Skocz do zawartości

Przemysław Kwiatkowski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    147
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Przemysław Kwiatkowski

  1. Nie mam polskich liter w wyeksportowanych z Subiekta PDF'ach (wszystkich rodzajach dokumentów). Zarówno na podglądzie, jak i na wydruku bezpośrednio z Subiekta - polskie znaki są poprawne. 

     

    Podgląd wygląda tak:

     

    image.thumb.png.d058a1e69290a4824f4af3e94fbd8589.png

     

    A w PDF-ie jest tak:

     

    image.thumb.png.6523ddc52151fae7b9ec465fc89fe623.png

     

    Ki diabeł?

    Ten sam pdf wysłany do kogoś innego także nie ma polskich liter - czyli błąd jest w samym pliku, a nie w moim Adobe Readerze. Eksport do PDF wykonany pośrednio jako wydruk do PDFCreatora ma polskie znaki poprawne.

    Ostatnie zmiany w systemie były dość istotne: Z pewnych przyczyn musiałem odinstalować i ponownie zainstalować cały pakiet Insert GT, a także CR (w tej kolejności). Jednakże poza tym drobiazgiem w eksporcie pdf - wszystko inne działa idealnie.

    Jakieś pomysły co z tym zrobić?

     

  2. 1. Malo. Rzędu kilkuset zł miesięcznie, może czasem w porywach do paru tysięcy, ale to nie na pewno. Dlatego opłata stała ma być mała.

    2. Wystarczą zbliżeniowe.

    3. Blik nie niezbędny. Jak będzie, to dobrze, ale może nie być.

    4. Nie sezonowa.

    5. Stacjonarny. (Jest internet.)

  3. Pytanie około-Subiektowe:

    Potrzebuję terminala płatniczego (stacjonarnego albo mobilnego - to bez znaczenia) z możliwie najniższą opłatą stałą/miesięczną. Może za to mieć wysoką prowizję od transakcji.

    Polecicie jakiegoś dostawcę?

    (Nie kwalifikuje się do programu Polska Bezgotówkowa.)

  4. Czy da się jakoś podzielić zwroty na dwie osobne "pule" (w jednym magazynie) i stworzyć dla nich na koniec miesiąca dwa niezależne zbiorcze naliczenia zwrotów?

     

    Chodzi o to, że księgowa upiera się, że powinny być osobno zwroty do paragonów zafiskalizowanych i osobno do niezafiskalizowanych (te pierwsze powinny mieć oznaczenie RO, a drugie WEW w jpk_vat).

  5. 3 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

    Da się łatwo za pomocą dostępnych funkcji programu - korekty kosztów magazynowych.

    He? Korekta zbiorcza np. do wszystkich faktur z kwartału bez rozbicia na poszczególne pozycje - da się uwzględnić w korekcie kosztów? A jak? :-O

  6. 3 godziny temu, RENATA HRYCUNIAK napisał:

    Chodziło o bank spółdzielczy, do którego nie mam bezpośredniego dostępu. Klient uparcie twierdził,że nie da się takiego pliku wygenerować. Po moim drążeniu tematu okazało się ,że jednak można. Ale i tak chciałabym wiedzieć jak wykorzystać historię transakcji. Czy trzeba ją pobrać w jakimś określonym formacie?

    To może proszę podrążyć jeszcze bardziej, bo mój bank spółdzielczy udostępnia pliki MT940... :-)

  7. Ale właściwie to po co? Żeby rozrachunki się zgadzały? To wystarczy dodać sam rozrachunek.

    Na wartość magazynu taka korekta i tak nie wpłynie.  Teoretycznie być może nawet i powinna, ale tylko teoretycznie. Raczej nie da się w sensowny sposób określić jaka część korygowanego zbiorczo zakupu znajduje się jeszcze na stanie, a jaka została już sprzedana. A w każdym razie nie da się łatwo za pomocą dostępnych funkcji programu... :-)

  8. W dniu 19.12.2023 o 18:22, Agnieszka Sokołowska napisał:

    zainstalowaliśmy serwer SQL na Linuxie Centos7 i mam problem z archiwizacją, folder docelowy i roboczy zrobiłam na Linuxie, niestety nie idzie, krzyczy błędami dostępu. Czy są jakieś metody? Jaki powinien być folder roboczy? W jaki sposób zaktualizować bazę danych ? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę :)

    Zrobiłem to kiedyś dla testów - i myk polegał na tym, żeby udostępnić folder roboczy przez sambę.

     

    http://forumsubiekta.pl/subiekt/opis-dzialajacej-instalacji-mssql-linux-(centos-7)/msg107690/#msg107690

  9. Tak się składa, że zostało mi raptem kilkadziesiąt raportów na kasie fiskalnej, a okazuje się, że obecnie 99,9% wszystkich paragonów i tak mam rozliczane "poprzez rachunek bankowy" (czy to przelewem, czy pobraniem, czy cesją na pośrednika...) - czyli w zasadzie dopóki nie trafi się ktoś, kto zapłaci gotówką, to mogę nawet nie włączać kasy. Postanowiłem, więc przyoszczędzić na nowej kasie fiskalnej i od nowego roku księgować sprzedaż detaliczną bez niej... :-)

     

    Pytanie do osób, które tak prowadzą działalność: jak to księgujecie? jakie są "dobre praktyki"?

     

    Będę miał w Subiekcie paragony imienne z płatnością cesyjną lub przelewową. Czy księgujecie pojedyncze paragony, czy jakoś zbiorczo? Dziennie czy miesięcznie? A może rozdzielać na osobne dekrety na poszczególne formy płatności? (Osobno pobrania pocztowe, osobno inpostowe, osobno terminal, osobno przelewy zwykłe itd...) Jakby ktoś mógł się podzielić sprawdzonym rozwiązaniem... :-)

     

    Obecnie nie księguję paragonów, tylko raporty dobowe z kasy fiskalnej, ale ich już nie będzie. (A w każdym razie - może trafi się jeden na miesiąc...)

  10. Mam zamówienie ZKz z przyjętą zaliczką i wystawioną FSzc sprzed 4 lat. Klient zniknął i od tego czasu nie daje znaku życia, a próby kontaktu się nie udały. Postanowiliśmy w bilansie po prostu przeksięgować tą zaliczkę w zyski nadzwyczajne i zapomnieć o sprawie. Ale w Subiekcie wciąż wisi "napoczęte" zamówienie. Jak się go pozbyć?

  11. W dniu 19.12.2022 o 15:04, Andrzej Kubik napisał:

    Numeracja to żaden problem.

    Ma Pani opcji pod dostatkiem:

    • zostawić kolejny numer w rejestrze (będzie niechronologicznie)
    • skorzystać z przenumerowania (zmienią się numery dekretów z listopada)
    • stworzyć nowy rejestr i w nim umieścić te brakujące dokumenty z października
    • od nowego roku stosować numerację miesięczną, aby na przyszłość nie mieć takich problemów (czego Rewizor oficjalnie nie wspiera, ale nic nie stoi na przeszkodzie numerować dekrety np. od 1000 w styczniu, od 2000 w lutym itd...)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...