Skocz do zawartości

maniootek •

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  833
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana maniootek • w dniu 7 Stycznia

Użytkownicy przyznają maniootek • punkty reputacji!

Reputacja

86 Excellent

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. W nowej wersji Sello ma być obsługa FSd. Na czym to ma polegać? Faktura detaliczna jest wywoływana bez skutku magazynowego w Subiekcie czyli Sello będzie tworzyć najpierw paragon a potem FSd do tego?
 2. Po zmianie daty wystawienia dokumentu $oDokument.DataWystawienia = "2021/04/20" skorzystałem z metody PobierzKursWalutyWgParametrow $oDokument.PobierzKursWalutyWgParametrow i po zapisaniu dokumentu $oDokument.Zapisz ustawiło prawidłowy kurs z prawidłową datą ale zmieniło kwoty pozycji zamiast wartość dokumentu. Czy da się ustawić tak, żeby po zmianie daty ustawiło prawidłowy kurs ale żeby nie zmieniało nic w kwotach pozycji dokumentu?
 3. U nas napisaliśmy sami aplikację do tworzenia kompletów wg zamówień gotowych do realizacji z Sello lub zamówień Subiekta. Niestety nie jest to wersja przystosowana do korzystania przez innych użytkowników. Natomiast takie coś znalazłem: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/rozwiazania_partnerskie/1984.html?back-to=%2Fdla_uzytkownikow%2Frozwiazania_partnerskie.html
 4. odchudzić bazę można np. zmieniając plan backupu z full na simple można też skorzystać z narzędzia usuwającego niepotrzebne wpisy w bazie w programie serwisowym
 5. Mam do zaktualizowania daty utworzenia dokumentów oraz daty, które są brane do pobierania kursu wymiany walut. Kiedy aktualizuję datę utworzenia dokumentu w Subiekcie to data kursu oraz sam kurs też się aktualizuje. Zmieniające datę utworzenia przez rozszerzenie Sfera nie aktualizuje się data kursu. Czy da się to ustawić, żeby nie było konieczności wyliczania daty kursu?
 6. No tak, teraz CHYBA wszystko jasne. Bardzo dziękuję za fachowe wyjaśnienie.
 7. Ok już wszystko wiem. Opcja cofania skutku magazynowego jest np. w Fakturach zakupu ale w dokumentach magazynowych np. WZ już tego nie ma Edit: Widzę, że w dokumencie WZ nie ma takiej opcji jak "wycofaj skutek magazynowy" a rozszerzeniem Sfera udało mi się to zrobić. Dziwne
 8. Zaznaczając kilka dokumentów, w menu Operacje pojawia się opcja "Wywołaj skutek magazynowy". Jest też opcja "Odłóż skutek magazynowy" (wymagany niebieski PLUS). Czy jest jeszcze gdzieś opcja "Wycofaj skutek magazynowy" dla wielu dokumentów na raz?
 9. Po czyszczeniu powinno się włączyć tzw. kompaktowanie bazy (shrink) o ile dobrze pamiętam
 10. Mój obecny schemat wystawiania dokumentów do zamówień allegro (oraz innych internetowych) wygląda tak, że dla klienta, który nie chce faktury (tej z NIP-em) wystawiam w paragon imienny, potem do tego paragonu wystawiam fakturę detaliczną (do nieistniejącego, bez skutku magazynowego), żeby można było potem korygować sprzedaż (w przypadku zwrotu, reklamacji itp). W przypadku klienta, który chce fakturę z NIP-em wystawiam fakturę sprzedaży (zwykłą). Tworzenie faktur detalicznych do paragonów to niepotrzebne zapełnianie bazy. Chciałbym zrezygnować z tego i w zamian wystawiać zwykłe faktury sp
 11. Czy będzie opcja ręcznego przypisania dokumentu do transakcji? Skoro będzie można łączyć kilku kontrahentów do klienta to czy będzie opcja dodaniu kilku dokumentów końcowych do jednej transakcji? (np. klient chce część towarów na fakturę a część na paragon)
 12. Warto zaznaczy, że twórcy programu od jakiegoś czasu nie aktualizują tego pliku. Co najmniej od roku. Nie mniej jednak do nauki podstawowe zagadnienia z przykładami są tam opisane.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...