Skocz do zawartości

Stanisław Łukasiewicz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Stanisław Łukasiewicz

  1. Dzień dobry, wersja programu 50. Wszyscy zawieszeni są zaznaczeni, jako nieaktywni (okienko "Aktywny klient" jest puste). Troje widocznych na liście zawieszonych ma daty zawieszenia z tego roku: 01.01.2024, 31.01.2024. Jedna osoba ma okres zawieszenia od 26.01.2023, ale ma zaznaczoną datę do której jest obsługiwana: 02.09.2023. Pozostali klienci, którzy pomimo zaznaczonych dat zawieszenia nie są widoczni na liście zawieszonych, mają daty zawieszenia z roku 2023 i są to daty: 01.06.2023, 01.10.2023, 01.11.2023, 17.11.2023, 23.11.2023, 31.12.2023. Niektóre z tych dat się powtarzają.
  2. Dzień dobry, Kilkunastu klientów naszego biura jest zawieszonych. Okres zawieszenia wprowadzamy tak, jak widać na pierwszym obrazku. Ilu z kilkunastu zawieszonych pokazuje Biuro nexo widać na drugim obrazku. Co robimy źle?
  3. Dzień dobry, problem dalej nierozwiązany. Jeden pracownik z trzema aneksami to według programu czterech pracowników. To nie jest prośba o dodanie nowej funkcjonalności, tylko zwrócenie uwagi na wadę programu, która nie jest usuwana od ponad pół roku.
  4. Proszę jeszcze raz przeliczyć równanie z punktu 3. Prawidłowy wynik to 3379,86 (w zaokrągleniu) Kwota, którą Pan podał w punkcie 3 to wynik równania: (5562,65 + 639,70) x 49,26% = 3055,28
  5. Dzień dobry, czy w najnowszej wersji programu udało się rozwiązać ten problem? Jeśli nie, to proszę o podanie terminu rozwiązania.
  6. Dzień dobry, problem występuje nadal. Aneks do umowy jest traktowany, jak odrębna umowa. Np. umowa i dwa aneksy do tej umowy liczone są jako trzy odrębne umowy.
  7. Dzień dobry, problem zgłosiłem trzy tygodnie temu. Uprzejmie proszę o informację, ile jeszcze potrwa analiza?
  8. Czy mogę prosić o odpowiedź. Próbowałem też rozwiązania przedstawionego w https://forum.insert.com.pl/index.php?/topic/16441-od%C5%82%C4%85czenie-klienta-biura-nexo/. W tym przypadku można przenieść bazę biura rachunkowego pod inną nazwą. Próba zmiany nazwy na używaną dotychczas kończy się błędem i komunikatem "Podmiot musi mieć ustawiony tryb licencjonowania dla klientów biura". Proszę o podanie sprawdzonego sposobu rozwiązania tego problemu.
  9. Dzień dobry, Nie, to jest baza biura rachunkowego i była podpinana przez program serwisowy jako pierwsza. Nie korzystamy. Jako, że nie jest to klient biura tylko biuro rachunkowe, czy ta operacja ma szanse powodzenia?
  10. Dzień dobry, mam problem z przeniesieniem danych na inny komputer. Postępuję według algorytmu "Jak przenieść dane na inny komputer przy użyciu programu Biuro nexo?" z e-Pomocy technicznej. Operacja przebiega poprawnie z jednym wyjątkiem. Po zakończeniu dearchiwizacji i uruchomieniu Biura nexo, brak jest połączenia Biura nexo z bazą danych podmiotu biura. Powód tego widoczny jest na stronie Bazy danych. Baza biura ma dalej opcję łączenia się z poprzednim serwerem. Wydaje się, że nie powinno to być problemem, bo jest opcja zmiany serwera. Ale gdy to robię pojawia się krótki komunikat "Podmiot musi mieć ustawiony tryb licencjonowania dla klientów biura" i zmiana serwera nie jest zapisywana. Rachmistrz, Gratyfikant i Gestor dla podmiotu biura rachunkowego otwierają się prawidłowo. Początkowo wydawało mi się, że ten brak połączenia z bazą danych biura nie ma znaczenia, bo reszta działa prawidłowo. Jednak przy wykonywaniu operacji zbiorczych w Biuro nexo dla firmy biura, pojawia się błąd połączenia z bazą danych. Próbę przeniesienia danych na inny komputer wykonywałem trzykrotnie i za każdym razem kończy się tym samym błędem. W związku z powyższym proszę o wskazówkę, co robię źle?
