kacprze, Ale czy można prosić nieco więcej informacji bo nie do końca rozumiem. 1. Jeżeli zmontuje 200 zestawów 2. Sprzedam 50 3. Rozmontuje 150 To trafiają one w "dziwny" sposób typu 149, i 1 i nie są już wydawane według fifo. W drugiej firmie działa to dobrze, jakie więc są różnice? 1. Nie rozumiem demontażu pierwotnego - jak można zdemontować coś co zostało już sprzedame? Termin ważności ok, ale nie wszystkie materiały go mają np. taśmy pakowe, czy kartony mają dodany tylko kod dostawy. A potem tworzymy np. zestaw taśma + 2 kartony, przy demontażu trafia to w drugiej firmie tak, że FIFO już nie wydaje tego prawidłowo. Natomiast w remanencie potem też powstają bzdury bo mamy stare dostawy, które zostały już wydane.
  21. Sprawdziłem - w obydwu firmach i magazynach jest identycznie.
  22. To ciekawe bo mamy właśnie tą samą wersję w obydwu firmach. Dlatego nie znamy przyczyny tej różnicy - co ciekawe tam gdzie jest "źle" to nowsza baza (później założona firma). Jest to jednak według nas nieprawidłowy tok bo w momencie gdy pobieramy do zestawu pomarańcze z datą przydatności np. kwiecień 2024, a za 3 miesiące je rozmontujemy to trafiają na koniec a nie jak wedlug FIFO powinny być na początku. Podczas drukowania WZ z kodami dostaw magazynierzy wydają nowsze partie z dłuższym terminem zamiast te pomarańcze, które zostały rozkompletowane... Jeszcze tak dla podsumowania przykładowy przypadek: 1. Dzisiaj kompletujemy 100 zestawów na święta 2. 12 listopada przyjmiemy 200 nowych pomarańczy 3. 4 stycznia zostało nam 20 niesprzedanych zestawów na święta, robimy demontaż 4. 6 stycznia pracownik sprzedaje 20 pomarańczy (które były w 20 zestawach) a subiekt drukuje na WZ kod dostawy towaru z 12 listopada a nie z demontażu. Swoją drogą trafiają one w dziwnych pozycjach. Zrobiliśmy demontaż 78 zestawów i składnik pomarańcza trafił w ilości 77 sztuk i 1 sztuki jako dwa osobne wiersze (dlaczego?).
  23. Dzień dobry, Posiadamy dwie licencje na subiekta nexo (2 firmy). W jednej firmie podczas demontowania kompletów, składniki wracają na stan magazynowy tak, że nie tworzy on nowych wierszy w "DOSTAWY". Wraca po prostu do PW z którego zostało pobrane. W drugiej firmie po demontażu pojawiają się nowe wiersze z tym samym numerem PW co bazowa dostawa z której wcześniej zostały zmontowane.. ale subiekt nie wydaje już ich według FIFO (traktuje te przyjęcia jako późniejsze, mimo, że mają date przychodu wcześniejszą niż kolejna dostawa w magazynie). Co jest dla nas mocno problematyczne w przypadku produktów z terminem ważności. Dla przykładu: Komplet składający się z pomarańczy (kod dostawy 1) i jabłek (kod dostawy 1). Jabłka i pomarańcze mają przyjęcie 7 października po 100 stuk i 10 października po 100 sztuk. W drugiej firmie, jeżeli skompletujemy zestaw owocowy składający się z 100 pomarańczy i 100 jabłek pobrane zostaną składniki z kodu dostawy 1. Ale jak sprzedamy np 20 zestawów i rozmontujemy 80 zestawów to trafiają składniki jako kod dostawy 1 ale subiekt tworzy nowe wiersze PW i te "nowe" wiersze nie zostaną potem użyte jako pierwsze do kompletowania a ostatnie (?). W jaki sposób to zmienić, skoro w pierwszej firmie działa to prawidłowo? Gdzie znaleźć takie ustawienie? I jeszcze jedno pytanie - czy tutaj na forum jest firma, która może przygotować indywidualny raport magazynowy? Pisaliśmy do wielu i albo nie potrafią albo nie mają czasu (chodzi dodanie pola własnego w jednym raporcie "Wydania magazynowe".
  24. Dziękuję za odpowiedź, 1. Dokładnie tak jak Pan pisał powstaje obowiązek podatkowy w momencie gdy otrzymamy płatność. Gdy jest to 100 % opłacenia faktury, nie było potrzeby wystawienia faktury zaliczkowej a wskazanie w którym miesiącu powstał obowiązek (dlatego wspomniałem o polu "data sprzedaży=data zakończenia dostawy". Fakturę zaliczkową należałoby wystawić gdyby płatność nie została w 100 % pokryta wartością zamówienia, albo realizacja przekraczałaby 15 dzień nastepnego miesiąca. Idąc Pana tropem wszystkie sklepy ecommerce, w których klient kupił 31 sierpnia i opłacił towar a wystawiły fakturę 2 września powinny wystawiać fakturę zaliczkową ? Proszę o wskazanie chociaż jednej takiej firmy - kupujemy miesięcznie około 100 różnych rzeczy na allegro i w sklepach online i nigdy nie otrzymaliśmy przy takiej transakcji faktury zaliczkowej. Proszę zerknąć na wiele przykładów chociażby tu: https://pomoc.ifirma.pl/pomoc-artykul/czym-rozni-sie-data-sprzedazy-od-daty-wystawienia-na-fakturze/ Przykład 2: Firma X sprzedaje okulary przez internet. Otrzymuje zapłatę za towar na konto dnia 29-03-2018. Firma wysyła towar dnia 03-04-2018. Data sprzedaży na fakturze to 29-03-2018 (data zapłaty). Faktura jest wystawiana w dniu wysyłki towaru, czyli 3 kwietnia i dołączona do przesyłki. Dlatego nawiązując do tego fajnie gdyby subiekt w dacie zakończenia dostawy mógł podstawić datę otrzymania przedpłaty od klienta. Co zresztą inni integratorzy już zrobili (nie wiem czy można tutaj podawać nazwy firm) ale idąc skrótem BL i integracja SI (skrótami) ma możliwość w scenariuszu "ustaw datę zakończenia dostawy w subiekt nexo zgodną z datą płatności w BL" Która rozwiązuję nasz problem przy automatyzacji, ale w przypadku ręcznego zamówienia w subiekcie niestety nie (musimy eksportować go do BL aby móc nim zarządzać) co jest trochę bez sensu. Jeszcze ostatnie pytanie czy subiekt może powiązywać przedpłaty z zamówieniami? Teraz musimy importować wyciąg, rozpoznać kontrahenta a następnie kliknąć popraw > przedpłaty > checbox > zapisz. Dosyć toporna droga.. ? Czy zostają tylko rozwiązania zewnętrzne w tym zakresie? Bo gdyby to rozwiązanie podpisało samo przedpłatę byłoby już o wiele lepiej. Dodatkowy problem to po imporcie wyciągu jak mamy rozpoznać, które płatności to przedpłaty a które to opłacenie faktur z odroczonym terminem?
  25. Panie Kacprze - dziękuję ale kosztów dodatkowych czytnikami nie jesteśmy w stanie wprowadzić. Jako towary mogą być ale wtedy są widoczne dla klienta na fakturze (a raczej niespotykane jest aby na fakturze była pozycja "Karton 250x200x100". Pytanie zatem czy przyjmując taki karton jako towar możemy go dodać do WZ (nawet nie FV) ale tak aby nie był widoczny na FV w sposób zautomatyzowany (czytnikami)?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...