Skocz do zawartości

Ben Rox

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ben Rox's Achievements

0

Reputacja

  1. Dopiero zaczynam wdrażać Sello i czytałem sporo na forum ale nie znalazłem wszystkiego co mi jest potrzebne, więc prośba o wyjaśnienie pokrótce czy lub ewentualnie jak to działa w aktualnej wersji Sello 1.28.1: 1 - Zmiana istniejących aukcji HTML Na razie nie tworzyłem jeszcze aukcji bezpośrednio z Sello, tylko pobrałem aukcje trwające. Obecnie w opisie aukcji nie można dokonać zmiany w polu „Opis HTML”. Pole opis, jak również wiele innych opcji i pól są zablokowane - być może dlatego, że są to aukcje nie tworzone w Sello, tylko "z zewnątrz". Czy istnieje jednak jakaś możliwość w Sello, żeby przerobić takie aukcję na „Nowy opis Allegro” ? Czy można to jakoś zautomatyzować ? Czy istnieje jednak jakaś możliwość w Sello, żeby przerobić takie aukcję w taki sposób, aby można je było utworzyć z poziomu Sello ? Pewnie otworzyć i zapisać jako szablon, jednak w ten sposób nie zapisuje zdjęć ... 2 - Jak z obecnie trwających aukcji wyłuskać zdjęcia ? Niektóre aukcje przerobiłem w Menadżerze Sprzedaży, więc cześć z nich mam ze starym opisem, a część z nowym. 3 - Jak wdrożyć wielowariantowość ? Nie chodzi mi w pojęciu takim, że na jednej aukcji byłby wybór wielu produktów (to wiem, że raczej nieprędko się w Sello pojawi bo temat jak czytałem na forum przewijał się od paru lat - i chociaż byłaby to super opcja, to rozumiem że są cały czas ważniejsze zmiany więc trzeba cierpliwie czekać). W tej chwili chodzi mi raczej o wielowariantowość dostępną z poziomu Allegro, tzn. jako możliwość grupowania aukcji (wg. rozmiaru i koloru). W Sello jest zakładka „Specyficzne” i tam są do zdefiniowania różne atrybuty. Czy można je w jakiś sposób wykorzystać do tego wariantowania ? Tworzenie własnych wariantów całkowicie maualnie przez Alegro byłoby przynajmniej dla mnie sporym utrudnieniem, bo jako że obecnie mamy ok 600 aukcji (gdzie jedna aukcja zawiera różne kolory), tak po rozbiciu na każdy kolor będzie ich w sumie ponad 2500. 4 - Czy Sello umożliwia ustawianie Tagów Allegro ? Jeśli tak, to w jaki sposób ? 5 - Czy Sello umożliwia ustawianie Seri Produktowych Allegro ? Jeśli tak, to w jaki sposób ? 6 - Czy Sello umożliwia ustawianie Banerów na liście ofert Allegro ? Jeśli tak, to w jaki sposób ? Jeżeli Sello nie miałoby jeszcze obsługi punktów 4-6 to czy istnieje sposób w Sello, który można ewentualnie wykorzystać, żeby usprawnić ich ustawianie z poziomu Allegro ? 7 - Sello nie pobrało mi Cenników dostaw z Allegro (obecnie mam zdefiniowane w Medadżerze Sprzedaży, ale też oddzielnie w samym Allegro). Czy to jest normalne i prawidłowe zachowanie i oznacza, że aukcje trzeba budować bazując na Cennikach utworzonych na nowo w Sello ?
  2. Włączenie .NET3.5 nie pomogło (z restartem oczywiście). Przy próbie instalacji otrzymanego z link SharedManagementObjects (z SQL 2008) otrzymuję popup: "Setup is missing an installation prerequisite: Microsoft SQL Server 2008 System CLR Types. To continue install SQL Server System CLR Types from http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=116207 and then run the Setup operation again. Po wejściu na ten link i pobraniu/zainstalowaniu ENU\x64\SQLSysClrTypes.msi + restart, ponowne uruchomienie pobranego z otrzymanego linku ShareManagementObjects kończy się dokładnie takim samym komunikatem (nie wiem dlaczego, bo CLR Types zostało przecież zainstalowane i można je też odinstalować). Gdy natomiast samemu pobieram ENU\x64\SharedManagmentObjects.msi (cały czas z zestawu Microsoft SQL Server 2008 Service Pack 3 Feature Pack - https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=27596) otrzymuję z kolei komunikat "Installation of Microsoft SQL Server 2008 Management Objects failed because a higher version already exists on the machine. To proceed, uninstall the higher version and then run Microsoft SQL Server 2008 Management Objects Setup again". To z kolei może być spowodowane tym, że podczas instalacji Subiekt 1.52 został zainstalowany w wersji MSDE 2014.
