Skocz do zawartości
Forum użytkowników

maniootek •

Użytkownik
 • Ilość treści

  543
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  3

maniootek • wygrał w ostatnim dniu 17 maja

maniootek • ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

29 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Po czyszczeniu powinno zapytać o kompaktowanie bazy. Zatwierdziłeś?
 2. Zmiany zbiorcze (np. nadpisanie opiekuna paczki) "naprawiły zepsute transakcje" ale tylko te, które wymagały "przeklikania" (wejścia w paczkę i kliknięcie OK). Zostały transakcje, których paczki mają towary z ilościami 0 - tego się nie dało naprawić zmianami zbiorczymi.
 3. Synchronizowałeś towary z Subiekta do Sello? Dodano: Chociaż widzę, że piszesz że sprawdzałeś czy produkt nie jest jednorazowy więc nie koniecznie to będzie problemem.
 4. No właśnie ten panel czyszczenia bazy nie jest jasny i nie wiedziałem o co chodzi z tym drugim szarym paskiem. Ja to odczytywałem w taki sposób, że zdjęcia niepowiązane zajmują 3GB a okazuje się, że to wszystkie zdjęcia tyle zajmują. W takim razie obok zielonego paska nie pisał bym "Zdjęcia niepowiązane" tylko po prostu "Zdjęcia" a obok szarego paska napisałbym "Zdjęcia niepowiązane" i było by wszystko jasne Analogicznie zrobił bym to samo dla Transakcji czy Klientów. Mimo wszystko, teraz jest już dla mnie wszystko jasne. Dzięki!
 5. Tylko jeśli chodzi o bazę to chcę przypisać transakcję do klienta a nie na odwrót, więc w teorii zmieniam tylko tr_CustomerId na tego nowego i transakcja powinna przeskoczyć do nowego klienta, czyż nie? Reszta powiązań jest bezpośrednio z transakcją.
 6. Korzystając z programu serwisowego chciałem wyczyścić bazę z nieużywanych danych. W głównej mierze chodziło o niepowiązane zdjęcia ale dołączyłem do tego treści wiadomości oraz klientów niepowiązanych. Po czyszczeniu i kompaktowaniu powinno zwolnić około 5GB a zwolniło 60MB Czy coś robię źle? Czy coś źle interpretuje?
 7. Mam takie sytuacje, że niektóre transakcje nie pobierają się na czas. Np zamówienie z dzisiaj rano Sello pobierze dopiero wieczorem lub jutro a klient dzwoni i chce mieć wysłane dzisiaj to robimy tak, że tworzymy kontrahenta i transakcje w Sello ręcznie. Potem to zamówienie wpada i tworzy się kolejny kontrahent. To jedna taka sytuacja ale zdarza się również, że klient jest już w Sello a potem zamawia przez telefon/email i tworzymy kolejnego kontrahenta. Dało by się ich scalić? Fajnie jak by była taka opcja bezpośrednio w Sello ale wiem jak jest dlatego chciałbym to zrobić modyfikacją w bazie. Proszę tylko o potwierdzenie od ST (@Bartosz Rosa) czy dobrze kombinuję. Otóż, mam kilku kontrahentów których chce scalić. Najpierw sprawdzam identyfikator tego głównego kontrahenta, który zostanie. Wykonuje polecenie SQL, które w poniższych polach podmienia identyfikator tych scalanych kontrahentów na tego głównego. em_CustomerId (z tabeli em__Email) pc_CustomerId (z tabeli pc__Package) tr_CustomerId (z tabeli tr__Transaction) Po takim zabiegu usuwam tych "pustych" kontrahentów, których e-maile, paczki i transakcje zostały przypisane do głównego kontrahenta. Będzie dobrze? Czy coś pominąłem?
 8. Ten sposób pomógł. Nie mniej jednak fajnie jak by była opcja dodania kolumny "Waga towaru/Masa" na listach aukcji.
 9. Takie rzeczy raczej tylko przez zapytanie do bazy i formatowanie wyników np. w exel
 10. Ten formularz dotyczy zakupu na kilku aukcjach oraz klient wypełnił dwa razy formularz (jeden opłacony drugi nie)
 11. Po aktualizacji 1.32 mam taki problem z adresami e-mail w transakcjach. Chodzi o zamówienia z Sello i adresy maskowane z identyfikatorem transakcji. Gdy patrzę na transakcję to na gridzie pokazuję adres do wysyłki jako 3u2afq5vw0@allegromail.pl ale jak wejdę do transakcji to tam już jest w adresie do wysyłki 3u2afq5vw0+62fe98251@allegromail.pl Jest też problem z formularzami
 12. W nowej wersji Sello 1.32 nareszcie mam przypisane cenniki do wszystkich aukcji trwających. Aukcji trwających mam bardzo dużo i robię porządki z cennikami (głównie pocztowymi) i sprawdzam czy mam prawidłowy cennik do danego towaru wg jego wagi. W zestawieniu wyszło dość dużo rozbieżności (np. towar waży 200g a ja mam do niego cennik przypisany do 100g). Czy dało by się jakoś w bazie Sello zaznaczyć, że dana aukcja trwająca ma mieć inny cennik a potem jakoś to puścić przez Sello żeby wysłało zmiany do Allegro? W starym API chyba się tak dało zrobić bo była opcja w zmianach zbiorczych dotyczących cenników "Aktualizuj bieżący cennik" czy coś takiego. Zastanawiałem się czy np. podmiana pola au_PricingListId w czymś by pomogło? Jeżeli nie to pewno trzeba by wygenerować w bazie wpisy dotyczące zmiany aukcji i potem je przepuścić przez Sello ale szczerze nie przyglądałem się temu. Proszę o jakiś komentarz. Sello niestety nie posiada kolumny "Masa/Waga" towaru (zaciągnięte z Subiekta), żeby można było sobie fajnie przefiltrować aukcje a szkoda.
 13. Zrestartowałem właśnie serwer SQL i już mogę wejść na to pole. Będę obserwował nowe grupy transakcji czy dobrze się nazywają.
×