Skocz do zawartości

Import danych do Biura Rachunkowego

Polecane posty

Dzień dobry!

Mam taki problem (mam nadzieję, że banalny) - w Subiekcie są ewidencjonowane zakupy i sprzedaż. Po przekazaniu on-line np. faktury zakupu za gotówkę w Subiekcie widzę zejście z kasy całej zapłaconej kwoty, natomiast w Rewizorze pojawiają mi się te dwie pozycje (2 i 3):

rew_1.JPG 

Niestety nie ma śladu w Operacjach kasowych. Co ciekawe - księgowanie odbywa się na koncie 100.

To samo tyczy się operacji w drugą stronę - np. zaksięgowany transfer gotówki z kasy na rachunek bankowy jest widoczny w Rewizorze, ale nie ma po tym śladu w Subiekcie...

 

Może ktoś wie co robię nie tak? Lub co trzeba jeszcze ustawić, aby działało to w sposób prawidłowy?

Pozdrawiam!

Link to postu

Proszę pierw sprawdzić, czy macie włączone to ustawienie, bo Pana post wskazuje na to:

 

rozrachunki.PNG

 

Jeśli jest ona zaznaczona, oznacza to, że dane związane z rozrachunkami, czyli operacje i wyciągi bankowe, będą widoczne tylko dla użytkowników, którzy mają włączone uprawnienia do Rewizora i włącza się on im w Multiprogramie. Ma ono na celu, głównie zabezpieczenie przed pokazywanie danych dotyczących wypłat, pracownikom, którzy mają dostęp do rozrachunków. Dostęp do tych danych, jest zależny od programu, którym uruchamiacie pakiet - w Księgowości, korzystacie pewnie tylko z Rewizora, więc na tym programie dokonują się zapisy i ich potem nie widać w Subiekcie. Można tego uniknąć, odpalając program z ikony Subiekta z podłączeniem Rewizora jako multiprogram - w bazie zawsze rejestrowany jest program, którym uruchomiono pakiet NEXO.

Link to postu

No to robi się małe Archiwum-X :(

 

5 minut temu, Rafał Wiciun napisał:

Sprawdziłem i mam to odhaczone. Niestety nie mogę używać tego jako Multiprogram - Rewizor jest na serwerze, a Subiekt na laptopie (musi być mobilny).

 

Hmm, ale to nie ma w sumie wpływu, czy jest to serwer czy laptop, to zawsze jest to klient i tam nie powinno być problemów z uruchomieniem - jedyna kwestia taka, że multiprogram, automatycznie blokuje po jednej licencji, na każdy włączony w nim program.

 

Co do braku wyświetlania, to zerknie pan oczywiście na filtry (pewnie już pan to sprawdzał), bo zdarza się, że czasem podchodzę do komputera pracownika, że coś nie widzi, a ma filtr :) Warto by też sprawdzić jednak to pochodzenie programowe - w tych modułach, można w na liście wyświetlić kolumnę Program, która wskaże z jakiego pochodzi, bo może rzeczywiście, źle szukamy.

Link to postu

Chodzi mi o to, że baza Rewizora jest na serwerze, a baza Subiekta na laptopie - czy można to obejść i włączyć multiprogram bez dostępu do tego serwera?

 

A co filtrów - problem jest taki, że na raporcie kasowym, stanie gotówki itd. w Rewizorze nie widać tej transakcji (stan kasy się nie zgadza). To samo jest w drugą stronę - np. transfer gotówki z kasy na rachunek bankowy winien zmniejszyć zasób gotówki w kasie - transfer zaksięgowany w Rewizorze, ale w Subiekcie go nie widać. Stan kasy się nie zmienia. 

To wygląda jakby były dwie kasy... tyle, ze konto 100 mam jedno...

Pozdrawiam!

Link to postu

Okazuje się, że InseRT nie przewiduje takiej komunikacji... I kasa nie będzie się zgadzać w obu programach... Wszystko trzeba robić w Subiekcie, a w Rewizorze poprawny obraz jest tylko na kontach.

Reasumując - diabeł tkwi w szczegółach. Uważam jednak, że to powinno się zgrywać, bo to nie jest żaden problem. Dodatkowym argumentem za tą tezą jest fakt, iż działając na jednej bazie danych tak się dzieje, a jak już mamy osobne to nie...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...