Skocz do zawartości

Zamówienia - Adres wprowadzony na dokumencie

Polecane posty

Podczas tworzenia nowego dokumentu, jest możliwość określenia adresu dostawy. Jedną z opcji, jest Wprowadzony na dokumencie. Jest to dobra opcja, bo zdarzają się zamówienia, w których dostawa jest wyjątkowo pod inny adres. Niestety, jest z nią jeden problem - dane są uproszczone, do standardu trzech linii, co uniemożliwia użycie tych danych np. do integracji z firmami kurierskimi. Czy dało by się rozszerzyć funkcjonalność tego pola, może być nawet na parametr w konfiguracji, tak aby dane adresowe były pełne i zachowywały się odpowiednie w tablicach Adresy oraz AdresySzczegoly? Należy pamiętać też o takich danych jak np. numer telefonu, używany do kontaktu z kurierem, plus email do powiadomień.

 

adres.PNG.8acc12291b370df655511cee2ef4a5c4.PNG

 

P.S. Jest też mały błąd, odblokowania tego obiektu, w przypadku gdy do zamówienia wejdziemy poprzez funkcję Pokaż, a dopiero w oknie wybierzemy Popraw.

 

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

Dodatkowo, zauważyłem jeszcze, że w przypadku ustawienia opcji na Adres Zamawiającego, w tablicy Adresy w polu Nazwa, nie zapisuje się nazwa firmy, a było by to przydatne, także w kwestii integracji z firmami kurierskimi :) Po za tym, np. w tym czasie, może się zmienić nazwa firmy, więc archiwalne zamówienia miały by błędne dane.

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu

Kolejny problem. Wprowadzamy na Kliencie adresy wysyłkowe, które są za granicą. Więc wprowadzam go zgodnie z podpowiedziami (na szaro), które wyświetlacie w odpowiednich polach:

 

adr1.PNG.cc9af3c485c583023aead5c7f00d31f8.PNG

 

... niestety, efekt w bazie robi się już pewną abstrakcją. W AdresHistorie dane scalone wyglądają dobrze:

adr2.PNG.0ccb9e9a87294406277f6f5889a8ea2b.PNG

 

... ale AdresySzczegoly mają wprowadzone dane już na nie odpowiednich polach, albo nawet wcale:

adr3.PNG.29566e6f6dfb357092bf7134175f75a1.PNG

 

W związku z powyższym, mam trochę loterię co do umiejscowienia danych. Czy ta różnica występuje tylko dla adresów innych niż Polska? Jeśli tak, to mógłbym to obejść wyjątkiem i użyć tablicy Adresy i pól Linia1-4, bo tam wygląda to w miarę odpowiednio:

adr4.PNG.4508ee17e5995b0507bd6ab6606624d7.PNG

Link to postu

Weryfikacja adresów opiera się na wyrażeniach regularnych. W przypadku ulicy wymagane jest pojawienie się numeru, czyli na pewno zostaną odczytane dane wprowadzone np. tak:

Nowodworska 75

Nowodworska 75/5
Nowodworska 75 m. 5
Nowodworska 75m.5
Nowodworska 75 m 5
Nowodworska 75m5
Nowodworska 75 lok 5
Nowodworska 75lok5
Nowodworska 75 lok. 5
Nowodworska 75lok.5

 

Analizując podany przez Pana przykład, ciąg "testowy adres" nie zawiera cyfry, więc program nie wie, jak go zinterpretować (nie wpasowuje mu się to w ulicę). Podobnie w przypadku kodu pocztowego, tyle że tam zakładany jest poprawny ciąg w postaci XX-XXX (gdzie X to cyfry) i tutaj można byłoby pokusić się o zmianę, bo rzeczywiście kody zagraniczne nie przejdą - do zbadania po naszej stronie.

 

1 godzinę temu, Radomił Ząbik napisał:

W związku z powyższym, mam trochę loterię co do umiejscowienia danych. Czy ta różnica występuje tylko dla adresów innych niż Polska?

 

Tak na szybko wygląda na to, że tak.

Link to postu

Przykład przygotowałem dla weryfikacji problemu, ale teraz wiem też, skąd wynika ta loteria z umiejscowieniem danych - problem wynikł na realnych danych, których akurat tutaj nie wrzucałem :) . Przyjąłem obecnie pole Linia2 - Miejscowosc oraz Linia3 - KodPocztowy, póki co na testach wychodzi zgodnie.

 

Edit:

Co ciekawe, podstawowy adres podmiotu jest wpisany w AdresySzczegoly prawidłowo w odpowiednich polacha :D

Edytowane przez Radomił Ząbik
Link to postu
Dnia 19.04.2017 at 13:08, Radomił Ząbik napisał:

Dodatkowo, zauważyłem jeszcze, że w przypadku ustawienia opcji na Adres Zamawiającego, w tablicy Adresy w polu Nazwa, nie zapisuje się nazwa firmy, a było by to przydatne, także w kwestii integracji z firmami kurierskimi :) Po za tym, np. w tym czasie, może się zmienić nazwa firmy, więc archiwalne zamówienia miały by błędne dane.

 

Witam,

Niestety to pole ma inne przeznaczenie i służy do opisowej nazwy adresu (dostępne w interfejsie klienta podczas uzupełniania adresów dodatkowych). Nazwę firmy można wyciągnąć z tabeli Podmioty wykorzystując klucz obcy Podmiot_Id z tabeli  Adresy_AdresPodmiotu

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...