Skocz do zawartości
Forum użytkowników

HotKey .

Użytkownik
 • Ilość treści

  2549
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  11

HotKey . wygrał w ostatnim dniu 25 lipca

HotKey . ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

148 Excellent

O HotKey .

 • Ranga
  HotKey

Ostatnio na profilu byli

1052 wyświetleń profilu
 1. Ustaw sobie faktury normalne na NETTO a faktury detaliczne (te do paragonu) na BRUTTO: Subiekt rozróżnia te dwa rodzaje faktur:
 2. Ja mam i w fakturze i w paragonie tak samo liczone od kwoty brutto.
 3. Hej @Kaczor . Nigdy nie miałem takiego problemu w Szmalu. Sprawdź jak robisz faktury do paragonu bo tutaj możesz mieć różnicę, jak walisz paragon, to jest jedno zaokrąglenie, potem poprawiasz fakturą do paragonu na innym zaokrągleniu. U mnie nigdy taki problem nie wystąpił a już to tyle lat pracuje, moim zdaniem kwestia tuningu ustawień Subiekta.
 4. Tak, jest to problem. Ja bym jeszcze potrzebował na głównej liście STAN TOWARU tzn czy nowy czy po zwrocie, czy uszkodzony itd. Pracowanicy bez tego nieźle się motają na pakowaniu. Póki co uzupełniamy w notatkach, ale jak poprawimy w ofercie przez Allegro to notatki się nie aktualizują i są błędy.
 5. Jeśli aktualizuję dwie oferty wśród których EAN jest w polu własnym uzupełniony a w drugiej ofercie nieuzupełniony. Sprawdzę, zatem czy to trwa do 16 zapętleń.
 6. OK udało mi się przerwać tą pętlę nieskończoną bez killowania procesu - oznaczając oferty PPM --- > ANULUJ ZMIANY OCZEKUJĄCE. Co ciekawe: 1) problem dotyczy tylko części ofert 2) Allegro zwraca dwa rodzaje błędów o EAN
 7. OK EANy poleciały do Allegro. Problem jest jednak z aktualizacją EAN, gdyż .... Jeśli niektóre EANy mają wartość "pustą" w polu własnym podstawowym ładowanym z Subiekta, to aktualizacja z Sello trwa w nieskończoność. Oferty są poprawnie oznaczane jako "BŁĄD", jednak status synchronizacji jest "oczekuje na synchronizację". Chyba będę musiał jakoś ubić SELLO w tej nieskończonej pętli. Tzn pasek postępu aktualizacji oferty dojeżdża do końca i coś go od nowa wyzwala.
 8. Gdyby ktoś potrzebował zarejestrować własne kody GTIN (EAN-13) to tutaj jest poradnik: https://www.gs1pl.org/sprzedaz-na-allegro#kto-może-kodować-produkty Cena do przełknięcia.
 9. A propos mechanizmu wznawiania, zgłaszam zapotrzebowanie na "nie-znawianie" konkretnych ofert. Dla przykładu mam towar zlinkowany z kilkudziesieciowa ofertami - każda inna. Np NOWY, POWYSTAWOWY, USZKODZONY itd. Dla USZKODZONY mam dalej rozbicie na typ uszkodzenia itd. Takie aukcje wymagają ręcznego wznawiania, gdyż każdorazowo trzeba sprawdzić, czy opis defektu zgadza się z treścią oferty. Dziękuję za uwagę
 10. Dokładnie tak. Napracowałem się na tematem i ładne porobiłem w pół nocy tam ilustujące screeny, ale niestety gdzieś ta zawartość z serwera mi zniknęła niestety i został sam nudny tekst. Ale warto. Ja mam od razu przelew w Subiekcie jak ktoś wpłaci jakoś "krzywo" to można od razu reagować.
 11. Na dzień dzisiejszy jest to już niebędne do wznawiania prawie wszystkich moich ofert metodą wznawiania ręcznego. Ile razy to ustawię, to przy wznawianiu jest skasowane i trzeba wpisywać ręcznie. Robi sie to skomplikowane. Być może przez API nie będzie konieczności tak jak przez www, ale na dzisiaj wznawianie jest już skomplikowane bo ustawione pole Sello natychmiast kasuje...
 12. Zgadza się. Ja używam już wiele lat. Jest trochę roboty z wyporządkowaniem rozrachunków w Subiekcie jeśli nie używałeś do tej pory, ale potem jest bajka. Jak Klient nie odbiera pobrania od razu następnego dnia rozrachunek takiego pobrania świeci się w Subiekcie na niebiesko i możesz dzwonić do Klienta ponaglać ew spodziewasz się zwrotu. Polecam.
 13. zamiast kropki wpisz adres IP serwera z Sello i powinno śmigać. Autentykację przełącz z WINDOWS na tą drugą.
 14. Paragony mailem to nie specjalnie legalne rozwiązanie. Faktury tak, ale paragony trzeba w wersji fiskalnej przekazać Klientowi. Ja używam GESTOR GT uaktywnia on w Subiekcie opcję na paragonie klikasz prawym klawiszem myszy i jest opcja: "wyślij mailem" i lecą sobie fakturki. Tak samo można zrobić z paragonami i innymi dokumentami.
 15. Dorzuć jeszcze emSzmal ja jestem bardzo zadowolony raz na tydzień poświęcam godzinę na podliczenie kasy, a jakbym się uparł to i pewnie można jeszcze bardziej zautomatyzować. Od roku naprawdę hula ten zestaw.
×