Skocz do zawartości

goszki

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

goszki's Achievements

0

Reputacja

  1. Jeszcze nie sprawdzałem czy się wyświetla ponieważ pakujemy teraz paczki.. Jednak na szybko sprawdziłem i na pewno to było przyczyną. Był tam skrypt (nie wiem skąd), który miał takiego ifa if( bc.Text.Length != 20 ) bc.Visible = false; else bc.Visible = true; Więc nie mogło się wyświetlać . Dzięki za pomoc będzie to bardzo pomocne. Pozdrawiam, Marek Goszkiewicz
  2. Niestety to nie z rozmiarem jest problem. Dałem już nawet rozmiar 30 cm czcionki różne i wielkości od 6 do 26 i dalej nic się nie wyświetla. Nadal nie mogę wygenerować paska z kodem który ma więcej niż 20 cyfr. Może jeszcze ktoś pomoże? A może ktoś spróbuje przygotować taką etykietę z tym numerem? 900000035500000996148080 Byłoby to bardzo pomocne. Tym bardziej że inPost coraz mocniej wypiera pocztę.
  3. Macie może jakieś pomysły jak to wydrukować?
  4. Przetestowałem to jeszcze na inny sposób czyli wpisałem numer nadawczy dla paczki ręcznie. 12345678901234567890 czyli 20 cyfr. I sello wyświetla go poprawnie prawie w każdym kodowaniu. Niestety gdy dodam 21 cyfrę numeru nadania paczki. Już pasek kodu znika. Tak samo jest dla 22 i więcej cyfr. Może ktoś pomoże bo już z tym walczę jakiś czas?
  5. Niestety to nic nie daje już wcześniej tak próbowałem. W podglądzie edycji wydruków numer się wyświetla poprawnie. Ale jak już wchodzę w druki do paczki i podgląd to go nie ma. Niestety nie jestem pewny czy dobrego kodowania używam wybieram EAN128 no i próbowałem parę innych. Jednak ten numer jest długi 900000035500000996158973 i tak jakby to była wina tej małej formatki. Ale mimo zwiększenia jej na ogromną . Nic to nie dało. Jakieś pomysły jeszcze?
  6. Ok wprowadzić się udało. Teraz mam 1 pytania. W żaden sposób nie mogę wydrukować tego numeru na etykiecie jako pasek kodu. Z numerami z poczty nie ma problemu, a te nie chcą się wyświetlić. Zamiast paska puste pole. Podejrzewam że jest to wina kodowania. Jakie kodowanie wybrać aby ten numer się wyświetlał w postaci kodu kreskowego?
  7. OK zaraz prześlę zapytanie na maila. A tu przesyłam jak przykładowy numer wygląda: 900000035500000996158974 900000035500000996158975 900000035500000996158973
  8. Witam, Czy jest szansa na dodanie puli numerów nadawczych polecony inpost w sello? Dokładniej mówiąc. Chcę podpisać umowę z inpostem i mogę mieć zakres numerów nadawczych taki jak z poczty. Czy mogę tak samo przydzielić numery nadawcze w zakładce "Kody kreskowe - zakres numerów nadawczych"? Niestety nie do końca wiem jak to zrobić ponieważ sello wyświetla mi że dane są niepoprawne. Numer nadania inpostu jest trochę dłuższy ale kodowanie ponoć jest to samo. Może źle go tylko wprowadzam.
  9. Ok dzięki za pomoc. Niestety jestem lajkonikiem w SQL. Teraz tak z innej beczki. Nie wiem gdzie zgłasza się błędy na forum ale właśnie znalazłem mały błąd w sello 1.17.2 Zmieniając gabaryt paczki dla inpost na gabaryt B i w sello dalej wyświetla się gabaryt A.
  10. Bez sprawdzania widzę że będzie dobrze . Mam jeszcze jeden pomysł który będę mógł wykorzystać do innych zapytań. Powiedz czy można zrobić coś takiego? jeśli select it_stock from it__item where it_Id = au_ProductId > 0 to update au_Auction set au_Quantity = (select it_stock from it__item where it_Id = au_ProductId) where au_Type = 10 and au_State in (0,1) and au_ProductId is not null else nie zmieniam wartości au_Quantity Teraz tak myślę czy da się potraktować każdy rekord tabeli au_Auction z osobna i jeśli towar powiązany z nią ma wartość it_stock > 0 to wtedy ustawiam au_Quantity jeśli będzie mniejsze bądź równe zeru zostawiam bez zmian Jest to możliwe, w samym sql? Czy może da się to zrobić w jakiś inny sposób?
  11. Bartku zauważyłem w zapytaniu błąd ponieważ w sello nie można wstawić ilości 0 w aukcjach przygotowanych, a skrypt taką wartość zwraca jak stan towaru jest 0. Ja poradziłem sobie w łopatologiczny sposób . update au__Auction set au_Quantity = (select it_stock from it__item where it_Id = au_ProductId) where au_Type = 10 and au_State in (0,1) and au_ProductId is not null update au__Auction set au_Quantity = 1 where au_Quantity <=0 and au_Type = 10 and au_State in (0,1) Jednak wiem że to nie jest najlepsza opcja. Bo bez sensu jest przypisywać wartości mniejsze od zera a potem je zmieniać. Więc nasuwa mi się pytanie jak to zrobić bez wstawiania tej wartości mniejszej od zera? np jeśli ta część (select it_stock from it__item where it_Id = au_ProductId) zwraca wartość <= 0 to można ustawić au_Quantity = 1 Niestety nie wiem jak to zrobić w sql. Może coś podpowiesz?
  12. Dzięki za pomoc dzisiaj postaram się przetestować ten skrypt. Zaczynam trochę się bawić bazą sello i mam nadzieję że niedługo nie będę miał problemu z napisaniem takiego skryptu .
  13. Niestety my grup towarów i cech używamy do sklepu internetowego i innych programów więc nie mogę ich zmieniać. Ja osobiście nie jestem pewny czy warianty rozwiążą mój problem, choć mam nadzieję że się mylę . Wolał bym jednak możliwość podpinania kilku towarów pod jedną aukcję. Wiem że to bardzo ułatwiłoby nam pracę.
  14. Widzisz trochę się z tobą nie zgodzę w naszym przypadku nie jest tak lepiej. Używając kompletów tak jak my to robimy. Mamy 1 komplet podpięty pod aukcję a reszta towarów np 6 szt. nie podpięte. Niestety chcemy je mieć w sello bo trzeba je zmieniać w transakcjach (jak ktoś kupi czerwony to muszę podpiąć czerwony pod akcję). I ja teraz włączyłem ten filtr i wyświetla mi się 5889 szt towaru niewystawionego a mamy wszystko wystawione co potrzeba. Niestety nie wszystko się sprawdza dla wszystkich w takim samym stopniu. Dla nas szablony aukcji są praktycznie bezużyteczne choć z tego co piszesz pewnie to bardzo dobry sposób na wystawianie aukcji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...