Skocz do zawartości

Izabela Krzyżaniak

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Izabela Krzyżaniak

  1. Dzień dobry. Jesteśmy zatem zainteresowani. Proszę o przesłanie oferty i terminu realizacji na adres ksiegowosc@kmbuilding.pl
  2. Dobry wieczór. Niestety nie posiadamy wersji PRO. Plany amortyzacji zawsze są 12-miesięczne. Jak w takim razie można zmienić to w programie, bezpośrednio w bazie danych?
  3. Dzień dobry. Niestety nie udało się zrobić tego, co planowałam. Dotarłam do punktu zmiany daty okresu obrachunkowego - udało się to zrobić. Wygenerowałam ponownie plany amortyzacji, ponownie naliczyłam amortyzację. Okazało się jednak, że kwoty miesięcznych naliczeń są nieprawidłowe, zapewne dlatego, ze plan obejmuje nie 12 a 16 okresów. Zapewne problemem jest wciąż typ amortyzacji: zamiast kalendarzowy mam obrachunkowy. Aby to poprawić musiałabym wycofać plany i naliczenia od początku pracy z systemem, a to jest rok 2017. Zakładam, że nie jestem jedyną osobą, która ma taki problem (większość założyła typ amortyzacji wg okresu obrachunkowego, który jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, nie spodziewając się, że rządzący dadzą możliwość wydłużania okresu obrotowego). Może jednak Insert "pochyli się" nad tym problemem i uda się bezpiecznie zmienić w parametrach okres obrachunkowy.
  4. Bardzo dziękuję. Wykonam kopię bezpieczeństwa, a następnie przystąpię do realizacji drugiego rozwiązania.
  5. Niestety obrachunkowy. Nie zakładaliśmy, że będzie możliwość wydłużania roku.
  6. Dzień dobry. Jako spółka komandytowa skorzystamy z możliwości wydłużenia okresu obrachunkowego do 30/04/2021 i dopiero na ten dzień będziemy zamykać księgi. Od 01/05/2021 spółka będzie już podatnikiem CIT. Niestety Rewizor nie pozwala na zmianę zakresu dat. Pojawia się bowiem komunikat: W okresie obrachunkowym istnieje okres planu amortyzacji z okresem obowiązywania wykraczającym poza ramy okresu. Czy ktoś z Państwa miał lub ma taki problem i potrafi pomóc?
  7. Witam, do tej pory nie musiałam korzystać z opcji korekty VAT naliczonego z tytułu nieterminowych płatności. Wobec skrócenia ze 150 dni do 90 dni w styczniu mam kilka faktur, z których VAT powinnam skorygować w deklaracji VAT-7 za 01/2019. W Rewizor Nexo jest opcja Koryguj i dekretuj. Niestety nie wiem, jak powinien wyglądać poprawny schemat dekretacji. Czy ktoś ma gotowe rozwiązanie?
  8. Mimo wszystko dobrze byłoby, aby w raporcie o urlopach ta pozycja też była widoczna. Często pracodawca chce wiedzieć, ile urlopu, wraz z tym dodatkowym 2-dniowym na dziecko, pozostało pracownikowi. Generując raport dla pracodawcy trzeba pamiętać o ręcznym dopisaniu tej informacji na wydruku.
  9. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozumiem, że program sam dba o limit, ale w takim razie gdzie zaznaczyć, że ten akurat pracownik zadeklarował chęć korzystania z 2 dodatkowych dni? Pozdrawiam
  10. Witam, mam problem z absencja pt. OPIEKA NAD ZDROWYM DZIECKIEM. Zakładam, że są to dodatkowe 2 dni wolne przysługujące rodzicowi. W danych pracownika mam wprowadzoną informację, że pracownikowi przysługują 2 dodatkowe dni urlopu, w związku z czym pula urlopu zwiększa mu się z 26 do 28 dni. Pracownik skorzystał już z obu dni. W raporcie STAN URLOPÓW niestety te dni nie są uwzględnione. Widać je natomiast w module KARTA PRACY/ABSENCJE/URLOPY. W jaki sposób wygenerować raport o stanie urlopu na dany dzień, aby uwzględniał on również urlop pt. OPIEKA NAD ZDROWYM DZIECKIEM
