Skocz do zawartości
Forum użytkowników

J N

Użytkownik
 • Ilość treści

  93
 • Rejestracja

Reputacja

8 Neutral
 1. a kiedy można się spodziewać ?
 2. Cześć! Chciałem zapytać czy w Sello istnieje możliwość dodawania TAGÓW do produktów ? Korzystamy z tej funkcji od jakieś czasu ale nie zauważyłem żeby dało się je dodać z poziomu zmian zbiorczych dla aukcji trwających albo z poziomu wystawiania nowej aukcji. Jeśli nie ma to proponuję taki prosty mechanizm dodawania tagów przez Sello zrobić, jest to bardzo fajna funkcja
 3. WoHooo po 5 min machania suwakami udało się rzeczywiście było zminimalizowane, dzięki Bartosz za pomoc.
 4. Cześć! Czy istnieje możliwość wyświetlenia kolumny 'cena kup teraz' w aukcjach przygotowanych? Gdy zaznaczam na liście kolumn pozycję 'cena Kup teraz', nie przynosi to skutku tzn.: nadal nie widać ceny kup teraz w przeglądzie aukcji przygotowanych. Natomiast kolumna cena mag i różnica cen towaru wyswietla się bez problemu. Będę wdzięczny za pomoc.
 5. samo Forbidden, przy wystawianiu aukcji i przy aktualizacji stanów. Przy pobieraniu tego błędu nie odnotowaliśmy.
 6. podpinam się pod temat, codziennie pomimo ponownych bardzo częstych autoryzacji kont wyskakuje błąd 'forbidden' i to w ogromnych ilościach.
 7. Z mojej obecnej wiedzy wynika, że Sello oczywiście że pobierze cenę, ale jeśli przed pobraniem nastąpi aktualizacja stanów magazynowych to sello nadpisze nową cenę stara ceną. Teoretycznie musiałbym ustawić pobieranie pełnych danych aukcji częściej niż aktualizację stanów magazynowych, a to bez sensu bo rzadko robię to z poziomu allegro, ale jednak zdarza mi się. Tutaj podobnie, wiem o powyższych, ale wykonujemy czasem działania które zdecydowanie szybciej można wykonać z poziomu allegro niż Sello (nie będę tłumaczył jakie). W takim przypadku istnieje ryzyko, że Sello aktualizując stany magazynowe nadpisze takie zmiany. Aby w 100% wyeliminować to ryzyko musiałbym zastosować w/w rozwiązanie zaznaczając dodatkowo 'pobierz pełne dane co 1 raz' a jest to czasochłonne zadanie, które musiałoby mielić praktycznie w kółko. Albo na czas wprowadzania zmian i pobierania ich do Sello wyłączać synchronizację stanów magazynowych a to wszystko jest czas, którego jak wszyscy wiemy w sezonie sprzedażowym nie ma. @MARCIN e-kupowanie.pl wyżej wspomniał, że Sello informuje co potrafi, i oczywiście decydując się powinienem o tym wiedzieć . A ja pamiętam czasy kiedy wdrażałem Sello w firmie i bardzo ceniłem sobie fakt że mogę zmienić cokolwiek w Allegro a Sello sobie te zmiany pobierze, nie robiąc problemów. Wiele programów tego luksusu nie oferowało. Teraz przyszła aktualizacja i niestety... Swoją droga wysyłanie pełnych danych o aukcji (zdjęcia, opisy itp. itd.) tylko po to żeby zmienić stan magazynowy czy cenę, wydaje mi się jakąś patologią, którą Allegro zaserwowało w nowym API. I nadal przecieram oczy ze zdumienia, że coś takiego jest możliwe. No cóż my z naszej strony na pewno będziemy próbować dostarczyć dane o stanach do allegro w inny sposób, zobaczymy z jakim skutkiem. Pozdrawiam wszystkich!
 8. Może ja czegos nie wiem z poziomu Sello można szybko umieścić nowe zdjęcia w opisie aukcji trwającej ? Pazatym czasem zmieniam tez ceny 'w drodze na spotkanie' z komórki, jest aplikacja Sello na androida?
 9. Tak myślałem, dzięki za potwierdzenie, to jest niestety niewykonalne, w wysokim sezonie w który teraz wchodzimy, sprzedaż jest tak dynamiczna że nie wyobrażam sobie aby każdy z zespołu po wprowadzeniu optymalizacji jakiejś aukcji pobierał jeszcze dane do Sello. Z obawą, że w międzyczasie Sello nadpisze jego zmiany.
 10. Witajcie! Zauważyłem ostatnio, że część zmian, które nanoszę w aukcjach bezpośrednio w Allegro po krótkim czasie wraca do stanu pierwotnego. Przykład 1 - podmieniłem zdjęcia na lepszej jakości po godzinie widzę że z powrotem pojawiły się stare zdjęcia Przykład 2 - dodałem opcje wyróżnienia ale po niedługim czasie wyróżnienie zniknęło Przykład 3 - podmieniłem błędnie ustawione 'nie wystawiam FV' na 'wystawiam FV' i też po jakimś czasie zauważyłem że jest z powrotem 'nie wystawiam FV' Czy Sello podczas aktualizacji stanów magazynowych, nie nadpisuje mi zmian danymi ze swojej bazy ? Mam szczera nadzieję że tak się nie dzieje... Bardzo proszę o informację.
 11. J N

