Skocz do zawartości

Krzysztof Piątek

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Krzysztof Piątek's Achievements

1

Reputacja

  1. czy można prosić o naprawę błędu? Jest on cały czas aktualny pomimo posiadania najnowszej wersji programu tj. 49.0.0 (7189)
  2. Faktycznie, po chwili pojawia się opcja usuń. Dziękuję
  3. Dzień dobry, dlaczego jako biuro rachunkowe, dodając do portalu biura dokumenty klienta nie mogę usunąć np. błędnie dodanych faktur? Rozumiem to "zabezpieczenie" jak klient przekazuje dokumenty poprzez portal biura samodzielnie - przekazał biuru więc biuro usuwać ich nie powinno. Ale zdarzają się sytuacje, że biura samo dodaje dokumenty, jakieś np. dodatkowe i nie można ich usunąć z portalu, a błędy zdarzają się wszystkim. Druga sytuacja to jak portal biura nie jest w ogóle udostępniony klientowi, tylko biuro korzysta z portalu z uwagi na OCR - brak możliwości decydowania o usunięciu już całkowicie jest bezsensu w tym przypadku.
  4. program dobrze bierze kwotę do KPiR, proszę sobie włączyć kolumnę "ZAKUPY / WYDATKI" w PLN. bo ta domyślnie widoczna w module KPIR pokazuje zapisy w walucie oryginalnej.
  5. Brakuje odseparowania odbiorców od dostawców. To, że mogę sobie wyfiltrować podmioty tylko z saldem na dobro nasze czy wasze nie zmienia sytuacji. U dostawcy mogę mieć saldo na dobro nasze, bo mam u niego nadpłatę, ale nie chce wysyłać mu potwierdzenia na koniec roku, bo interesują mnie moi odbiorcy i należności z tytułu sprzedaży. Pośród tysięcy faktur to jest najtrudniejsze do oddzielenia.
  6. Dzień dobry, nie mogę nigdzie odnaleźć filtra pozwalającego podzielić klientów na dostawców i odbiorców w module potwierdzeń sald. Potwierdzenia sald są obowiązkowe do weryfikacji należności. Mam listę ponad 5000 klientów z saldami niezerowymi na koniec roku z czego około połowa to nierozliczone należności, do których muszę wysłać potwierdzenia sald. Jak to szybko wyfiltrować? Mam na liście wszystkich klientów, ręczne zaznaczanie tego to jakieś nieporozumienie. Rozumiem, że kartoteka klientów jest jedna dla odbiorców i dostawców. Ale przydałby się jakiś filtr np. żeby pokazać podmioty z istniejącą analityką konta 201, albo jakiś skrót w rozrachunkach np. "nierozliczone wg kont" pozwalający na wygenerowanie potwierdzeń do zaznaczonych rozrachunków, bo w tym widoku mamy podział na konta. Nie mam pojęcia jak to usprawnić teraz.
  7. okey, rozumiem to. Tylko po co zatem jest znacznik na formatce zapisu VAT "proporcja bazowa"? Mając sprzedaż ze stawką NP, która ma nie wchodzić do proporcji, wyłączam wtedy pole "proporcja bazowa". Poza tym ustawa o VAT wskazuje konkretnie co nie wlicza się do obrotu proporcji i nie widzę tam transakcji podanych przez Pana. Również ustawa wskazuje np. czynności zwolnione, których nie uwzględnia się do proporcji, ale wtedy tak jak pisałem wyłączam znacznik. A w programie aktualnie cała stawka NP jest wyłączona z proporcji czy znacznik jest włączony czy nie. Dodatkowo na zapisie złożonym VAT proporcję bazową można wyłączać na poszczególnych pozycjach więc program może w 100% realizować prawidłowo obliczanie obrotu do proporcji, bo mając nawet (pewnie nigdy niezaistniejącą) fakturę sprzedaży gdzie mamy pomieszanie stawek włącznie z nieopodatkowanymi oraz transakcji VAT mamy możliwość na każdej pozycji zadecydowania czy wchodzi ona do proporcji bazowej. Nic więcej nie potrzeba.
