Skocz do zawartości

Gigant stracił SA ?

Polecane posty

Wstałem sobie dzisiaj zerknąłem na budzik zaspanymi oczętami i widzę, że mamy wolne, bo jest święto Sześciu  Króli - 3go stycznia.

Zaraz, zaraz..

Przetarłem oczy i jest 6 stycznia, 3 Króli !!! o tak.

 

 

 

Dalej znów leniwie śniadanko i takie tam sprawy, zerknę sobie co w robocie, lukam na Allegro na lajcie bez stresu i ...

!!!

Chyba znów mnie oczy mylą, czy co? Niech mnie ktoś uszczypnie!!! :D

 

 

 

 

Gigant stracił SA, czy to możliwe ?

 

Przy dominującej większości ofert nie widzę charakterystycznego symbolu "diamentu" (jest tylko przy 99/ok 6000 - oczywiście dynamicznie się zmienia).

Filtruję tak, filtruję inaczej, no chyba tak! Chyba nie mają SA! :D

 

 

Obejrzyjcie sami :D

Przy założonym filtrze "STANDARD ALLEGRO":

 

gigant.png

 

 

Czyli reszta ofert nie ma SA. Rotacyjnie z biegiem dnia się to cały czas dynamicznie zmienia, tzn ofert z SA mają coraz mniej, teraz tylko 94.... Chyba 7go każdego miesiąca jest SA od nowa przyznawany, zobaczę jak będzie w drugiej połowie miesiąca.

Ja się chyba jeszcze nie obudziłem, poprawcie mnie, bo to niemożliwe przecież. Nie! Nie! Nie! Moźe to jakiś błąd przeglądarki, czy Allegro, tudzież awaria mojego nowego monitora...

No a jeśli to fakt, to ile to kosztowało? (milionów)...

Link to postu

 

No a jeśli to fakt, to ile to kosztowało? (milionów)...

 

Dlaczego milionów ?

My od czasu wprowadzenia nowych zasad nie mamy SA a obroty nam z miesiąca na miesiąc rosną...

Dla nas SA miał jedynie wymiar czysto finansowy, przy obrotach około 900 tys netto/ miesiąc to było około 3 tyś różnicy w kosztach promowania. Gdyby posiadanie SA wiązało się jedynie np z czasem wysyłki to z pewnością zatrudniłbym kolejnego pracownika do konfekcjonowania zamówień ale niestety graficzne 4,9 mamy też przy kosztach wysyłki które są na standardowym poziomie. Niestety sprzedajemy delikatne produkty i mamy wiele różnych cenników dostaw co przy zakupie wielu przedmiotów powoduje, że system oblicza jak oblicza koszty przesyłek. Ale dzięki solidnie zapakowanym przedmiotom mamy średnio 1 uszkodzenie na około 3000 paczek co jest IHMO dobrym wynikiem.

 

Dopóki nie przedstawią mi solidnie sporządzonych statystyk na temat klikania w tego checkboxa, to nie będę sobie tym zaprzątał głowy. Uważam, że gdyby miało to jakiś znaczący udział w filtrowaniu ofert, to z pewnością portal podzieliłby się tą wiedzą.

 

Przypomniała mi się teraz argumentacja wprowadzenia jednolitych miniaturek. Nie pamiętam teraz ile tam było ale chyba twierdzili, że przy "schludnych" miniaturkach zainteresowanie ofertą wzrasta o 23% - ciekawe jak to obliczyli...

 

 

Ciekawe co zrobią jeśli będę miał własną fotę produktu na białym tle - zgodnie z regulaminem - ale z naklejoną niemałą naklejką z naszym logo... pewnie zmienią regulamin :)

 

Link to postu

 

No a jeśli to fakt, to ile to kosztowało? (milionów)...

 

Dlaczego milionów ?

My od czasu wprowadzenia nowych zasad nie mamy SA a obroty nam z miesiąca na miesiąc rosną...

Dla nas SA miał jedynie wymiar czysto finansowy, przy obrotach około 900 tys netto/ miesiąc to było około 3 tyś różnicy w kosztach promowania.

 

 

Obrót macie potężny, jednak sztukowo jak się promuje wszystkie produkty, a ma się tych ofert wiele np 6000 różnych i większość promowana, to można oszacować straty łatwo. Zakładając, że tylko się używa promowania, to można z powodu straty SA zapłacić 2x za promowanie. U nas strata SA była bardzo dotkliwa :D Ale z tego co piszesz wnioskuję, że zależy od Sklepu w takim razie. Jeśli masz 10 ofert promowanych i w każdej sprzedajesz po 1000 sztuk, to faktycznie strata żadna. Jeśli masz 1000 ofert promowanych i każdej sprzedajesz po 10 sztuk, to można liczyć straty.

Link to postu

Dlaczego milionów ?

My od czasu wprowadzenia nowych zasad nie mamy SA a obroty nam z miesiąca na miesiąc rosną...

 

Faktycznie, promują oni obecnie 2221 aukcji. Strata SA to dopłata do każdej promowanej oferty 11,38zł netto. Razem kosztowało ich to szacunkowo: 25279,67 netto. Myślałem, że to była droższa akcja. No w dyskusji, czy warto się starać o SA każdy musi sobie przekalkulować. Po mojemu jest to zwyczajnie strata 11,38 netto na każdej promowanej ofercie, poprawcie mnie, jeśli koszty są inne.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...