Skocz do zawartości

Pochyliłem się dzisiaj nad Allegro ADS...

Polecane posty

...i chyba nie opłaca nam się!

 

Przy okazji zobaczyłem ten filmik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=D1DeQoWPXAU&list=PL3B0o28SaagKXYzH0i5FdDYEc-vF3uJtJ

 

no i wchodzę na konto głównego bohatera:

 

https://allegro.pl/uzytkownik/38090189/oceny

 

no nie wygląda to imponująco ;)

 

Zakładając, że Allegro ma racje i 30% kupujących wystawia komentarze to daje 1000 transakcji na wacikach... Zarobki na tym w porównaniu do średniej krajowej może są ok ale chyba nie ma się czym chwalić. Zakładając, że był dobrym informatykiem uważam, że zamienił siekierkę na kijek...

 

Po tej refleksji wróciłem do siebie i widzę, że całą marżę "zjadają" ADS.

Produktów na których mam 10% marży sprzedałem za 19 tyś zł, w tym czasie ADS kosztowały 1280 zł czyli pochłonęły większość marży!

 

I te ich mierne zagrywki. Wchodzę w ADS i widzę wytłuszczone "koszt emisji" XXXX. No dobra myślę, nie ma tragedii, było cienko ostatnio. Przyglądam się jednak wyszarzonemu napisowi a tam "Dane o kliknięciach i koszcie wyświetlamy za okres od 13 maja. Dane za cały okres rozliczeniowy znajdziesz w statystykach."

 

Hehe, wchodzę w statystyki a tam 3 x tyle :P

 

Handel na Allegro przestaje mieć jakikolwiek sens - trzeba spierd...ć...

 

 

Link to postu

Ja nie mam zaufania do tego Allegro ADS2.0, nawet (subiektywnie) jako klient.

Ostatnio pozmieniali zasady wyświetlania ADSów, ale wciąż nachalnie pokazują mi się, gdy wpisuję jakiś sprzęt elektroniczny, to się podpowiada kiełbsa krakowska.

ADSy powinny działać subtelniej, a nie walenie kijem po łbie, to Klient zaczyna na nie ślepnąć, tzn nie zauważać ich, albo omijać wzrokiem... A Sklep korzystający z nich, nie wiadomo za co płaci, jak sprzedajesz części do Apple, to dziwne, że się kiełbasa krakowska podpowiada w tych ADSach 2.0

 

Google tak nachalnie swoich reklam nie wpycha i nie wkurzają mnie one tak jak ADSy na Allegro.

Link to postu

Ja się na tym produkcie nie znam, ale wydaje mi się całkiem ładnie wykonany, niezły marketing ma no i jakaś wiedza techniczna R&D w produkcji, podejrzewam atesty tutaj wchodzą w grę Instytutu Matki i Dziecka czy jak... Zakładam, że facet jest producentem w takim razie i właścicielem marki. No ale faktycznie jak się z tego utrzymać ...

 

 

 

 

... korzysta z DotPay:

http://ebebe.pl/metody-platnosci/

Link to postu

 

 

Nie wiemy jakim był informatykiem, ale wiemy już jakie stanowiska obsadzał  ;D

 

Od początku do końca to chyba tylko ściema ups - sorry, miałem napisać marketing...

 

Widzę dwa rozwiązania, zainteresowany odpowiednio zmodyfikuje swoje dossier lub nakręcą od nowa/obetną początek filmu...

 

Z drugiej strony pojęcie "informatyka" jest dość szerokie, a może chodziło o poza zawodowe zajęcie i te "waciki" to też takie hobby :)

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...