  3. Zrobiłem test przez zmianę rejestru i powstał log z którego wynika że problem jest z plikami: C:/Program Files (x86)/InsERT/Sello/en/Admin.resources.DLL C:/Program Files (x86)/InsERT/Sello/en/Admin.resources/Admin.resources.DLL C:/Program Files (x86)/InsERT/Sello/Microsoft.SqlServer.Management.SqlParser.DLL Ma to prawdopodobnie związek z biblioteką: C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v2.0.50727\mscorwks.dllMój system to Windows 7 Pro 64-bit. W celach testowych sprawdziłem, ale biblioteka nie daje się zarejestrować ani jako 32 ani 64-bit:The 64-bit version is %systemroot%\System32\regsvr32.exe C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v2.0.50727\mscorwks.dll The 32-bit version is %systemroot%\SysWoW64\regsvr32.exe C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v2.0.50727\mscorwks.dllZa każdym razem pojawia się komunikat "The module "C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64\v2.0.50727\mscorwks.dll" was loaded but the entry-point DllRegisterServer was not found.Obecnie w systemie jest zainstalowany tylko Microsoft .NET Framework 4.7.1 + update KB4096418 i KB4054852 (tzn. widać to z poziomu panelu Uninstall Programs).Pozostałe Frameworki są chyba instalowane by default już razem z Windowsem 7.W katalogu C:\Windows\Microsoft.NET\Framework są foldery: v1.0.3705v1.1.4322v2.0.50727v3.0v3.5v4.0.30319W katalogu C:\Windows\Microsoft.NET\Framework64 są foldery:v2.0.50727v3.0v3.5v4.0.30319Z logu wynika, że biblioteka mscorwks.dll pochodzi z .NETv2.0.50727Chciałem przeinstalować wadliwy Framework więc pobrałem wersję 64bit 2.0 SP2 - https://www.microsoft.com/en-us/download/confirmation.aspx?id=1639Niestety, przy próbie instalacji dostaję komunikat: "You must use "Turn Windows features on or off" in the Control Panel to install or configure Microsoft .NET Framework 2.0 SP2.Gdy wchodzę do Control Panel\Programs\Programs and Features i wybieram "Turn Windows features on or off" mam w oknie możliwość włączenia/wyłączenia tylko odnośnie Framework 3.5.1 (załączam zrzut ekranu). Co trzeba byłoby tu zmienić, żeby dało radę przeinstalować ten Fremawork i czy nie zaburzy to innych Frameworków, bo chyba nawet kolejność ich instalowania może mieć znaczenie ? Czy może wystarczyłoby podegranie biblioteki Framework64\v2.0.50727\mscorwks.dll z jakiegoś innego PC-ta ?
  4. Gdy używam narzędzi SQL Server Installation Center 64-bit (zarówno dla 2008 jak i dla 2014) w panelu Tools \ System Configuration Checker - wszystkie testy kończą się ok (na zielono Passed). Gdy wchodzę w SQL Server 2014 Import and Export Data (64-bit) wybieram OLE DB Provider for SQL Server, później nazwę servera oraz Autentykację Windows, mogę rozwinąć listę baz danych, w których pojawia się też moja MARKUS_SELLO. Później pojawia się lista tabel w bazie. To wszystko oznacza, że z poziomu SQL jest dostęp do bazy danych. Nie ma problemu z brakiem uprawnień, etc. Jest jakiś problem w Programie Serwisowym Sello. Łączenie 'sa' jest uważane za mniej bezpieczne łączenie od połączenia typu Windows Authentication, więc od dawna tego nie używam. Raczej nie jest to ta kwestia, chociaż oczywiście może coś być z tym związane z poziomu Programu Serwisowego Sello.
  5. Windows 7 Pro Po zainstalowaniu nowego SubiektaGT 1.52 - instaluje się MSDE 2014. Podczas instalowania nowego Sello 1.28.1 doinstalowują się składniki MSDE 2008 R2. Przy instalacji została wybrana Autentykacja Windows. Do Sello można się normalnie zalogować. Wchodząc do: Program Serwisowy Sello nie widać żadnej bazy. Próba podłączenia istniejącej daje komunikat, że nie można podłączyć już podłączonej bazy (nawet pod inną nazwę też się nie udaje). Wszystko dzieje się na koncie z prawem Admina, które było użyte podczas instalacji Subiekta i Sello. Po zainstalowaniu Sello dearchiwizacja bazy danych poszła bez problemu. Dlaczego w Programie Serwisowym nie widać bazy danych ? Co zrobić, żeby się pojawiła ? PS. W programie serwisowym Subiekta baza danych Subiekta wyświetla się bez problemu. Problem jest tylko w programie serwisowym Sello.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...