Skocz do zawartości

Opieka nad zdrowym dzieckiem - brak w raporcie o urlopach

Polecane posty

Witam,

mam problem z absencja pt. OPIEKA NAD ZDROWYM DZIECKIEM. Zakładam, że są to dodatkowe 2 dni wolne przysługujące rodzicowi.  W danych pracownika mam wprowadzoną informację, że pracownikowi przysługują 2 dodatkowe dni urlopu, w związku z czym pula urlopu zwiększa mu się z 26 do 28 dni. Pracownik skorzystał już z obu dni. W raporcie STAN URLOPÓW niestety te dni nie są uwzględnione. Widać je natomiast w module KARTA PRACY/ABSENCJE/URLOPY. W jaki sposób wygenerować raport o stanie urlopu na dany dzień, aby uwzględniał on również urlop pt. OPIEKA NAD ZDROWYM DZIECKIEM

Link to postu

Limitu 2 dni (16 godzin) opieki nad dzieckiem nie trzeba nigdzie wpisywać. Program sam dba o to, aby limit nie był przekroczony.

 

W danych pracownika "Liczba dni dodatkowego urlopu" służy do powiększania wymiaru należnego urlopu wypoczynkowego. Na przykład dla pracowników ze stopniem niepełnosprawności.

Jest to opisane w "helpie" - F1 lub w menu "?" i "Pomoc kontekstowa do pól".

Link to postu

Mimo wszystko dobrze byłoby, aby w raporcie o urlopach ta pozycja też była widoczna. Często pracodawca chce wiedzieć, ile  urlopu, wraz z tym dodatkowym 2-dniowym na dziecko, pozostało pracownikowi. Generując raport dla pracodawcy trzeba pamiętać o ręcznym dopisaniu tej informacji na wydruku.

Link to postu
  • Piotr Kolasa zmienił tytuł na Opieka nad zdrowym dzieckiem - brak w raporcie o urlopach
  • 2 lata później...

Dzień dobry,

Czy jest już może taka możliwość wydruku salda niewykorzystanych godzin/dni kodeksowej opieki nad dzieckiem (art.188 k.p)? 

Na takim zestawieniu mogę je znaleźć?

To bardzo istotna użyteczność.

Na ten moment muszę prowadzić oddzielną ewidencje w excelu.

 

Przy okazji bardzo przydatna byłaby również funkcjonalność odrębnego imiennego wydruku Stanów urlopów.

Tak by móc drukować dla pracownika osobną kartotekę urlopową. Czy można by zapisać tą sugestię do realizacji w bardzo niedalekiej przyszłości ?  np. choć w przyszłym roku ? ?

 

Link to postu
29 minut temu, Bożena Szymańska napisał:

Czy jest już może taka możliwość wydruku salda niewykorzystanych godzin/dni kodeksowej opieki nad dzieckiem (art.188 k.p)? 

Na takim zestawieniu mogę je znaleźć?

To bardzo istotna użyteczność.

Na ten moment muszę prowadzić oddzielną ewidencje w excelu.

W jakich sytuacjach takie zestawienie byłoby przydatne?
Tak jak już pisałem nie mamy w tej chwili w programie informacji, któremu pracownikowi przysługują te dwa dni zwolnienia. Samo wpisanie do systemu dzieci także nie załatwia sprawy bo z tych dwóch dni może korzystać tylko jeden rodzic.

To wszystko wymagałoby wprowadzania do systemu takich informacji (teoretycznie co roku). Często nie byłoby to wypełniane i zestawienie podawałoby nieprawdziwe dane.

 

38 minut temu, Bożena Szymańska napisał:

Przy okazji bardzo przydatna byłaby również funkcjonalność odrębnego imiennego wydruku Stanów urlopów

Jakie informacje miałyby się znaleźć na takim wydruku?

Link to postu

"W jakich sytuacjach takie zestawienie byłoby przydatne?":  

W tych sytuacjach Pracownicy: Pracownicy lubią wiedzieć "ile dni wolnych" im zostało , " ile zostało opieki nad dzieckiem", "nie pamiętam kiedy byłam/em na urlopie-możesz mi  wydrukować?"

W tych sytuacjach Pracodawcy: "ile mój dział ma jeszcze dni wolnych" - w pojęciu dni wolnych, zawsze chodzi im o całościowe ujęcie- szczególnie ważne na produkcji. 

 

Zgadzam się, że corocznie trzeba by wprowadzać nowe salda urlopów - informacje rodzicielskie mogą się zmieniać nawet w ciągu roku, a co roku powinny ulegać aktualizacji - przy obecnym rozwiązaniu mogę wprowadzić taki urlop nawet osobie, która nie nie posiada dzieci.

Mało efektywne jest prowadzenie osobnej bazy w Excelu.

 

Jeśli chodzi o informacje jakie miałyby znaleźć się na odrębnym imiennym wydruku Stanów urlopów wydruku?

to chodzi o te same informacje, co na wydruku zbiorczym "Stan urlopów" + opieka 188 k.p, tylko osobno stan dla indywidualnej osoby, tak by nie naruszać RODO i móc wysłać osobną, imienną kartę urlopową do pracownika. Obecnie mogę tylko skorzystać z filtra "grupa" i filtra "dział", a przydałaby się możliwość wyboru tylko konkretnej osoby.  

Jeśli nie ma takiej funkcjonalności dużym ułatwieniem byłaby choć możliwość exportu danych z Stanów urlopowych do Excela.

Edytowane przez Bożena Szymańska
Link to postu

Dziękuję za wyjaśnienia.

Postaramy się temat załatwić kompleksowo - ale nie obiecam teraz żadnego terminu.

25 minut temu, Bożena Szymańska napisał:

Jeśli nie ma takiej funkcjonalności dużym ułatwieniem byłaby choć możliwość exportu danych z Stanów urlopowych do Excela.

Taka możliwość jest na każdej liście w InsERT nexo - prawy klawisz myszki/operacje na liście/eksportuj do Excela.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 3 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...