  8. Dzień dobry, czy temat został przeanalizowany? Próbuję aktualnie wyliczyć proporcję bazową za rok 2023 i program nie bierze nadal sprzedaży ze stawką NP do obrotów opodatkowanych. Zasugerowana możliwość zmiany preferowanej stawki nie rozwiązuje problemu, bo nawet jak wybiorę zamiast stawki NP stawkę 0%, która jest brana do obrotu opodatkowanego, to znów otrzymuję nieprawidłowo prowadzony wydruk rejestru sprzedaży, w którym sprzedaż ze stawką NP mam ujętą w stawce 0%. Jak mam to tłumaczyć w urzędzie kiedy udostępniam taki wydruk?
  9. Dzień dobry, zainteresowała mnie zmiana w Rewizorze Nexo "Poprawiono dodawanie klientów z plików EDI++. Obecnie podczas synchronizacji danych po numerze NIP i wykryciu klienta o tym samym symbolu, jaki istnieje już w bazie danych, program doda klienta z takim samym symbolem rozszerzonym o dodatkową liczbę." Niestety nie działa to zgodnie z opisem. Czy gdzieś jest jakaś opcja do włączenia? Mam plik EDI++ z kontrahentami o różnych NIP, ale tym samym symbolu i następuje błąd przy próbie importu. W dekretacji dokumentów dokumenty z kontrahentami o takim samym symbolu są pomijane a w module Klienci w opcji importu następuje dodanie pierwszego klienta a kolejni o tym samym symbolu nie są importowani - zwracany jest błąd.
  10. w postaci formatki dostępnej w dekretacji dokumentów? To jest tak nieczytelna lista pól, że od ciągłego jeżdżenia w górę i w dół głowa boli. Jak mam np. w pierwszym etapie zapis z KSEF zadekretować do ewidencji VAT przewidując wszystkie możliwe założenia? I nie chodzi o sprzedaż tylko właśnie o zakupy, gdzie na jednym dokumencie możemy mieć paliwo z częściowym odliczeniem, zakup pozostałych materiałów, wszelkiego rodzaju odliczenia VAT: całkowite, bez odl, proporcjonalne, pozycja która ma być potem w księdze NKUP a inna KUP? Wg mnie księgowanie obrazów z KSEF powinno działać na zasadzie obecnego OCR. Mam dane z KSEF i decyduje gdzie je wykorzystać np. tworząc zapis w VAT. Tworząc go, zapis od razu dzielę na pozycje, żeby przewidzieć ewentualnie wszystkie przypadki w danym zakupie i go zadekretować schematem do ksiąg. Do tego jest potrzebny obraz faktury z KSEF obok tworzonego zapisu VAT, żeby widzieć pozycje, zliczać je itp., tak jak teraz w OCR mam obok skan faktury. Doskonała wizualizacja dokumentów z KSEF jest dostępna w Subiekcie i tak powinna zostać przeniesiona do Rewizora i Rachmistrza i księgowanie wtedy mogłoby się odbywać w module KSEF jak w Subiekcie.
  11. Dzień dobry, pomału szykujemy się do testowania działania dodanej w laboratorium obsługi KSEF. Oglądałem opublikowany przez Insert na youtubie filmik pokazujący tą nowość w programie Rewizor. Czy planują Państwo (jeszcze nie uruchomiłem obsługi KSEF w Rewizorze więc nie wiem czy pytanie jest zasadne) aby obsługa KSEF w programach księgowych działała podobnie jak zaprezentowane możliwości w Subiekcie? Chodzi mi o to, że w Subiekt jest do tego osobny moduł e-faktur i czytelna prezentacja graficzna faktur ustrukturyzowanych. Filmik dotyczący Rewizora skupia się natomiast tylko na module dekretacji, gdzie prezentacja obrazów księgowych pod względem czytelności pozostawia wiele do życzenia jeżeli to tam ma się odbywać weryfikacja faktur przez księgowego. Bo to, że uzyskane z KSEF obrazy księgowe będą zawierały już bezbłędne dane nie wykluczy po prostu przejrzenia dokumentów i ich kategoryzacji powalającej dokonać poprawnych księgowań przy użyciu schematów dekretacji.
