Skocz do zawartości

Synchronizacja Sello z serwisem o wybranych godzinach.

Polecane posty

Witam. Poruszałem już kiedyś taki wątek . Może uda się go rozwinąć ponieważ wydaje mi się ze koncepcja sama w sobie jest bardzo dobra . Mam kilka kont na allegro i 8 podmiotów. Czyli np uruchamiam 8 x sello do synchronizacji.  Codziennie o godzinie 16. Praca sello (odbieranie email transakcji ) zabija server . Nie da się pracować.

Dlatego mam pytanie czy można zrobić w sello synchronizacje z serwisem o określonych ( wybranych godzinach ) aby przez dzień można było pracować "płynnie" na końcówkach a server uruchomił wysyłanie /odbieranie transakcji, email  automatycznie po godzinach pracy . Ewentualnie proszę o jakieś rozwiązanie od szanownych kolegów o ile istnieje .

Link to postu

Ustawiasz parametry synchronizacji w sello i pobieranie na określonym użytkowniku, następnie uruchamiasz sello z harmonogramu zadań przekazując dane do logowania w pliku xml :)

konfigurujesz 8 takich zadań każde startuje o określonych godzinach zależnie od dłguości pobierania trzeba by dobrać czasy i albo zabijać poprzednio uruchmione sello albo skonfigurować tak czasy żeby pobierało się co x godzin.

 

W sumie można by skonfigurować uruchamianie co 24h i każde sello uruchomić o różnych godzinach wtedy obyło by się bez skryptów :)

 

trzeba by się również zastanowić co właściwie zabija serwer bo jeśli nie jest on jakoś bardzo stary to powinien sobie dać radę bez problemu z 8 sello.

 

Ja np używam tylko takie skryptu do uruchamiania automatem/zabijania dwóch sello:

 

taskkill /f /fi "imagename eq Sello.exe" /fi "USERNAME eq administrator"
START "" "C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" D:\sello1.xml
START "" "C:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Sello.exe" D:\sello2.xml

 

a w xml'u musisz zdefiniować które sello i na jakim użytkowniku ma być uruchomione:

	<startup>
	<sql_server>serwer</sql_server>
	<auth_mode>sql</auth_mode>
	<sql_login encrypted="0">user_sql</sql_login>
	<database>baza_sello</database>
	<login encrypted="0">user_sello\hasło_sello</login>
</startup>

Link to postu

Ustawiasz w harmonogramie włączanie Sello na użytkowniku synchronizującym na określoną godzinę i jak Sello się włączy i zaloguje na tego użytkownika to od razu startuje synchronizacja. Oczywiście wg ustawionych w Sello parametrów synchronizacji czyli pełne dane lub na podstawie dziennika i tylko jednym użytkowniku synchronizującym wg Poradnika od instalacji Sello do pierwszej paczki...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...