Skocz do zawartości

Nowe opisy Allegro, a modyfikatory w szablonach oraz problem z nagłówkami.

Polecane posty

Cześć,

 

Przerabiam szablon na nowy zgodny z Allegro i natrafiłem na problem. Mianowicie jak dodam do szablonu :

Cena za 1 [Towar::Nazwa|regex_match=`\((\[^()\]|(?R))*\)`|then=`komplet`|else=`sztukę`]

 

to znika cała zawartość opisu i wszystkie sekcje. Gdzie jest błąd ? W starym szablonie działało.

 

Podobnie z

[Towar::WWW|is=``|hide|template=`Strona produktu/nota aplikacyjna: Dokumentacja`]  

 

Po prostu nie działa...

 

Kolejna sprawa to jak mam w pierwszej sekcji (sama góra) :

 

---
# [Towar::Nazwa]

[Towar::Opis]

 

to automatycznie usuwa nagłówek poziomu 2 z [Towar::Nazwa] i zamienia na Normalny.

 

Coś robię źle ?

 

 

 

Link to postu

Jak są skonstruowane nazwy towarów które mają komplety i sztuki?

 

Drugi przypadek u mnie działa. Czy w towarze nie ma www z niewidocznym znakiem? Czy nie działa oznacza, że w kodzie strony pojawia się kod tagu czy znika, czy zawsze coś się pojawia?

 

 

W ostatnim przypadku to problem po naszej stronie, będzie poprawiony w aktualizacji nad którą pracujemy obecnie - pojawi się myślę, że za kilka dni.

 

 

 

Link to postu

Nie, URLi nie można wstawiać w nowe opisy, chyba, że w postaci tekstowej. Wtedy powinno zadziałać użycie modyfikatora template z odniesieniem do wartości tagu, który domyślnie generuje z adresu link (który potem jest czyszczony na potrzeby nowego opisu).

[Towar::WWW | template=`Strona produktu/nota aplikacyjna: {value}`]

 

W miejscu {value} pojawi się surowa wartość z pola WWW.

 

A regexa zaraz sprawdzę.

Link to postu

Skomplikowana sprawa. Na potrzeby zapisu do formatu JSON znaki \ są eskejpowane, czyli \\, tak aby normalne użycie backslasha nie powodowało tworzenia znaków sterujących typu stara\nowa -> stara {nowa linia} owa.

W przypadku jednak modyfikatora regex eskejpowanie jest konieczne z punktu widzenia parsera tagów i następuje konflikt, bo parser dostaje wyeskejpowany znak \ a nie [, po czym znajduje nieistniejący tag i wychodzi z tego niepoprawny kod.

Będziemy musieli pomyśleć nad rozwiązaniem tego problemu, a tymczasowo można spróbować rozwiązać to za pomocą modyfikatora contains, bez wyrażeń regularnych, wyszukując np słowa szt).

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...