Skocz do zawartości

SQL Server 2016

Polecane posty

22 godziny temu, Adam G napisał:

Jeśli dobrze pamiętam wersje Runtime są rejestrowana w M$ pod działanie z konkretnym oprogramowaniem, w przypadku Full Use nie ma konieczności rejestracji i można wykorzystać licencje również do innych celów.

 

Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi.

Dzięki,

myślałem również o innych ograniczeniach typu pamięć RAM, procesor lub inne.

 

Link to postu
40 minut temu, Adam G napisał:

Odnośnie RAM nie kojarzę żadnego ograniczenia.

A odnośnie procesora to podstawowa wersja pokrywa 2 rdzenie a za każde 2 trzeba dopłacić.

https://www.microsoft.com/pl-pl/sql-server/sql-server-2016-pricing

 

Ok, tylko że Microsoft licencjonuje SQL Server Standart na rdzenie

a Insert podaje SQL Server 2016 Standard Edition Runtime na serwer plus stanowisko klienckie

Link to postu

Ok, czyli rozumiem że kupiłem w InsERT

1 x SQL Server 2016 Standard Edition Runtime (serwer baz danych) Licencja na serwer plus 1 stanowisko klienckie

plus 9 x SQL Server 2016 Standard Edition Runtime (serwer baz danych) Licencja na jedno stanowisko klienckie

a to odpowiada

1 x SQL Server Standard Edition 2016 Single OPEN 1License No Level 

10 x SQL CAL 2016 Single OPEN 1 License No Level Device CAL

czy różnica jest tylko taka że SQL Server 2016 Standard Edition Runtime pracuje wyłącznie z programami InsERT?

Czy z InsERT-u nikt tu nie zagląda?

 

 

Link to postu

W mojej ocenie wersja runtime może występować w dwóch wersjach - per core jak i per server/user - w każdym przypadku może to być wersja standard.

To co oferuje Insert, zależy pewnie od ich umowy z Microsoft.

Wersja runtime umożliwia korzystanie z bazy tylko i wyłącznie dla określonego w umowie produktu.

 

Ja w firmie mam wersję runtime SQL dla SAP ale w wersji Enterprise i stosowny haracz płacę już bezpośrednio do SAP, choć przy okazji zmiany wersji muszę akceptować zmiany licencyjne Microsoft. 

Dodatkowe przetwarzanie danych (procedury agregujące, tabele pomocniczne itp) wykonuję już w innej bazie do której mam zdefiniowany mirror. Własne przetwarzanie danych w bazie runtime grozi, w przypadku kontroli,  finansowymi sankcjami (to wynika z mojej umowy licencyjnej z SAP).

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...