Skocz do zawartości

Dominik Kozłowski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Dominik Kozłowski's Achievements

2

Reputacja

  1. Niestety nie mamy za bardzo dostępu do takich opcji, pomoc ze strony Saldeo też jest znikoma.
  2. Problem polega na tym, że przy przenoszeniu dokumentów z Saldeo przez wtyczkę Ebit całkowicie pomijane są schematy dekretacji ustalone w Rewizorze.
  3. Dzień dobry, zaczęliśmy korzystać z wtyczki Ebit do Saldeo i pojawił się następujący problem - przy księgowaniu pojawiają się zdublowane rozrachunki - jeden w dekrecie i kolejny w zapisie VAT. W jaki sposób możemy wyłączyć automatyczne (domyślne?) tworzenie rozrachunku w zapisie VAT?
  4. Dzień dobry, czy istnieje sposób na ustawienie domyślnego rodzaju zakupu w ewidencji VAT? Wiem że można tego dokonać dla konkretnego kontrahenta spółki, natomiast chodzi mi o ustawienie domyślnego rodzaju dla samej spółki, niezależnie od kogo pochodzi faktura zakupu.
  5. Tak też czułem że mój problem okaże się banalny na tyle, że aż zasłużę sobie na docinkę Dziękuję za odpowiedź.
  6. Witam, pozwolę sobie odświeżyć powyższy temat wprowadzania ŚT z historią amortyzacji. W jaki sposób po wykonaniu czynności z poniższego wątku pomocy: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/2633%2cinsert-nexo-jak-wprowadzic-dotychczasowe-naliczenia-amortyzacji.html powinno się wprowadzić zapisy dotyczące środka trwałego do ksiąg. Jest to sytuacja w której środek był amortyzowany w innym programie, natomiast w nowym roku doszło do zmiany programu. Trzeba więc wprowadzić zapisy dotyczące go do dekretu BO. I tutaj rodzi się moje pytanie - czy powinienem zadekretować wygenerowane przez program dokumenty OT i HA, czy zrobić to innym sposobem? Szczególne moje wątpliwości budzi fakt że OT ma przecież datę wystawienia we wcześniejszym okresie.
  7. Dziękuję za odpowiedzi, rzeczywiście za bardzo się pospieszyłem z rozpoznaniem problemu. W deklaracji VAT rzeczywiście pojawiają się wartości w PLN.
  8. Zgadza się, ale do ewidencji VAT trafia kwota w EUR zamiast PLN - czy nie stanowi to błędu?
  9. Dzień dobry, w jaki sposób powinienem prawidłowo wprowadzić fakturę dokumentującą import usług spoza UE, w walucie obcej? Faktura jest wystawiona przez dostawcę z USA, z odwrotnym obciążeniem, w EUR. Na fakturę naniesiona jest przez nas stawka i kwota VAT w PLN. Faktura pochodzi z portalu biura - ale ze względu że program sobie nie radzi z jej rozczytaniem, praktycznie i tak księgowana jest "ręcznie", rozrachunek powstaje na dekrecie, rozrachunek na VAT jest wyłączony. Mój problem pojawia się na etapie dotyczy zapisu VAT a dokładnie uzupełnianiu tabeli VAT. W jaki sposób wpisać kwoty w EUR, aby naliczona została stawka VAT w PLN i powstał zapis skojarzony? Czy powinienem wpisywać Kwotę netto w EUR przy stawce "nieopodatkowane" a potem sprawić aby wartości w PLN były przenoszone na stawkę 23% - jeśli tak to w jaki sposób?
  10. Zgadza się, ale czy wpłata, która przyszła w wysokości równej należności (2820 GBP) i została przez bank przewalutowana, nie powinna zostać w całości rozliczona z należnością?
  11. Witam, należność w GBP (2820 GBP) została opłacona w kwocie 2820 GBP, jednak na rachunek prowadzony w EUR, przez co bank przeliczył wpłatę po swoim kursie i ostatecznie spłata nastąpiła w EUR. Wpływ na konto bankowe zostało przeliczone w księgach po kursie średnim NBP z dnia poprzedzającego wpływ. Chcąc skojarzyć wpłatę z należnością, okazuje się że należność nie jest rozliczana w całości. Czy dobrze rozumuję, że zastosowane kursy (takie jak przedstawia zrzut ekranu) to dla należności kurs historyczny po jakim została zarachowana, a dla spłaty kurs średni NBP z dnia poprzedzającego wpływ spłaty na rachunek?
  12. Dzień dobry, zdaje się że źle zrozumiałem wiadomość z urzędu i jest tak jak Pan mówi - oznacza to że będę musiał uwzględnić korekty w bieżącej deklaracji.
  13. Witam, czy istnieje możliwość ponownego wygenerowania i wysyłki deklaracji VIU-DO za okres, za który deklaracja została już wysłana? Opcja "koryguj" z menu kontekstowego nie wchodzi w grę (program informuje że "dla tego typu deklaracji wystawienie korekty nie jest możliwe"). Natomiast ponowne wygenerowanie deklaracji bez usuwania poprzedniej też jest zablokowane. Czy dobrze rozumiem, iż jedynym wyjściem jest usunięcie poprzedniej deklaracji i ponowne jej wygenerowanie?
  14. Dzień dobry, w jaki sposób możliwe jest zdefiniowanie pozycji RZiS, na których wymagane jest wykazanie nadwyżki przychodu nad kosztem lub odwrotnie (np. zysku/straty ze zbycia ŚT, nadwyżki różnic kursowych dodatnich nad ujemnymi)? Przede wszystkim chciałbym wiedzieć, jakiej funkcji składnika należałoby użyć aby otrzymać właściwą wartość i jednocześnie w pozycji przeciwnej w sprawozdaniu nie wykazywać żadnej wartości (czyli np. nie wykazywać jej w poz. E.I., jeśli występuje wartość na pozycji D.I. RZiS).
  15. Dziękuję z pomoc. Jeszcze jedno poboczne pytanie - czy jakieś funkcje programu stoją na przeszkodzie, żeby tego typu transfer między rachunkami rozpoznawać jako "pozostałe operacje" zamiast "transfer"? Samo księgowanie na kontach będzie odbywać się identycznie, na podstawie schematu dekretacji, ciekawi mnie natomiast czy kategorycznie powinno się jednak oznaczać operacje jako transfer ze względu na architekturę programu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...