Skocz do zawartości

Księgowanie zaimportowanych dokumentów

Polecane posty

Model księgowania (dekretacji) jest taki sam jak w przypadku księgowania dokumentów z innych systemów, czyli dokumenty wysłane z Subiekta 123 trafiają do Rewizora nexo bądź Rachmistrza nexo (po wcześniejszym ustawieniu komunikacji) jako tzw. obrazy księgowe. Te z kolei, po ew. ich opisaniu księgowym, możliwe są do księgowania wg tzw. schematów dekretacji. Wynikiem takiego księgowania jest zapis księgowy KPiR bądź EP jeżeli odbiorcą dokumentu był Rachmistrz nexo bądź zapis w uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów bądź dekret/polecenie księgowania jeżeli odbiorcą był Rewizor nexo. Dodatkowo dokumenty Subiekta 123 można księgować do ewidencji VAT.

Link to postu

Sens istnienia Subiekta123 jest dla mnie w takim razie wątpliwy skoro ma to wyglądać tak samo jak importowanie z innych systemów. To jaki sens ma w takim razie płacenie 700 zł za system wystawiania faktur udostępniany klientom Biura Rachunkowego, skoro to taka sama robota jak wprowadzenie faktur z innego systemu? Gdzie mam w tym wartość dodaną? Wystawię faktury i nie widzę ich w sprzedaży do czasu aż moi księgowi je zaksięgują?

 

A jak napiszę klientom, że mogą wystawiać z subiekta123 za darmo i od razu się importuje do mnie to przejmuję na siebie cześć odpowiedzialności za tłumaczenie im subiekta a po naszej stronie nie ma żadnego zysku czasowego. 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Nie do końca zrozumiałem o co chodzi z tym tłumaczeniem klientom Subiekta? Proszę przybliżyć temat.

Co do księgowania: Czy są jakieś przeciwwskazania by Pańscy księgowi dokonywali tych księgowań? Raz zdefiniowany schemat dekretacji dla danego typu dokumentu (dodatkowo możliwy do rozdystrybuowania na inne podmioty w biurze - z wykorzystaniem Biura nexo) nie będzie zapewne wymagał zmian przy prostym biznesie.

 

My ze swojej strony będziemy pracowali nad tym by ten proces w większym jeszcze stopniu zautomatyzować.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...