  11. Dziękuję bardzo za odpowiedź, teraz już wystarczy jednorazowe podanie PIN.
  12. Czy już udało się dodać taką funkcjonalność?
  13. Dzień dobry, przy zbiorczej wysyłce plików JPK_VAT system wymaga PIN-u przy każdym wysyłanym pliku. Przy zbiorczej wysyłce JPK_VAT z R2Księga wystarcza jednorazowe podanie PIN. Także przy wysyłce zestawów do ZUS z programu Płatnik wystarczy jednorazowe wpisanie PIN. Co zrobić, aby przy wysyłce JPK_VAT z Biura też wystarczyło jednorazowe podanie PIN. Wcześniej już był poruszany ten problem i zakończył się poradą, aby zmienić ustawienia podpisu. Ale co zmienić, jeżeli w innych programach jest dobrze.
  14. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zastanawia tylko umieszczanie przez firmę Insert w programie szablonu, który w żaden sposób nie może być wykorzystany, natomiast wprowadza użytkowników w błąd sugerując, że ta opcja jest możliwa.
  15. Już to robiłem. Po wstawieniu tego szablonu otrzymuję SMS bez danych, jak poniżej: Co należy zrobić, aby te dane zostały wstawione do SMS.
  16. Dzień dobry, w Konfiguracja - Szablony wiadomości SMS jest szablon: W jaki sposób można za pomocą tego szablonu zbiorczo wysłać SMS-y z informacją o podatkach do klientów. W operacjach zbiorczych z poziomu deklaracji skarbowych nie ma takiej możliwości, można wysłać tylko maila. Dobrze by było, aby SMS wysyłał się równolegle z tą informacją mailową. W Rachmistrzu ten szablon też nie działa.
  17. Dzień dobry, mimo upływu kilku lat temat nie został rozwiązany. Różnica kursowa dalej nalicza się między datą zapłaty a datą wystawienia faktury. Jeżeli data wystawienia jest taka sama lub wcześniejsza od daty sprzedaży to różnice kursowe wyliczają się prawidłowo. Problem pojawia się gdy data sprzedaży jest wcześniejsza od daty wystawienia. Widać to na poniższym przykładzie. Naliczenie jest przeprowadzone dla następujących parametrów: rodzaj transakcji: wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów, data sprzedaży: 15.11.2022, data wystawienia faktury: 21.11.2022, data zapłaty: 22.11.2022. Na pierwszy rzut oka naliczenie wygląda prawidłowo. Daty między którymi wyliczana jest różnica kursowa są prawidłowe. Kurs dla daty zapłaty jest prawidłowy. Błędny jest kurs daty powstania rozrachunku (R)Kurs, czyli dla daty 15.11.2022. Nie jest to kurs brany według daty sprzedaży czyli 15.11.2022, pomimo, że taka data jest w rubryce (R)Data tylko jest to kurs według daty wystawienia faktury. Prawidłowy kurs dla daty 15.11.2022 to kurs z dnia 14.11.2022 w kwocie 5,3546. Prawidłowo wyliczone różnice kursowe dla tego przykładu powinny wynosić 7,24 zł. Ponad trzykrotna różnica. Błąd trudny do zauważenia, bo przecież nikt nie sprawdza prawidłowości rachunków w programie. Temat został zgłoszony do e-pomocy technicznej. Otrzymałem odpowiedź: pracujemy nad rozwiązaniem, które zostało wstępnie zaplanowane na wersję 45.0.0 (wiosna 2023). Czy znają Państwo sposób, jak poradzić sobie z tym problemem w przypadku dużej ilości takich transakcji?
  18. Dzień dobry, Dla podmiotu będącego płatnikiem VAT i rozliczającego się za pomocą KPiR przy dodawaniu zapisu powiązanego z poziomu KPiR jest możliwość wybrania opcji „Dodaj lub aktualizuj zapis VAT z szablonu”, natomiast nie mam tej opcji dla podmiotu będącego na ryczałcie przy wprowadzaniu zapisu powiązanego z poziomu Ewidencji Przychodów. Jak można dodać tę opcję dla ryczałtowca?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...