  11. Chyba sobie poradziłam. Poprawiłam parametry składnika płacowego. Powinno działać.
  12. Witam. Wprowadziłam pracownikowi do systemu urlop bezpłatny w wymiarze 3 dni. Przeprowadziłam symulację wynagrodzenia i widzę, że wynagrodzenie nie zostało umniejszone. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć, co jeszcze powinnam zrobić? Może mam gdzieś źle ustawione parametry? Do tej pory pracowałam na Gratyfikancie GT i nie miałam nigdy urlopu bezpłatnego.
  13. Witam, czy z poziomu Subiekta Nexo możliwa jest weryfikacja Klienta pod względem poprawności aktywności w systemie VIES i portalu podatnika? Pola z tą możliwością mam nieaktywne.
  14. Dziękuję. Za miesiąc 02/2017 JPK przygotuję zgodnie z powyższymi wskazówkami.
  15. Pik JPK tworzę w module Ewidencje Dodatkowe/e-Kontrola. Na te chwile poradziłam sobie z problemem wprowadzając do ewidencji VAT fakturę w dwóch pozycjach, zgodnie z terminami i wartościami zapłat, choć nie do końca jest to prawidłowe. Dla zaspokojenia ciekawości innych użytkowników potwierdzę, że pliki JPK "przechodzą" bez problemu.
  16. Witam, pozmieniałam definicje RZiS wg Pani wskazówek (obroty narastająco) i zadziałało. Bardzo, bardzo dziękuję za pomoc.
  17. Jutro spróbuję wprowadzić Pani wskazówki i przetestuję. Mam nadzieję, że to będzie rozwiązanie. Dziękuję za wsparcie.
  18. Witam Pani Grażyno. Ja również na potrzeby banku muszę sporządzać wariant porównawczy. Niemniej jednak skoro ustalając WF na koniec roku należy dokonać przeksięgowania sald kont zespołu 4 na konto WF (wariant porównawczy), to nadal salda kont kosztów rodzajowych na koniec roku zerują się. Zatem po ustaleniu wyniku na koniec roku salda kont są zerowe i tym samym w kolejnym roku, sporządzając np. RZiS za 01/2017 nie mam danych porównawczych na 31/12, gdyż salda są zerowe, a tak nie powinno być. W trakcie roku nie ma problemu z ustalaniem wyniku na bieżąco, ale wciąż nie mam danych porównawczych. Być może jeszcze gdzieś w konfiguracjach mam błąd, ale nie wiem gdzie. Nie ma zatem znaczenia, który wariant RZiS sporządzamy - ustalenie wyniku polega na przeksięgowaniu sald, zatem wygenerowanie RZiS po przeksięgowaniach kończy się wartościami zerowymi.
  19. Witam, wygenerowałam plik JPK, niemniej jednak wydaje mi się, że system nie rozpoznaje zapisów wg miesiąca naliczenia VAT. Chodzi m.in. o faktury z tzw. "metodą kasową". Mam przypadek faktury ze stycznia, która płacona była w ratach. Część w styczniu, a część w lutym. Zadałam operację "Aktualizuj m-c naliczenia". Program prawidłowo rozpoznał moment naliczenia podatku VAT: częściowo w styczniu, częściowo w lutym. Ewidencję zakupu mam tym samym zgodną z deklaracją VAT, natomiast plik JPK nie rozpoznaje tych zapisów - uwzględnia całą fakturę w styczniu, gdyż, jak mniemam, plik jest generowany wg daty otrzymania dokumentu, a nie wg miesiąca naliczenia podatku VAT. Nie mam zatem zgodności między deklaracją, a plikiem i nie mogę też w żaden sposób ręcznie w JPK tego poprawić.
  20. Witam, w załączeniu PrtScr. Pisałam o RZiS kalkulacyjnym, ale ten sam problem jest w wersji porównawczej (generowanej m. in.z kont zespołu "4") DEFINICJE RACHUNKU ZYSKU I STRAT WARIANT KALKULACYJNY.docx
  21. Czyli ponownie muszę te zapisy wprowadzić wyłącznie do rejestru VAT zakupu. Dziękuję.
  22. Tak, opcja jest zaznaczona, po wygenerowaniu RZiS za poprzedni okres pojawiają się zera. Na logikę - salda kont wynikowych są zerowe, ale powinny mimo wszystko "jakoś" widnieć salda przed przeksięgowaniami na WF.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...