Skocz do zawartości

Optymalne wprowadzenie kodów produktów do Subiekta GT

Polecane posty

Witam,

Za kilka tygodni chcialbym zaczac w pelni korzystać z Sello + Subiekt GT.

Mam pytanie - w tej chwili mam b. uproszczone nazewnictwo towarów i kodowanie

 

Np. kupuję sznurówki, które są w 3 rozmiarach - 90cm, 120cm, 150cm

każdy z rozmiarów w 3 kolorach.

 

Czy, zeby system najoptymalniej działał, mam do Subiekta wprowadzać produkty jak najbardziej szczegółowo czy ogólnie?

 

To jest

Sznurowadła 90cm czarne KOD 01CZ

Sznurowadła 120cm czarne KOD 02CZ

Sznurowadła 150cm czarne KOD 03CZ

 

czy wystarczy:

Sznurowadła 1szt ? :)

 

//

Towar będzie wystawiony tak:

na allegro - jedna aukcja ze sznurowadłąmi o dlugosci 120cm (kolor do wyboru po zakupie)

w sklepie internetowym - 1 przedmiot - sznurowadła 120cm (warianty do zaznaczenia: kolor brązowy, czarny lub niebieski)

 

 

Z gory dziekuje, pomoze mi to zaplanowac prace

Pozdrwiam

 

 

 

Link to postu

Oczywiście każdy towar w Subiekcie musi posiadać swoją kartotekę, no bo niby jak chcesz prowadzić magazyn i np. sprawdzić ilość czarnych sznurowadeł o długości 120cm ?

 

Uprzedzając kolejne pytanie jak to ogarnąć w sello to polecam LISTA PORAD do Sello - FAQ, rozwiązania, przykłady, linki, itp. a dokładnie pkt. 3.36 Jak rozwiązać problem z towarami wielowariantowymi w Sello, czyli jedna aukcja z wszystkimi kolorami danego towaru

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Podsumowując należy wprowadzać .....w zależności od tego jak się chce ewidencjonować towar.

 

Niektórzy mając np. bluzki o tym samym wzorze, tylko o innym kolorze trzymają je wszystkie na jednym towarze w Subiekcie i Sello i w jednej aukcji na Allegro.

 

Ale ja osobiście wolę mieć wszystko opisane szczegółowo, czyli jak dostanę 10 par skarpetek w tym 9 zielonych i 1 białe, to ewidencjonuję je zgodnie z kolorami.

 

Ale też wystawiam je odrębnie na Allego, więc nie mam problemów ze zdejmowaniem odpowiednich stanów.

 

To z jednej strony ułatwia, ale z drugiej generuje większe koszty na Allegro.

 

Tak czy inaczej Subiekt teraz obsługuje wielowariantowość i tam wymagane jest posiadanie odrębnych pozycji towarowych dla każdego wariantu.

 

Więc raczej porób wszystko jak najbardziej szczegółowo.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...