  1.32 błędy

  @MARCIN e-kupowanie.pl HA! podczas naszej rozmowy wpadłem na taki pomysł żeby przeładować zdjęcia w 'opisie aukcji' ale bezpośrednio w allegro i dopiero wtedy kliknąć na 'pobierz pełne dane' i Zadziałało. Sello pobrało wszystkie zdjęcia i wysłało stany magazynowe. Gra gitara, dzięki!
 12. J N

  1.32 błędy

  A jak porównujesz zdjęcia w allegro i w Sello w aukcji TRWAJĄCEJ to się różnią? pewnie ze się różnią, może opisze temat wyczerpująco: 1. Podczas aktualizacji stanów magazynowych sello wywala błąd: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne. 2. Klikam sobie dwukrotnie na tą aukcje trwająca w sello -> w zakładce opis widzę wyraźnie, że są puste zdjęcia -> w zakładce 'zdjęcia' zdjęcia są prawidłowo powstawiane 3. Klikam w odnośnik do tej aukcji w allegro i widzę że zdjęcia w opisie i galerii są jak najbardziej w porządku 4. Pozostaje mi jedno, wybieram tą aukcję trwającą i pobieram dla niej 'pełne dane (opisy i zdjęcia)' pobieranie kończy sie powodzeniem 5. Efekt końcowy jest taki że nic sie nie zmiania, w aukcji w sello nadal sa puste zdjęcia i błąd wyskakuje nadal 6. Pisze na forum jak wyżej, podczas aktualizacji stanów magazynowych poszedłem tym tropem i sprawdziłem zdjęcia w kodzie aukcji allegro, ale zdjęcia na tych aukcjach nie odbiegają w żaden sposób od standardów zdjęć które błędów nie generują
 13. J N

  1.32 błędy

  Jestem ponownie, po weekendzie mam kilka więcej aukcji z błędem Aktualizacja istniejącej oferty "...." na konto .... w serwisie Allegro.pl: Zdjęcia zawarte w opisie są niepoprawne. Niestety pobieranie pełnych danych nie pomaga, co mogę zrobić ? @Bartosz Rosa wysłać do Was bazę?
 14. J N

  1.32 błędy

  dokładnie tak: a w opisie nadal pozostają puste zdjęcia: nie sprawdzałem tego, tak sobie teraz pomyślałem że to może przez aktualizację. Poczekam i zobaczymy czy błąd będzie się powtarzał.
 15. J N

  1.32 błędy

  Cześć! Dzisiaj mam następujący błąd przy kilku aukcjach: Invalid value: unknownHTTP Status: Unprocessable Entity (422) -> czytaj: zdjęcia zawarte w opisie są nieprawne i sytuacja wygląda tak: na aukcji jest wszystko w porządku natomiast w sello są puste zdjęcia, pobieranie pełnych danych nic nie daje. O ile to, że sello nie może pobrać tej aukcji zupełnie mi nie przeszkadza, no ale wiadomo, przez to stany są nieaktualne. Co mogę zrobić aby to naprawić? HTTP Status: Forbidden (403) -> wczoraj importowałem cenniki i pomogło, dzisiaj musiałem zrobić to samo pomimo że nic się w cennikach nie zmieniło i tez pomogło. Czy można zaimportować cenniki raz a dobrze ?
×