Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  20073
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  94

Bartosz Rosa wygrał w ostatnim dniu 21 lutego

Bartosz Rosa ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

867 Excellent

7 obserwujących

O Bartosz Rosa

 • Ranga
  Administrator

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Allegro potwierdziło problem. Czekamy na informacje o poprawieniu problemu.
 2. W aukcjach jest filtr z błędem: W transakcjach oraz paczkach będzie dodany w wersji 1.34.
 3. Faktycznie, coś jest nie tak z oknem wiązania aplikacji. Zgłosiliśmy problem do Allegro. Dam znać jak coś się wyjaśni.
 4. Okienko otwiera się w wewnętrznej przeglądarce, która działa na komponentach Internet Explorera. Sprawdzimy o co chodzi, bo otrzymaliśmy już drugie takie zgłoszenie.
 5. Najlepiej gdyby zewnętrzne oprogramowanie sprawdzało czy trzeba zaznaczać paczkę do wysłania czy nie.
 6. W raporcie widzę, że błędy te pojawiają się w równych odstępach 100 sekund. 100 sekund jest to domyślny czas oczekiwania na odpowiedź serwera po wysłaniu żądania, po czym dalsze oczekiwanie na odpowiedź jest przerywane i do raportu zapisywany jest taki błąd: Zadanie zostało anulowane. Oznacza to, że jest problem z dostępem do Allegro, który najczęściej wynika z: mocno obciążonego serwera Allegro problemów z połączeniem internetowym Z jakiego łącza internetowego Pani korzysta? (światłowodowe, kablowe, radiowe) Możemy również spróbować zweryfikować to od strony Allegro. Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu rejestr. Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem. W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila. Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi. W logu zapisywane są specjalne identyfikatory, które pozwolą pracownikom Allegro sprawdzić kiedy dane żądanie doszło do serwera i w jakim czasie serwer odpowiedział na to żądanie. Prześlemy odpowiednie zapytanie do Allegro w tej sprawie. Pomimo tego, proszę również upewnić się, że system Windows zawiera wszystkie możliwe poprawki jakie są na niego dostępne. Nie można wykluczyć też wadliwego działania np. platformy .NET Framework na tym komputerze. To można zweryfikować ewentualnie na innym komputerze - czy na nim Sello funkcjonuje poprawnie.
 7. A czy w module WIADOMOŚCI w skrzynce nadawczej nie ma jakichś niewysłanych wiadomości, które próbują się wysłać?
 8. Proszę dla tych ofert, które generują błąd, pobrać pełne dane z menu pod prawym klawiszem myszy i spróbować wtedy wysłać zmiany.
 9. Jakie to zmiany zbiorcze i czy aukcje mają pobrane najświeższy stan z Allegro?
 10. Jaka jest dokładna treść całego błędu i czego on dotyczy?
 11. Zbiorcze zmiany typu oferty (bo tego wymagają te dodawania cen) są relatywnie skomplikowane w realizacji, a przynajmniej były w trakcie realizacji zmian zbiorczych, gdyż od typu zależało kilka innych parametrów. Nie dało się w prosty sposób zrealizować zmianę jednego parametru bez ustawiania innych, od niego zależnych, stąd też, jak i z braku zainteresowania taką możliwością pominęliśmy realizację takiego scenariusza.
 12. Czy w Subiekcie są te ZK wiszące? Proszę sprawdzić czy nie dotyczą one jakichś starych transakcji, zwłaszcza transakcji zgrupowanych, które nie usunęły ZK z Subiekta.
 13. Ostatnio powrócił plan na takie krótkie filmiki z podstawami. Ale to jednak siłą rzeczy musi poczekać na odrobinę wolnego czasu. Nie ma obaw . Sello team raczej nie rozrośnie się w taki sposób, my tutaj w firmie jesteśmy tylko małym pyłkiem w porównaniu z zespołami flagowych projektów linii GT czy nexo. A poza tym, wielokrotnie podkreślaliście na forum, że moja obecność tutaj jest dużym plusem a dodatkowo pisanie nie sprawia mi trudności i jak jestem w stanie to chętnie pomogę więc po co zabierać coś co jest dobre .
 14. To dobrze by było zdiagnozować, wtedy dodajemy odpowiednią regułę w kodzie czyszczącym opis. Np. ostatnio okazało się, że znaki TAB nie są przepuszczane przez Allegro a potrafią występować w treści jeśli jest ona kopiowana z zewnętrznych źródeł.
×