Skocz do zawartości
Forum użytkowników

maniootek •

Użytkownik
 • Ilość treści

  519
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  3

maniootek • wygrał w ostatnim dniu 17 maja

maniootek • ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

26 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. maniootek •

  Kolumna z popularnością w aukcjach trwających

  U mnie w Sello 1.31 mam wszędzie wartość "0" w kolumnie Oferty a wcześniej korzystałem z tego. Czy to powróci w kolejnych poprawkach?
 2. maniootek •

  Kolumna z popularnością w aukcjach trwających

  nowe API tego już nie zwraca? bo w Sello 1.31.x mam dla wszystkich aukcji w kolumnie Oferty wartość "0"
 3. maniootek •

  Zapytanie o aktualizację 1.31.2

  PS: W moim środowisku programistycznym mogę ustalić flagę "require-admin" i program się nie uruchomi bez praw administratora. U was z instalką tak się nie da zrobić?
 4. maniootek •

  Faktury bez NIPu

  U nas mamy skrypt, który jest uruchamiany przez pracowników przed uruchomieniem tworzenia dokumentów końcowych w Sello, który sprawdza czy transakcja ma wybraną formę dokumentu końcowego jako faktura i nie posiada numer NIP - wtedy wyskakuje komunikat, żeby zmienić dokument na paragon. Tak samo sprawdza jak jest transakcja na paragon i jest wpisany NIP to też wywala błąd, żeby zmienić dokument na fakturę.
 5. Z ciekawości zapytam: Jak wpiszę numer nadania do takiej paczki (która jest już oznaczona jako wysłana) przez bazę danych to nie narobię bałaganu w jakimś mechanizmie Sello?
 6. Podczas wykonywania następującego kodu: Sub Test() Dim gt As New InsERT.gt Dim sgt As InsERT.Subiekt gt.Produkt = InsERT.gtaProduktSubiekt gt.Serwer = "serwer\insertgt" gt.Baza = "BIMBO" gt.Autentykacja = InsERT.gtaAutentykacjaMieszana gt.Uzytkownik = "sa" gt.UzytkownikHaslo = "" gt.Operator = "Szef" gt.OperatorHaslo = "" Set sgt = gt.Uruchom(InsERT.gtaUruchomDopasuj, InsERT.gtaUruchom) $ado = sgt.Baza.Polaczenie End Sub Dostaje błąd na linijce "$ado = sgt.Baza.Polaczenie" i występuje tylko na części komputerów. Kod błędu to 0x80029C4A. Testowałem różne konta użytkowników w tym Szefa ale to chyba nie jest zależne od uprawnień jakie posiada konto. Czy ktoś się spotkał z takim problemem?
 7. ok Szkoda, że w Sello nie mogę samemu wpisać numeru przesyłki (nadanej przez manager paczkomatów) w paczce, która dotyczy transakcji utworzonej ręcznie z wybraną metodą wysyłki "Allegro Paczkomaty 24/7 po przedpłacie". Chciałbym mieć historię tej paczki w Sello.
 8. Kolejny raz pojawił się u nas problem o którym pisałem wcześniej. Mam kilka kont na allegro na których prowadzę sprzedaż. Znalazł się kupujący, który dodał do swojego koszyka przedmioty z naszych dwóch kont i zrealizował te zakupy jako jedna płatność. Obie transakcje mają TAKI SAM IDENTYFIKATOR I NUMER PŁATNOŚCI chociaż wybrane wysyłki są inne. Sello kompletnie sobie z tym nie radzi. Oba zakupy trafiły jako dwie transakcje ale z tym samym kontekstem czyli tak jakbym to sprzedał na jednym koncie (a przecież sprzedałem na dwóch różnych). Jedna transakcja ma towary z dwóch zakupów (za dużo towarów, trzeba usunać te z drugiego konta) a druga transakcja ma towary z jednego zakupu (prawidłowo). Jedna transakcja ma formularz z jedną z wybranych form wysyłki a druga transakcja nie ma w ogóle podpiętego formularza (Sello nie widzi w ogóle tej drugiej formy wysyłki w formie formularza). Muszę jedną transakcję ustawić jako anulowana i utworzyć ręcznie nową z prawidłowym kontekstem i z prawidłową listą towarów. Do tego muszę nadać ją przez manager Paczkomatów (a nie przez Sello) bo to Smart Paczkomat. Nowe Sello z obsługą nowego API brało taką sytuację pod uwagę? Poradzi sobie?
 9. maniootek •

  Znikające zdjęcia z aukcji w Sello

  Dostaje takie błędy. Dotyczy to nowych aukcji (ale nie wszystkich) dla których jeszcze nie wykonano pełnego pobierania danych.
 10. maniootek •

  Zmiana danych podmiotu i wydruk FS wstecz

  Czyli dane podmiotu/adresowe są historiowane czy nie?
 11. maniootek •

  Zmiana danych podmiotu i wydruk FS wstecz

  a tabela adr_Historia tego czasem nie robi?
 12. maniootek •

  Znikające zdjęcia z aukcji w Sello

  Tak. Codziennie w nocy. i tego nie da się wykryć? ma być zdjęcie ale wychodzi puste to nie aktualizuj w Sello?
 13. Co jakiś czas (średnio 1 raz w tygodniu) zdarza się tak, że znikają zdjęcia z aukcji wystawionych niedawno (ale nie wszystkich). Chodzi o to, że po wystawieniu aukcji, które oczywiście posiadają kilka zdjęć, normalnie się pokazują w Sello ale na następny dzień lub później te zdjęcia znikają (aukcja w Sello pokazuje ilość zdjęć = 0). Nie wiedział bym o tym, gdybym sobie nie ustawił na liście aukcji w Sello kolumny "Miniaturka" bo teraz po prostu widzę luki. Sprzedaje na kilku kontach ale tylko jedno gubi zdjęcia. Jak dam ręcznie pobranie zdjęć i opisów to wszystko wraca do normy ale i tak dziwi mnie ten temat. Konto miało jakieś powiązanie z aplikacją bez nazwy i nie jestem pewny co to mogło być i czy to powodowało problem. Nie mniej jednak usunąłem to powiązanie i dam znać za jakiś czas czy to pomogło ale międzyczasie chciałbym poznać opinię od @Bartosz Rosa oraz innych forumowiczów czy może być jakiś inny tego powód.
 14. maniootek •

  Nowa baza dla Sello

  Widzę, że Nexo ma o wiele więcej dodatkowych funkcji niż GT. Ciekaw jestem, które opcje dla Ciebie są najbardziej istotne, że decydujesz się na zmianę. Po szybkiej analizie funkcji stwierdzam, że u nas przejście z GT na Nexo było by raczej niemożliwe ze względu na brak rozszerzenia Sfera, które wykorzystujemy obecnie w wielu dodatkowych aplikacjach.
 15. maniootek •

  Nowa baza dla Sello

  Czym różni się ten NEXO od GT? Tak w skrócie?
×