Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Konrad L

Użytkownik
 • Ilość treści

  96
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

10 Good

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Lista kategorii nigdy mi się nie pojawiła. Wyszukiwałem po EANie. Rozumiem, że w takim wypadku ta lista się nie pojawia. Myślę, że informacja o kategorii jednak powinna pojawiać się także w wypadku, gdy jest tylko jedna kategoria - bo wtedy nie wiadomo jaka ona jest. I nie wiem czy mogę przypiąć taki produkt do mojej oferty czy nie. Aha... wyszukuję po EANie bo to jest jednoznaczne, a w kategoriach w których operuję, nazewnictwo to 100% wolna amerykanka - trudno zgadnąć jak ktoś, kto tworzył produkt, mógł go nazwać. Tak na marginesie. Te produkty w Allegro to na chwilę obecną to IMO jeden wielki śmietnik - dane są tak niskiej jakości, że aż się dziwie, że to rozwiązanie jest w takim stanie dopuszczone do "produkcji". Błędów jest cała masa i bardzo często błędna są też kategorie.
 2. Scenariusz jest taki: Generuję aukcję z towaru, więc mam wszystko uzupełnione. Teraz wyszukuję produkt. Ok. Jest. Wybieram, ale nie chcę pobierać wszystkiego z produktu (w tym kategorii), więc nie - nie chcę nadpisać danych aukcji. Teraz produkt się przypisał, ale wystawić aukcji nie mogę bo nie zgadza się kategoria. A nigdzie nie było po drodze informacji o kategorii. Musiałbym dwa razy wyszukiwać, najpierw nadpisać i zobaczyć jaka to kategoria, a potem ew. przypisać jeżeli kategoria się zgadza. Nie widzę w wynikach wyszukiwania produktu żadnych filtrów po lewej, żeby wybrać kategorię - chyba, że o czym innym mowa.
 3. Wyszukiwanie i przypisywanie produktów z bazy Allegro powinno uwzględniać kategorie. Albo informować z jakiej kategorii jest znaleziony w wyszukiwarce produkt, albo zawężać szukanie tylko do kategorii do której należy aukcja do której szukamy produktu.
 4. Nie można w szablonie przypisać automatycznej wartości z towaru (to pole po prawej z TAGiem) do pola "Marka - podaj wartość" - cokolwiek się tam wpisze, nie zostaje zapisane. Można uzupełnić jedynie pole w lewej, ze stałą wartością.
 5. 1.36 - produktyzacja Po znalezieniu produktu i wybraniu go do powiązania z aukcją pada pytanie o napisanie m.in. tytułu, EAN itp. Można wybrać albo wszystko albo nic. Fajnie by było, żeby można było wybrać co napisać a co nie - np. jakieś checkbox-y do zaznaczania, że chcę tylko tytuł i parametry. To okienko do wyszukiwania czasem działa za pierwszym razem, a czasem trzeba kliknąć drugi raz, żeby znalazło produkt. Np. chce szukać po EAN, wklejam go ze schowka, szuka, szuka... błąd: "brak wymaganych parametrów", klikam szukaj i teraz już jest ok, znajduje to co trzeba.
 6. Na razie jest akcja promocyjna - uzupełnij stawkę VAT dostaniesz promowanie. To nie ma mieć wpływu na trafność, ale pewnie niedługo pojawi się filtr. Więc jak ktoś będzie szukał czegoś na firmę to sobie włączy i oferty bez stawki się nie załapią. Można już w tej chwili uzupełniać stawkę hurtowo przez "moje oferty". Pytanie tylko czy Sello przy np. aktualizacji ofert nie będzie usuwało tej wartości?
 7. A przy wystawianiu z nowych aukcji z towaru będzie jakaś możliwość łączenia? Czy dopiero po wystawieniu trzeba będzie dziergać same aukcje?
 8. Odgrzewam temat. Produktyzacja w niektórych kategoriach staje się powoli obowiązkowa. Są jakieś plany na wsparcie tego czegoś w Sello?
 9. Allegro bez powiadamiania przenosi oferty z jednych kategorii do innych, albo zamienia kategorie na parametry. Robią to jakimiś skryptami czasami zupełnie bez sensu. No i wielowariantowość się rozsypuje, bo wszystkie oferty wariantów musza być w tej samej kategorii i muszą się zgadzać niektóre parametry. Póki nie ruszasz to działa, ale gdy spróbujesz zedytować to się sypie.
 10. Wygląda na to, że nie we wszystkich kategoriach EAN pojawił się już jako parametr specyficzny. To chyba jeszcze trwa...
 11. Niestety obecność EAN przeszkadza, nawet gdy się nie zmienia. Trzeba usunąć.
 12. Zauważyłem, że w kolumnie "Utworzona" na listach transakcji pokazuje się nieprawidłowa godzina. W tej chwili jest to -2 godziny względem prawidłowego czasu. Przykładowo, jeżeli transakcja została utworzona o 13:30, to w tej kolumnie będzie godzina widoczna 11:30.
 13. Testuję to od wczoraj i działa fajnie. Mogłoby się przydać trochę więcej miejsca na bardziej skomplikowane formuły, ale to w sumie tylko taka kosmetyka. Bardziej przeszkadza bałagan w samym Allegro, gdzie tak samo nazwany parametr np. "Materiał" występuje w kilku(-nastu?) odmianach. Raz jako lista wielokrotna, innym razem jako lista wyboru, a wszystko jeszcze w iluś wariantach, raz napisane tak (np. inne) innym razem inaczej (np. inny), wielkie litery, małe litery itp. itd. Generalnie brak spójności.
 14. Coś się chyba zepsuło w zmianach zbiorczych w wersji 1.34. Dodanie jakiegoś parametru specyficznego usuwa wszystkie inne. Przykład: 1. Generuję sobie ofertę z szablonu. W szablonie jest kilka parametrów specyficznych np. waga. 2. Robię zmiany zbiorcze podając np. szerokość. 3. W parametrach specyficznych ustawiona jest tylko szerokość - wszystkie inne są puste np. waga. Jakby na stałe była włączona funkcja "Usuń wszystkie parametry specyficzne". Aha... w szablonach zmiany zbiorcze działają dobrze. Nie działają w aukcjach przygotowanych.
×