Skocz do zawartości

Izabela Szpila

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Izabela Szpila's Achievements

0

Reputacja

  1. Witam, czy jest w planach rozszerzenie funkcjonalności Rachmistrza o raport pomocny przy wyliczaniu opłaty środowiskowej? Intersują mnie faktury za paliwo i olej opałowy. Gdyby tak jeszcze automat pobierał przeliczniki do danego rodzaju paliwa oraz jednostkowe stawka opłat za gazy lub płyny wprowadzone do powietrza z procesów spalania paliw w silnikach spalinowych to już w ogóle byłby szał. Bardzo by mi to ułatwiło życie. Może ktoś sobie to jakoś ręcznie rozwiązał i podzieli się pomysłem?
  2. W informacjach dostępnych na stronach Insertu, gdzie była opisana ulga 4+ był to ten sam "ptaszek" do zaznaczenia co zwolnienie dla młodych. Innych ustawień nie było i wyglądało to dokładnie tak jak na załączonych PrtSc., tyle, że po przecinku były wymienione inne ulgi jak ta dla powracających z zagranicy, dla seniorów i właśnie 4+. Sądziłem, że analogicznie jest to zrobione w Rachmistrzu Nexo. Szkoda, że tej funkcji nie ma, bo w takim układzie traci sens Państwa reklama, że do małych firm wystarcza taki sposób naliczania płac. Na Państwa stronach był również zapis, że naliczanie płac jedynie w przypadku chorobowego wymaga ręcznego naliczenia podstawy wynagrodzenia, że brakuje kalendarza absencji i innych kadrowych rzeczy, ale wynagrodzenia można naliczać. Teraz wychodzi, że jednak nie można. Cóż szkoda, że to nie zostało wprowadzone. Może jednak przemyślą Państwo problem i podziałają w tym zakresie?
  3. Witam, czy ktoś wie może gdzie ustawić w Rachmistrzu NEXO parametr odpowiedzialny za naliczanie zaliczek na podatek za pracownika, gdy przysługuje ulga 4+? Z informacji znalezionych w pomocy technicznej wypełniłem jak poniżej, mimo to na liście płac wychodzi podatek, a nie powinien: Pierwszy zrzut to Pracownik > Dane do rozliczeń, drugi Umowa > Szczegóły umowy.
  4. Problem naliczania składek PPK na liście płac został rozwiązany. Jednak dekretowanie listy płac nie generuje zapisu w KPiR dotyczącego składek PPK. A przecież te składki stanowią Koszty Uzyskania Przychodów: https://www.mojeppk.pl/aktualnosci/Wplaty_do_PPK_sfinansowane_przez_pracodawce_stanowia_dla_niego_koszty_uzyskania_przychodow.html. Składki na PPK finansowane przez pracownika powinny być ujęte w kolumnie wynagrodzenia i też ich program nie księguje. Ktoś wie jak zmodyfikować schemat dekretacji, żeby składki na PPK były ujęte i to w odpowiedniej dacie (czyli 15 następnego miesiąca od naliczenia)? Idealnie byłoby, gdyby to było robione oddzielną pozycją - analogicznie do składek ZUS płaconych zarówno przez pracownika jak i pracodawcę. A może kolejna aktualizacja programu wprowadzi takie udogodnienie?
  5. Nie było naliczeń do tej pory, od marca będą. Chciałbym żeby było to widoczne w naliczeniach listy płac i żeby księgowało się razem z listą płac. W moim przypadku oddzielnie wynagrodzenie, ZUSy, podatek i składka PPK, także ta, którą jako pracodawca płacę.
  6. Mam pytanie odnośnie naliczania składek do PPK w Rachmistrzu NEXO PRO. Gdzie zanacza się by od marca tego roku program naliczał te składki finansowane przez pracownika i pracodawcę oraz księgował je do KPiR?
  7. @Arkadiusz Cieśla dziękuję bardzo za pomoc. Pana wskazówki rozwiązały problem.
  8. Zaksięgowało tylko składki społeczne i fundusz pracy. Ustawienia są takie jak poniżej:
  9. Czy jest możliwość zaznaczenia w programie by składka zdrowotna (do wysokości limitu 8400) była księgowana do KPiR, a nie odliczana od dochodu przy naliczaniu zaliczki na podatek dochodowy? Podatek liniowy. Podatnik może wybrać czy chce księgować w KUP czy odliczać przy naliczaniu podatku. W pierwszym przypadku pomniejsza to podstawę naliczenia składki zdrowotnej - co jest korzystniejsze dla podatnika. EDIT: Limit w 2022 oczywiście 8.700 zł, a nie 8.400.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...