Skocz do zawartości

O co chodzi z przesyłką firmową poleconą na Poczcie?

Polecane posty

Dziś po imporcie do EN'a mam komunikat o błędzie, że pole miejscowa/zamiejscowa nie jest dostępne dla przesyłki firmowej poleconej, a jednocześnie na stronie logowania jest informacja, że problem z przesyłkami firmowymi został już rozwiązany.

 

Jak usunąłem pole miejscowa z transformaty to mi się plik zaimportował bez błędów.

 

W takim razie czy Poczta usunęła tą opcję dla przesyłek firmowych? W umowie mam nadal podział na miejscowe i zamiejscowe, i nie słyszałem żeby to likwidowali. O co chodzi?

Link to postu

Dokładnie to samo u mnie, niby pisze komunikat, że już działa ale nie działa dlatego tutaj dopytuję :)

 

Mi przechodzą jedynie gdy usunę tą opcję "miejscowa" z transformaty.

 

Trzeba usunąć lub wykomentować ten fragment:

<xsl:element name="Atrybut">
<xsl:attribute name="Typ"/>
<xsl:attribute name="Nazwa">Miejscowa</xsl:attribute>
<xsl:value-of select="$Miejscowa"/>
</xsl:element>

Link to postu

Odpowiedź od Poczty Polskiej:

 

Dzień dobry.

Problem z deklaracją przesyłki firmowej miejscowej/zamiejscowej został już rozwiązany. Proszę spróbować utworzyć w/w przesyłkę bezpośrednio w EN. Powinny być już widoczne atrybuty jak niżej. Jeśli atrybuty te będą widoczne, możliwy będzie również import tego typu przesyłki z pliku xml.

EN2.png.43ba18b50331bce106e6e021d19f7216.png

 

 

U mnie tego nie ma więc pewnie jeszcze nie poprawili u wszystkich.

Link to postu

Tak jak pisałem trzeba wysłać maila na kontakt podany w EN'ie. Olejcie opiekunów handlowych bo oni nie zajmują się EN'em. W EN'ie po zalogowaniu na zakładce start macie Wasz kontakt techniczny do EN'a i tam piszcie maila co Wam nie działa.

 

Prawdopodobnie trzeba zaktualizować Wasze konta w EN'ie bo coś mi tak pisali. Ja to miałem robioną aktualizację chyba nawet 2x ;) I przesyłki firmowe dziś mi przeszły już normalnie. Listów nie wysyłam więc nie wiem.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...