Skocz do zawartości

HotKey .

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2 777
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Ostatnia wygrana HotKey . w dniu 26 Września 2021

Użytkownicy przyznają HotKey . punkty reputacji!

Informacje osobiste

 • Tytuł własny
  HotKey

Ostatnie wizyty

1 647 wyświetleń profilu

HotKey .'s Achievements

196

Reputacja

1

Community Answers

 1. lub poczekaj na nowe Sello 1.41.0, ma to byc juz zaproponowane przez producenta SELLO.
 2. A to jak ustawiasz w Poczcie format etykiety, to tam przecież kiedyś używałem układanie etykiet obok siebie na A4 wchodzą obok siebie 4 sztuki A6. O tym piszesz? Może kwestia poszukania ?
 3. Kochani, coś trzeba robić w tym temacie. Waga rusza w cennikach dla kolejnych kurierów: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/od-dzis-mozesz-okreslic-maksymalna-wage-paczki-dla-metod-dostawy-dpd-VL6R9jXRbUY oraz: https://allegro.pl/pomoc/aktualnosci/za-dostawy-dpd-mozesz-zaplacic-inna-kwote-niz-do-tej-pory-3AnP2d41ZUz
 4. Pierwszy raz mam. Póki co zrobiłem przez wysylam.allegro.pl gdzie pole HRABSTWO było obowiązkowe i musiałem wybrać ręcznie.
 5. Jak się nie da? Ja drukuję na A6 ciągiem na drukarce typu ZEBRA z rolki etykiet.
 6. Mam wysyłkę do Irlandi, hrabsto MAYO. I oczywiście hrabstwo jest polem obowiązkowym. Podejrzewam, że podaje się je chyba w kodzie kraju, przynajmniej na etykiecie WzA robiąc przez wysylam.allegro.pl drukuje się kod: IE-1. Problem jest jednak jak próbuję zrobić etykietę z WzA przez Sello. Wpisanie kodu państwa IE-1 powoduje następujacy błąd: A wpisanie samego kodu IE bez kodu hrabstwa powoduje taki błąd: Ew. jak przesłać hrabstwo Irlandzkie "MAYO" tak, aby przez WzA w Sello etykieta wyszła tak samo, jak przez WzA na stronce wysylam.allegro.pl ? Te hrabstwa to Allegro wrzuca w pole KOD-POCZTOWY, bo generalnie nie widzę tutaj (IRLANDIA) - nigdzie kodu pocztowego: @Bartosz Rosa Prośba o wsparcie. Obecnie znów etykiety musimy robić poza WzA w Sello, a działa przez wysylam.allegro.pl
 7. Tak na marginiesie bardzo chętnie zobaczyłbym na powyższej formatce Sello pole UBEZPIECZENIE. Oczywiście znacznik "Ubezpieczenie - kopiuj z kwoty pobrania / wartości transakcji" jest mi znany, ale nie rozwiązuje pewnego problemu znanego z konkurencyjnych programów do zarządzania przesyłkami, a mianowcie zawyżanie ceny za ubezpieczenie na kwotę brutto o kwotę VAT. Kwoty brutto nigdy mi kurier nie oddał, a znane programy zmuszają mnie do przepłacania kwoty ubezpieczenia o VAT! Gdybym miał takie pole prosto podzieliłbym sobie wartość przesyłki modyfikatorem: [Transakcja::Wartosc | div = `1.23`] który sprawdziłem sobie i działa super ! Tylko nie ma gdzie go wpisać, prośba do ST o implementację, bo tu już chodzi o pieniądze które znów musimy przepłacać, a chyba inne programy tego wciąż nie mają, na pewno niedawno nie miały, a Sello może znów pokazać i w tym temacie, że jest najlepsze. Dziękuję.
 8. Ustawiasz tak, jaką masz drukarkę. Jak masz drukarkę typu "Zebra" to A6, jeśli chcesz drukować na dużej, to A4.
 9. Obawiam się, że tracisz czas. Wymiary podawałem dwa razy inne. Do tego usuwasz źle wygenerowane paczki i robisz je od nowa.
 10. https://www.podatki.gov.pl/media/7196/objasnienia-podatkowe-vat-e-commerce.pdf
 11. https://raks.pl/pomoc/procedury-wsto_ee-oraz-ied/
 12. https://www.doradca.lublin.pl/publikacje/newslettery/podsumowanie-zmian-w-jpk-od-lipca
 13. Są nowe oznaczenia w JPK_V7. Od 01.01.2022 już obowiązkowe. O ile oznaczenie WSTO_EE (sprzedaż dla unijnego konsumenta) ogarniamy ręcznie, to nowe oznaczenie już napawa mnie obawami, czy będziemy w stanie stosować bez wspomagania programowego. Przede wszystkim nie jest jeszcze dla mnie jasne kiedy takie ozaczenie się stosuje, ale z komentarzy dostępnych w internecie (chyba najjaśniejszy jest ten: https://jpk.info.pl/aktualnosci/nowe-oznaczenia-procedur-podatkowych-jpk-v7/) wynika, że oznaczenie IED trzeba dopisać do wszystkich faktur dla których: 1) sprzedaż była on-line i 2) klientem jest konsument i 3) kraj dostawy to Polska lub użyłeś kodu WSTO_EE Są jeszcze inne warunki, że nie jesteś zarejestrowany do IOSS ani do OSS itd. Zamieszczę kluczowy cytat: Tak jak to czytam (o ile dobrze rozumiem) temat dotyczy wszystkich którzy w praktyce nie mają kas fiskalnych i sprzedaż dokumentują korzystając z faktur oraz zwolnienia z kasy fiskalnej. Ew. w czarnym scenariuszu oznaczenie IED trzeba by dodawać także do paragonów... Przypadkiem niejasnym dla mnie na dziś są też faktury do paragonów, tutaj też należałoby stosować moim zdaniem IED. Tak sobie na szybko patrzę i w mojej firmie wyglada na to, że oznaczenie IED trzeba będzie umieścić na każdej fakturze która nie ma NIP, oraz hmmm na każdym paragonie? A może dotyczy to tylko dropshippingu? Wskazywałby na to fragment: I teraz: 1) CO WY NA TO? 2) Jak Sello może nam pomóc umieszczać automatycznie oznaczenie IED oraz WSTO_EE, w sytuacji gdy Sprzedawca nie ma kasy fiskalnej trochę zanosi się pracy... Wrzucajcie co wiecie o IED, oraz może ktoś znajdzie uzasadnienie prawne, aby IED nie umieszczać na paragonach? Np, że JPK_V7 dotyczy tylko faktur ?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...