Skocz do zawartości

Kontrola kręgów kosztów...

Polecane posty

Witam

 

Można prosić o jakiś przykład ustawień kontroli kręgów kosztów?

Mój dekret np:

WN 4.. koszt  MA 210... Rozrachunek

WN 550 Koszt  MA 490 rozliczenie

jak ma wyglądać definicja ?

Co uwzględnić w [Typ] docelowe czy źródłowe?

kontrola-kregow.jpg

W GT zaznaczało się tylko "ptaszkiem" i nie było żadnych problemów z ustawieniami ani żadnych "kombinacji" jak jest to teraz w Nexo :S

kontrola-gt.jpg

Próbowaliśmy na różne sposoby, a niezamknięty krąg i tak się zapisuje bez ostrzegania lub blokowania :/

blokuj.jpg

 

Pozdrawiam

Biuro Rachunkowe Goja

 

 

Edytowane przez Biuro Rachunkowe Goja
Link to postu

Witam

 

Ale tu nie chodzi o "niepoprawne" kwoty, bo bez tworzenia definicji takie info "wyskakuje" ;)

Dokładnie to chodzi o to by program informował/blokował nie zamkniętego (nie wpisanego w tabelkę) kręgu 5../490

czyli tak jak pokazywane było wcześniej na przykładzie GT:

490.jpg

 

a "powinno" być:

490-2.jpg

 

Pracownik dokonujący dekretacji dokumentów nie w każdej firmie ma do czynienia z kręgiem kosztów.

Czasami wprowadzając fakturę kosztową w danej firmie "zapomina" o dekrecie zamknięcia kręgów

np przypisania kosztów do danego obiektu tj.5.. :)

I tu właśnie w Nexo brakuje informowania/blokowania zapisu dokumentu :/

 

Pozdrawiam

Biuro Rachunkowe Goja

 

Link to postu

Proszę zwrócić uwagę na definicje kręgu 4-rek i 5-tek. Jest tam ptaszek "Nie kontroluj, gdy brak kont źródłowych". Proszę go wyłączyć. Spowoduje to, że gdy w dekrecie wystąpi konto rozliczeniowe 490, włączy się kontrola i będą porównywane sumy zapisów na konta źródłowe z sumą zapisów po przeciwnej stronie konta rozliczeniowego - w przypadku nierówności zostaje zakomunikowany błąd/ostrzeżenie. Przy wyłączonym ptaszku, brak kont źródłowych również będzie traktowany jako suma zerowa na kontach.

 

Polecam helpa - są tam omówione również przykładowe definicje zawarte w programie:)

Link to postu
18 minut temu, Roman Budzisz napisał:

...gdy w dekrecie wystąpi konto rozliczeniowe 490, włączy się kontrola ...

 

I właśnie o to chodzi, że nie włączy się kontrola :S

ponieważ pracownik nie wpisze 490 bo, jak pisałem wyżej, "zapomni" ;)

Jak zrobić by jednak pracownik o tym nie zapomniał i program go informował/blokował zapisanie takiego "błędnego" dekretu ?

W GT ustawienia wyglądają aż ;) tak "skomplikowanie" : :)

par-planu-kont-gt.jpg

czyli wystarczyło wpisać 490/550 i problem był z głowy :P

A w Nexo trzeba samemu "coś" wymyślać, kombinować, ustawiać ...
a i tak to "coś" nie działa :P:)

 

 

Link to postu

Dopiero teraz dotarło do mnie, że Pani pisze o przypadku, że nie podane zostało konto rozliczeniowe kosztów w dekrecie. Kierowałem się tym, że księgowania na konta rozliczeniowe kosztów mogą być dokonywane okresowo bądź niekoniecznie w tym samym dekrecie. Stąd też faktycznie dopiero pojawienie się konta rozliczeniowego wyzwala kontrolę (i to na dzień dzisiejszy tylko w ramach edytowanego dokumentu). Pomyślimy w kolejnych wersjach o tym by już samo wejście do kręgu kosztów było kontrolowane.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...