  12. Czy zauważyliście, że przy przepisywaniu danych do proporcji bazowej na podstawie ewidencji VAT w konfiguracji proporcji bazowej, program w ogóle nie bierze zapisów w stawce "np"? Domyślnie ta stawka jest przypisana np. do świadczenia usług poza terytorium kraju. Wg ustawy o VAT od wydatków dotyczących takiej sprzedaży pomimo braku opodatkowania przysługuje odliczenie VAT więc obrót z tytułu tej sprzedaży wchodzi do obrotu potrzebnego do ustalenia struktury całości sprzedaży do zwolnionej. Sprawdziłem jeszcze co w przypadku kiedy przy SUPTK wybiorę stawkę 0% zamiast "np" - wtedy program zwraca uwagę, że nie jest to domyślna stawka, ale kwota jest brana do proporcji bazowej. Dodam, że mam na zapisie VAT zaznaczoną opcje "proporcja bazowa". Wnioskuję ogólnie, że problem więc nie leży po stronie rodzaju transakcji VAT tylko stawki. W konfiguracji stawek VAT natomiast "np" ma jako jedyna zaznaczoną opcję "niepodlega". Myślę że ten parametr to wyznacznik do proporcji przy okazji. Nie da się go wyłączyć. Myślałem czy nie dodać swojej stawki "np" żeby zachować nomenklaturę nazwy z wyłącznym znacznikiem "nie podlega". Czy macie jakieś rozwiązanie?
  13. działa faktycznie ta metoda? też robię zmianę sposobu amortyzacji na kwotowo 0,00 ale jak zrobię ją na 31.12.2022 to w 1/2023 wszystkie odpisy i tak są widoczne w tab. AM a jak zrobię na 01.01.2023 to jest styczeń w odpisach a w pozostałych miesiącach już 0,00. Jak sobie z tym poradzić, żeby od stycznia było 0,00?
  14. dokumenty po przejściu przez OCR Inserta są wstępnie kategoryzowane jako konkrety typ zapisu VAT: prosty, bądź złożony a następnie są wprowadzane przez opcję "wprowadź dokumenty". Faktury, które chcę poźniej z rejestru VAT zadekretować do dziennika na wiele różnych kont w zależności od opisu pozycji VAT od razu kwalifikuje jako zapis złożony. OCR uzupełnia pozycje VAT w zależności od stawki, które póżniej ewentualnie rozbijam na kolejne. I wtedy pomimo opcji "nie dotyczy" przy eksploatacji pojazdu w nagłówku program rozbija koszt na kup i nkup zgodnie z proporcją 75/25. Dopiero zmiana w pozycjach "w koszty" na inną i z powrotem na "jak w nagłówku" poprawia przeliczenia. Bądź chwilowa zmiana "nie dotyczy" w nagłówku na inną i przywrócenie ponownie poprzedniej też naprawia przeliczenia. Na kontrahencie nie mam w ustawieniach wskazanej innej opcji eksploatacji pojazdu niż "nie dotyczy".
  15. Dlaczego podczas wprowadzania dokumentów z portalu biura, tworząc zapis złożony program dzieli koszty na KUP/NKUP pomimo braku zaznaczenia opcji eksploatacji. Program zaczyna dobrze pokazywać powyższe wartości po wyborze np. częściowego odliczenia i powrocie do opcji "nie dotyczy". Czy gdzieś to zachowanie jest parametryzowane?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...