Skocz do zawartości
Forum użytkowników

maniootek •

Użytkownik
 • Ilość treści

  764
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  6

maniootek • wygrał w ostatnim dniu 30 maja

maniootek • ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

71 Excellent

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Kombinowałem z tabelą "Ruch towaru" ale tam nie ma informacji o jaką dostawę czy też przyjęcie chodzi.
 2. Chciałbym zapytaniem SQL wyciągnąć informacje na temat pozycji dokumentu sprzedaży (towaru) skąd on się w ogóle wziął na stanie (jaki id/numer dokumentu magazynowego PW/PZ). Czy ktoś pomoże? Poniżej dokładniejsze opisanie problemu: 1. Zajmujemy się produkcją opakowań kartonowych. 2. Kupujemy karton (materiał) od producenta z którego wycinamy pudełka (produkt). 3. W towarach mam karton (materiał) o symbolu 001 i pudełko (produkt) o symbolu 002. 4. Kupiłem 100 kartonów o symbolu 001. Utworzył się dokument handlowy FZ 1/07/2020 oraz dokument magazynowy PZ 1/07/2020. 5. Wyprodukowałem 20 pudełek o symbolu 001. Zrobiłem rozchód kartonu RW 1/07/2020 oraz przychód pudełka PW 1/07/2020. Oba dokumenty są powiązane. 6. Wyprodukowałem kolejne tym razem 30 pudełek o symbolu 002. Zrobiłem rozchód kartonu RW 2/07/2020 oraz przychód pudełka PW 2/07/2020. Oba dokumenty są powiązane. 7. Kupiłem 10 pudełek gotowych o symbolu 002. Utworzył się dokument handlowy FZ 2/07/2020 oraz dokument magazynowy PZ 2/07/2020. 7. Sprzedałem 40 pudełek. Utworzył się dokument handlowy FS 1/07/2020 oraz WZ 1/07/2020. 8. Wykonuje zestawienie sprzedaży poleceniem: SELECT tw__Towar.tw_Symbol As Symbol, dok_NrPelny, dok_DoDokNrPelny, ob_Ilosc AS IloscSprzedanych FROM dok__Dokument JOIN dok_Pozycja on ob_DokMagId = dok_Id JOIN tw__Towar on ob_TowId = tw_Id JOIN tw_Stan on st_TowId = tw_Id WHERE (dok_Typ = '11') -- WZ AND dok_DoDokId IS NOT NULL AND st_MagId = '1' AND YEAR(dok_datawyst) = '2020' AND MONTH(dok_datawyst) = '07' AND tw_Symbol = '002' Wynik zapytania: Teraz potrzebuje zapytanie do bazy SQL, które sprawdzi z jakich przyjęć magazynowych (PZ/PW) został zaciągnięty towar 002 do sprzedaży na WZ 1/07/2020. Wynikiem powinien być: PZ 2/07/2020 PW 2/07/2020 Cały ten problem wyniknął podczas próby wygenerowania zestawienia, z którego sprawdzę ilość zużytego kartonu (materiału) na podstawie sprzedaży pudełek (produktu) z danego okresu nie biorąc pod uwagę stanów, jakie zostają podczas produkcji. Z takiego zestawienie wiedziałbym ile schodzi danego kartonu np. na miesiąc i ile muszę domówić od producenta wg "prognozy".
 3. Grafik nie ustawił kompresji a pliki od producenta przychodzą nam właśnie w takich rozmiarach (rendery nie kompresowane).
 4. Modyfikacje w rejestrze nic nie dawały. Dopiero usunięcie profilu Windows i utworzenie na nowo i ustawienie programu PDF X-Change Viewer od nowa jako domyślna przeglądarka plików pdf przywróciła opcję "Print"
 5. Obrazek zajmował ponad 110MB i to było problemem. Skompresowałem do 80KB i jest ok. Tutaj zapytanie do bazy jak by ktoś chciał sobie sprawdzić czy są wykorzystywane duże zdjęcia: SELECT im_Name AS ObrazekNazwa, (im_Size / 1024 / 1024) AS ObrazekRozmiarMB, it_Symbol AS TowarSymbol, it_Name AS TowarNazwa FROM im__Image LEFT JOIN it_ItemPictures ON pc_PictureId = im_Id LEFT JOIN it__Item ON pc_ItemId = it_Id WHERE ((im_Size / 1024 / 1024) > 10)
 6. Też mieliśmy dzisiaj problemy z paczkami. Do tego później wieczorem nie mogłem odebrać paczki zdalnie tak muliło inpost gdzie zazwyczaj wszystko szło gładko
 7. U mnie 11-komputerów wynik zapytania w załączniku result.txt
 8. Wszystko wygląda dobrze. Wpisy się zgadzają z komputera gdzie brakuje tej opcji z komputerem gdzie jest widoczna ta opcja "Print" Próbowałem mimo to eksportować na komputerze gdzie to działa i importować tam gdzie tego brakuje ale nic nie dało. Napisałem do autora programu zobaczymy czy coś poradzi.
 9. Czyli ewidentnie coś jest nie tak z wersją 1.35 U nas był ten sam problem. Opisałem to tutaj: Masz może włączone logi Allegro? Były by pomocne dla teamu Sello do zweryfikowania problemu.
 10. Nie mam takiej opcji w menu, ona chyba pochodzi od Adobe. Na tych komputerach co mi działa drukowanie jest opcja "Print" a na tych gdzie nie da się drukować nie ma tej opcji.
 11. Ta funkcja jest u mnie włączona i mimo to, dalej nie działa drukowanie z Sello. Zauważyłem, że ten problem dotyczy komputerów, na których Sello uruchamiane jest z profilu o typie konta "Standardowy" (nie administrator). Uruchamianie Sello z menu "Uruchom jako administrator" też nic nie daje. Nie chce zmieniać tych kont na konto administratora bo potem się już nie da tego cofnąć. Teraz sprawdziłem i na moim komputerze też nie mogę drukować (to jest komputer z profilem administratora).
 12. Są tam wpisy w tej tabeli i te najnowsze (z ostatniego tygodnia) nie dotyczą tych co się wtedy nie dociągnęły. Są to całkiem inne nicki, które normalnie są w bazie.
 13. tak, dodatkowo jak dam podgląd to ładnie otwiera plik pdf w tym programie ale funkcja drukowania nie działa
 14. No to mam PDF-XChange Viewer i dalej taki komunikat. Program jest ustawiony jako domyślny dla plików pdf
×