Skocz do zawartości

Ewidencja numerów seryjnych.

Polecane posty

Wiem, że nie ma czegoś takiego w samym subiekcie.

Potrzebujemy rozwiązanie do ewidencjonowania numerów seryjnych produktów które wchodzą na nasz magazyn. Chcemy rozwiązać problem identyfikacji dostawcy konkretnego egzemplarza i daty zakupu w celu egzekwowania gwarancji/rękojmi.

 

Główne wymagania to szybkie wprowadzanie numerów za pomocą skanera, praca sieciowa i  modyfikowalne uprawnienia użytkowników.

 

Jakieś sugestie ?

Link to postu

Mi też się wydaje, że Subiekt to jednak ma. Może kiedyś wdrożę, przydałoby się, gdyby nie fakt, że mnóstwo czasu pożera, ale przydaje się przy reklamacjach, Klienci nie podmieniają towaru, dzisiaj odrzuciłem reklamację towar nie kupiony u mnie, kilka tygodni temu to samo, numerów seryjnych nigdy nie miałem w SGT, cudem znalazłem w mailu numery seryjne i wyeliminowałem gagatków.

Link to postu

Piszecie o tym?

 

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/659,gdzie-wpisac-numer-seryjny-towaru.html

 

Jak można to w ogóle tak nazwać?

Już widzę, jak pracownik dodaje 1000 pozycji i skanuje 1000 nr seryjnych klikając za każdym razem w okienko do numeru...

 

Znalazłem takie coś za 350 zł:

Z tym, że ja nie zamierzam sprzedawać po numerach seryjnych a wyłącznie chce wiedzieć od kogo i kiedy kupiłem produkt o danym numerze seryjnym.

 

Generalnie przetestowałem demo tego programu i ma wszystko co potrzebuję ale kosztuje 1400 netto:

http://www.union.com.pl/magnat

 

Biorąc pod uwagę, że nasz programista dopisze nam dodatek skrojony pod nas co niestety potrwa pewnie z miesiąc to trochę dużo...

 

Link to postu

Dobre, dobre, no ale jak to ma działać?

 

W SGT są tzw Kody Dostaw i tam są te numery chyba przechowywane, jak sprzedajesz towar to strzelasz czytnikiem kodów kreskowych i Ci od razu wskakuje nazwa towaru - tak trzeba skanować każdą sztukę, nie jest to jakoś bardzo skomplikowane w obsłudze, czy na pewno potrzebujesz coś dodatkowego - tzn dodatkowy program ?

Link to postu

Ale my nie chcemy (a niektórych nie możemy) sprzedawać po numerze seryjnym aczkolwiek może w przyszłości pokusimy się do wykorzystania tej funkcjonalności np dla produktów wysokocennych. Kto kupił konkretny numer seryjny jest dla nas nieistotne, od tego mamy spersonalizowane, drukowane codziennie z datą przygotowania i wysłania produktu plomby.

 

Ma to wyglądać tak:

 

Przyjeżdża 1000 sztuk produktu X od dostawcy Y. Przyjmuję to PZ i wprowadzam do tej PZ 1000 nr seryjnych za pomocą skanera. Kiedy sprzedaję produkt X nie jest dla nas istotne czy to będzie FIFO LIFO czy inne SRIFO. Bierzemy produkt X o dowolnym numerze seryjnym z magazynu, oklejamy plombą z aktualną datą i wysyłamy na podstawie ZK które weszło z sello czy sklepu internetowego.

 

Kiedy taki produkt jest reklamowany po jakimś czasie chcę zeskanować jego nr seryjny aby zobaczyć na której PZ się znajduje. To pozwoli nam ustalić gwaranta i czy produkt jest jeszcze na gwarancji. Czasami kupujemy produkty omijając oficjalne kanały dystrybucji i mimo, że sami udzielamy 2 lata gwarancji dostajemy jej np 3 miesiące.

Dostawcy mają własne bazy nr seryjnych których nie chcą udostępniać i może się zdarzyć, że niecelowo wyślemy produkt nie do tego dostawcy co trzeba.

 

Program Magnat pod względem automatyzacji wprowadzania jest bardzo dobry ale generowanie PZ w dwóch programach to niepotrzebna robota.

Link to postu

A jak te plomby drukujecie ?

Na jakiej drukarce ?

 

Drukarka termiczna np Zebra Z4M i do tego program BarTender.

W tym programie z etykietami możesz robić co chcesz, data jest zmienną pobieraną z systemu.

Plomby możesz zamówić spersonalizowane pod siebie, np z nadrukiem UV własnego logo - w zasadzie niepodrabialne. Na dodatek projekt plomby (część graficzną) zmieniamy co miesiąc.

Tema lider działu konfekcjonowania drukuje takie plomby i rozdaje konfekcjonerom.

 

Proste i skuteczne.

Link to postu

Dzięki cenna informacja. A gdzie zapisujesz te numery?

 

W Subiekcie w fakturze w polu OPIS mieściły mi się tylko 22 numery seryjne, a często mam po kilkastet, czy da radę gdzieś to w bazie danych INSERTu umieścić, aby Klient też miał przy zakupie?

 

Chyba nie czaję...

 

Właśnie na ta chwilę szukam rozwiązania do zapisywania numerów...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...