Skocz do zawartości

Łukasz Saładonis

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  140
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Łukasz Saładonis's Achievements

3

Reputacja

 1. Pani Katarzyno czy macie chociaż jakiś zarys prac czego one będą dotyczyły??
 2. Witam serdecznie. Czy dział rozwoju firmy Insert planuje wdrożenie połączenia systemu PortalBiura usługa Dokumenty wraz z Krajowym Systemem Efaktur. Czy będzie możliwy bezpośredni import faktur z krajowego systemu ??
 3. Dzień dobry. Myślę, że lepsze jest pytanie: jakie insert planuje wprowadzić zmiany w oprogramowaniu w związku z nowym ładem. Na co możemy liczyć a co będziemy musieli robić na piechotę. Zwłaszcza jeżeli chodzi o wyliczenia składki zdrowotnej przy kilku działalnościach.
 4. Dzień dobry. Panie Przemysławie co ma Pan na myśli mówiąc ręczne rozliczanie?? Proszę zawrócić uwagę, że przepisy umożliwiają kompensowanie rozrachunków, które są objęte mpp. (traktuje się takie rozliczenie na równi z płatnością w ramach mpp)
 5. Nikt się tym nie zajmował ?? Proszę o pomoc sprawa jest uciążliwa ponieważ muszę zwracać nadpłaconą kwotę dla klienta.
 6. Dzień dobry. Ten błąd nie pojawia się po wprowadzeniu do ewidencji VAT zakupu tylko po połączeniu dwóch stron dokumentów na portalu biura z poziomu rachmistrza nexo. Nie można go zaksięgować ponieważ skróty (przyciski) nie działają.
 7. Kontrahent opłaca moje faktury w mechanizmie podzielonej płatności. Zdarza się, że nadpłaca. Chcę dokonać kompensaty spłaty należności z należnością lecz program wyrzuca informację że nie można skompensować rozrachunku z podzieloną płatnością. Jak to obejść. Rozliczam się metodą kasową i muszę dokonać kompensaty aby zapłata znalazła się w JPK-VAT.
 8. Witam serdecznie. Czy spotkaliście się z sytuacją, że skrót przycisku do księgowania nie działa. W załączeniu przesyłam prtsc. Wciskając jakikolwiek skrót program nie reaguje.
 9. Dzień dobry. Próbuję zaimportować zapisy w ewidencji VAT zakupu z JPK_V7M natomiast program wyrzuca błąd (w załączniku). Import ewidencji sprzedaży odbył się bez problemu. Edit: Do rejestru sprzedaży importuje jako transakcja dotycząca vat marża. Czy może ktoś spotkał się z taką sytuacją.
 10. Dzień dobry. Mam mały problem z rozliczaniem VAT w metodzie kasowej. Przykładowo klient wpłaca 1000 zł jako zadatek lub przedpłata w lutym 2021 roku W marcu 2021 wystawiam fakturę i pod fakturę podpinam przedpłatę. W takim przypadku okazuje się że program VAT od tej faktury wrzuca do lutego czyli do miesiąca kiedy został wpłacony zadatek. I w takim przypadku ta transakcja w ogóle nie jest ujęta w JPK-VAT. Doszedłem aby prawidłowo rozliczyć tą transakcję należy wystawić fakturę bez podpinania przedpłaty natomiast rozrachunek rozliczyć poprzez kompensatę. Wtedy zapłata trafia do prawidłowego miesiąca. Istotna sprawa bo okazało się, że mam dość dużą zaległość podatkową. Czy mógłby ktoś z Insertu potwierdzić lub zaprzeczyć.
 11. Dzień dobry. Problem dotyczy oznaczeń na JPK-VAT7KW. Program mimo wybranej konfiguracji kwartalnej rozliczenia podatku VAT do deklaracji wrzuca miesiąc. Przykładowo jeżeli kończymy czwarty kwartał w deklaracji widzimy "12" W załączniu prtsc. Sprawa wydaje się, że zepsuła się po zakończeniu już 4 kwartału 2020 r. Wydruki mamy prawidłowe ale w programie już nie jest ok.
 12. Dzień dobry. Jest problem z informacjami na wydruku deklaracji PIT-36 pola dotyczącego źródła strat z lat poprzednich. W deklaracji opis mamy wstawiony natomiast na wydruku tego nie ma. W załączeniu prtsc.
 13. Generalnie deklarację wysłałem przez e-deklaracje ze strony MF. Konfiguracja co mam szczegółowo powiedzieć ?? Podpis od Asseco. Instancja jest jedna do InsertaNexo. Oddzielna jest do GT i oddzielna do Płatnika. Pozdrawiam Łukasz. edit. dodam, że łącznie w styczniu wysłałem 615 pitów różnej kategorii związanych z zamknięciem roku PIT-11, 8ar, 4r itp. Problem wystąpił tylko w tej jednej bazie i właśnie na tej deklaracji. PIT-11 poszedł bez problemu tak jak i jpk oraz vat-7 co miesiąc.
 14. Żona znalazła błąd mówi, że nie ta wersja deklaracji. Czy to możliwe aby ten błąd wskazywał na błędną wersję deklaracji?? Pozdrawiam.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...