Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Przemysław Kwiatkowski

Użytkownik
 • Ilość treści

  85
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

2 Neutral

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Nie "nie ma jej w Sello" tylko w ogóle "na ma w Allegro". 😞
 2. Podpowiedzcie: co trzeba zrobić jak na liście marek w Allegro nie ma danej marki, a zarazem wypełnienie pola "Marka" jest obowiązkowe?
 3. Mam dokładnie to samo z Gestorem. Od lat wydzwaniają z propozycją odnowienia abonamentu. Za każdym razem mówię, że nie używam, nie potrzebuję, i nie chcę więcej ofert, i na nic się to zdaje... 😞
 4. Nie rozumiem dlaczego sprzedaż w kredycie za kwotę 599,99 ma być zabroniona, a za 600,01 już dozwolona? W czym większy dług jest lepszy od mniejszego? Najprostszym rozwiązaniem jest ustawienie w konfiguracji kontrahentów maksymalnej wysokości kredytu na 0,01. Oczywiście to zablokuje także kwoty >600, ale nie widzę czemu miałoby to być złe. Można to ustawić jako wartość domyślną dla nowych kontrahentów. Handlowiec będzie mógł ewentualnie to zmienić w razie potrzeby. Jeśli ma to zabezpieczać przed "bezmyślną sprzedażą", a nie celowym oszustwem - to w zupełności wystarczy.
 5. Czemu automaty przeksięgowań nie przenoszą się z roku na rok? Czegoś niedoklikuję przy dodawaniu roku obrotowego?
 6. Wieloletnia praktyka wykazała, że nigdy nie było potrzeby odszyfrowywania kodu. Po co więc miałbym się tego uczyć na wszelki wypadek z góry? Teraz już umiem. 🙂 Rozwiązywanie problemów wygląda u mnie mniej więcej tak: 1. Sam rozwiązuję, bo tak jest najszybciej, a znam swoje umiejętności i im ufam. 2. Sprawdzam na forach, bo tam jest dużo wiedzy dostępnej od ręki. 3. Pytam na forach, bo praktyka wykazała, że daje to wymierne efekty. 4. Dzwonię do serwisanta, co zajmuje na ogół najwięcej czasu. Do czwartego punktu rzadko dochodzę, ale za to ostatnio usłyszałem od niego "Panie Przemku, skoro Pan dzwoni, to znaczy że zadanie jest trudne". 🙂 I w zasadzie każdy powinien mieć identyczny schemat postępowania - łącznie z punktem pierwszym, choć każdy indywidualnie powinien ustawić granicę na owe "umiejętności". 🙂
 7. Dziękuję. W takim razie mogłem spokojnie przywrócić wersję sprzed konwersji. Działa. 🙂 Ciekawostka: tekst widoku po odszyfrowaniu był zupełnie poprawny ("SELECT * FROM tw__Towar LEFT JOIN pw_Dane ON tw_Id = pwd_IdObiektu AND pwd_TypObiektu = -14"), ale ewidentnie działał źle. Serwer dawał inną odpowiedź zapytany "o widok", a inną wprost z tabel z powyższego selecta. Nadpisanie treści widoku (alter view) tym samym kodem naprawiło problem. To bardzo dziwne zachowanie i zastanawiam się jak sprawdzić czy nie ma więcej takich kwiatków... Acha, kontrola bazy w programie serwisowym nic nie wykazała. Jedynym sensownym wyjaśnieniem, jakie przychodzi mi do głowy jest, że serwer prawdopodobnie przechowuje kod w postaci skompilowanej (?) i nadpisanie wymusiło ponowną kompilację tego samego kodu - tym razem już bez błędu. Ale jak to możliwe, że serwer przy poprzedniej kompilacji (kiedy? przy konwersji?) mógł się "pomylić"? (Hm... neutrina ze słońca...?)
 8. Sprawdzić nie umiem, bo SSMS twierdzi, że definicja jest rzekomo jakoś zaszyfrowana. Wiem, że w Internecie są gdzieś informacje jak to odszyfrować, ale chwilowo nie jestem w stanie się skupić na ich czytaniu za zrozumieniem... (w przerwach między zdalną biologią a fizyką w ramach e-szkoły...) Tym niemniej - dane na pewno są dobre, a wyniki z widoku złe, bo dwa teoretycznie tożsame zapytania w tej samej bazie dają dwa różne wyniki. Przykład: SELECT pwd_Fk03, pwd_Fk04 FROM vwPolaWlasne_Towar where tw_Id=6350 pwd_Fk03 pwd_Fk04 NULL 228 SELECT pwd_Fk03, pwd_Fk04 FROM pw_Dane where pwd_IdObiektu=6350 AND pwd_TypObiektu = -14 pwd_Fk03 pwd_Fk04 228 NULL
 9. Co się stało z widokiem vwPolaWlasne_Towar ??? Ta sama baza w wersji 1.62HF2: SELECT pwd_Fk03, pwd_Fk04 FROM vwPolaWlasne_Towar where tw_Id=6350 pwd_Fk03 pwd_Fk04 NULL 228 W poprzedniej wersji: SELECT pwd_Fk03, pwd_Fk04 FROM vwPolaWlasne_Towar where tw_Id=6350 pwd_Fk03 pwd_Fk04 228 NULL Czemu pola zamieniły się miejscami? O co tu chodzi? Rozwaliło mi to połowę wzorców wydruku i własnych zestawień... Czy jakaś mądra dusza powie jak przywrócić poprzednią definicję widoku?
 10. Nie napisałem, że powinna zostać przekazana "baza", tylko "dane zawarte w bazie". Czyli się zgadzamy...
 11. To może być akademicka dyskusja, ale powiedziałbym, że dane zawarte w bazie są własnością klienta i stara księgowa ma obowiązek je przekazać nowej. Jeśli wymaga to jakieś dodatkowej pracy i jeśli nie zostało to ujęte w umowie, to można podyskutować o odpłatności za usługę odpowiedniego przygotowania tych danych, ale sam w sobie fakt ich własności nie powinien budzić wątpliwości. W każdym razie prawa licencyjne Insertu nie mają tu nic do rzeczy.
 12. Na liście faktur - nie da się. Pozycje są sortowane tylko w menu wyboru. Na liście są natomiast w kolejności dodawania do słownika.
 13. Czasem (średnio 3x w tygodniu) Sello kończy pracę z takim komunikatem. Wystarczy uruchomić ponownie i wszystko działa, więc tragedii nie ma, ale trochę irytuje... 😞
×