Skocz do zawartości

Zmiana nazwy klienta w spisie podmiotów

Polecane posty

Szanowni Państwo, czy ktoś zmieniał nazwę klienta na liście (tej swojej liście podmiotów obsługiwanych przez biuro rachunkowe, co się wpisuje zakładając bazę)?

Pomyliłam się przy zakładaniu i mam dwa razy niemal tę samą nazwę, a w środku prawidłowe dane innego klienta - pamiętam "kto jest kim", ale chętnie to bym poprawiła. Czy ktoś to umie?

Izabela Szatrawska

Link to postu

Tak:-) Ale klawisz F4 nie zadziałał - chodzi mi o zmianę nazwy na liście zawierającej wszystkich klientów, w momencie uruchomienia programu (kiedy mam możliwość wyboru z tej listy - bo tam mam dwa razy prawie identyczną nazwę; przy wprowadzaniu przez nieuwagę taką skuchę zaliczyłam). Zarejestrowany podmiot jest OK, kiedy już wybiorę z listy (mimo złej nazwy) wskakuje potem na stronie startowej programu prawidłowa nazwa firmy:-)

Czy to się da poprawić?

I.Sz.

PS. Program w ogóle fantastyczny, jestem nowym użytkownikiem (migracja od konkurencji) i jestem bardzo zadowolona - wyjaśniam, żeby nie zostawić po sobie złego wrażenia, bo na razie o wiele rzeczy pytam:-))

Zmieniłabym jedną rzecz dla biura rachunkowego: dane widoczne na kaflach pulpitu są z bieżącego okresu - u mnie zawsze zerowe więc niepotrzebne, bo klient przynosi dokumenty po zamknięciu miesiąca kalendarzowego. Mój widok byłby extra, jeśli dane byłyby widoczne z poprzedniego okresu (lub definiowalne w programie), bo jak klient dzwoni i o coś pyta to muszę dokładnie wchodzić w rejestry zamiast szybko korzystać z kafli:-)

Link to postu
8 minut temu, Izabela Szatrawska napisał:

Tak:-) Ale klawisz F4 nie zadziałał - chodzi mi o zmianę nazwy na liście zawierającej wszystkich klientów, w momencie uruchomienia programu (kiedy mam możliwość wyboru z tej listy - bo tam mam dwa razy prawie identyczną nazwę; przy wprowadzaniu przez nieuwagę taką skuchę zaliczyłam). Zarejestrowany podmiot jest OK, kiedy już wybiorę z listy (mimo złej nazwy) wskakuje potem na stronie startowej programu prawidłowa nazwa firmy:-)

Czy to się da poprawić?

(...)

 

Ok - teraz zrozumiałem:)

 

Proszę uruchomić Program serwisowy nexo. Po poprawnym zalogowaniu zobaczy Pani listę podmiotów na serwerze. Proszę zlokalizować kłopotliwy podmiot, podświetlić go, z menu Podmiot wybrać opcję Szczegóły. Pojawi się okienko z informacjami o podmiocie, obok pola Nazwa podmiotu jest dostępna opcja Zmień...

8 minut temu, Izabela Szatrawska napisał:

I.Sz.

PS. Program w ogóle fantastyczny, jestem nowym użytkownikiem (migracja od konkurencji) i jestem bardzo zadowolona - wyjaśniam, żeby nie zostawić po sobie złego wrażenia, bo na razie o wiele rzeczy pytam:-))

Zmieniłabym jedną rzecz dla biura rachunkowego: dane widoczne na kaflach pulpitu są z bieżącego okresu - u mnie zawsze zerowe więc niepotrzebne, bo klient przynosi dokumenty po zamknięciu miesiąca kalendarzowego. Mój widok byłby extra, jeśli dane byłyby widoczne z poprzedniego okresu (lub definiowalne w programie), bo jak klient dzwoni i o coś pyta to muszę dokładnie wchodzić w rejestry zamiast szybko korzystać z kafli:-)

Sugestię zapisałem. Zamiast wchodzić w rejestry, to może warto posłużyć się raportem Informacja zbiorcza, który to raport można dodać do ulubionych - dostęp do raportu będzie wówczas bardzo wygodny.

Link to postu

Raport działa:-) Dziękuję:-)

Tu powrócę do postu z tematu "łączenia dochodów z różnych źródeł" - bo akurat na tych klientach przypięłam raport - w spółce muszę dopisać ręcznie dochody z działalności, bo w raporcie są dane tylko z tej spółki:-) Wszystko OK, choć takie ułatwienie by się przydało.

:-)

Link to postu
Dnia 22.02.2017 at 13:51, Izabela Szatrawska napisał:

Panie Romanie, odkryłam jaka mieć na kaflach pulpitu widok danych z poprzedniego miesiąca - wystarczy zmienić datę aplikacyjną na ostatni dzień miesiąca poprzedniego i wszystko działa bez zarzutu:-) Dziękuję i serdecznie pozdrawiam:-)

I.Sz.

:)

Data aplikacyjna, w programach księgowych jest dość istotna - służy jako podpowiadacz dat na dokumentach - ma to zastosowanie w np. biurach rachunkowych, gdzie dokumenty nie są wprowadzane na bieżąco - wówczas można sobie przestawić datę na najbliższa dacie księgowanych dokumentów :)

 

Strona startowa zawierająca kafelki faktycznie pokazuje stan w oparciu o datę aplikacyjną; w Pani przypadku, (specyfiki Pani pracy), zmiana daty aplikacyjnej na poprzedni miesiąc, jak rozumiem, koreluje z zakresem dat wprowadzanych dokumentów.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...