Skocz do zawartości

Bartosz Rosa

InsERT
 • Liczba zawartości

  24 162
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  246

Ostatnia wygrana Bartosz Rosa w dniu 10 Sierpnia

Użytkownicy przyznają Bartosz Rosa punkty reputacji!

9 obserwujących

O Bartosz Rosa

Informacje osobiste

 • Tytuł własny
  Administrator

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Bartosz Rosa's Achievements

1,4tys.

Reputacja

62

Community Answers

 1. W takim razie nie ma chyba większego znaczenia, czy produkt będzie wiązany bezpośrednio z towarem czy z ofertą. I tak w którymś momencie trzeba to wiązanie wykonać. Zwłaszcza jeśli to są nowe produkty. W takim przypadku faktycznie powiązanie z produktem w towarze może mieć znaczenie. Można także powielić ostatnią ofertę wystawioną z tym towarem - wtedy powiązanie z produktem będzie. Allegro się zmieniło i trzeba pomyśleć nad lepszym sposobem wystawiania ofert. Szablony już nie pełnią takiej funkcji jak kiedyś. Docelowe rozwiązanie będzie zapewne w Sello NX. W Sello 1 raczej wielkich rewolucji nie planujemy, tylko ewentualne małe usprawnienia. Jednym z rozwiązań jest wyszukiwarka produktów po kodzie EAN. Możemy takie coś zaimplementować także na towarach, ale obawiam się, że produkty nie są stałe w Allegro i raz zapamiętany identyfikator produktu może po pewnym czasie nie być już poprawny. Dlatego wydaje się, że rozwiązanie z wyszukiwaniem po EANach ale w trakcie przygotowywania ofert do wystawienia nie ma tego problemu. A najlepiej gdyby oba rozwiązania były dostępne.
 2. Czy po kliknięciu w aktualizację parametrów pojawiają się w raporcie jakieś błędy?
 3. Nie, ponieważ stan w ofercie na Allegro porównywany jest ze stanem lub dostepną liczbą sztuk w kartotece towarów w Sello i dzieje się to tylko przy zmianie stanu/dostępnych w Subiekcie i przesłaniu tych danych do Sello podczas synchronizacji. Dopóki stan w Subiekcie się nie zmieni, Sello samo nie będzie nic próbować wznawiać. Przy wykorzystaniu liczby dostępnych sztuk towaru istotną rolę odgrywają też zamówienia od kupujących ZK z rezerwacją, bo one rezerwują stan, zanim zostanie on faktycznie zdjęty dokumentem końcowym. W takiej sytuacji rezerwacja po synchronizacji zmniejszy w Sello liczbę dostępnych, która w tym momencie będzie taka sama jak w Allegro więc nie nastąpi żadna synchronizacja z Allegro ani wznowienie.
 4. W wersji 1.42.2 pojawiła się możliwość wklejania identyfikatora produktu w pole produktu w ofercie. Następnym krokiem będą zapewne zmiany zbiorcze, umożliwiające wyszukiwanie i wiązanie ofert z produktami. Można się pokusić o trzymanie identyfikatorów np w polu własnym w towarze i potem zmianami zbiorczymi powiązać oferty z produktami, ale pytanie jak często wystawia się ten sam towar obecnie - w momencie gdy można dezaktywować i aktywować jedną i tę samą ofertę powiązaną na stałe z towarem i produktem.
 5. Wyszukiwarka wyświetlana jest w oknie HTMLowym, do którego pracy potrzebna jest przeglądarką IE11 zainstalowana na komputerze. Dodatkowo w USTAWIENIA ==> PARAMETRY ==> Parametry użytkownika musi być wybrany silniki HTML na najnowszy dostępny (zakładając że jest IE11 na pokładzie), lub IE11 właśnie.
 6. Proszę sprawdzić czy aktualizacja parametrów dla tej kategorii pomaga. Bywa, że zmieniają się typy parametrów więc gdy pojawiają się jakieś błędy związane z parametrami to w pierwszej kolejności należy je odświeżyć.
 7. Pierwsza sprawa, czy przy pobieraniu transakcji w raporcie zgłaszane są jakieś błędy?
 8. Sello nie ma tutaj nic do rzeczy. Taki błąd zwraca serwer API InPostu i to raczej im trzeba zgłosić problem :).
 9. Jeśli to ProstaPaczka wysyła te numery
 10. Nie nie, to Allegro nie może go odnaleźć po wpisanej frazie. Sello nie przeszukuje samo żadnej bazy produktów tylko wprost wysyła zapytanie do Allegro i wyświetla odpowiedź. Spotkałem się w piątek z sytuacją ale na testowej wersji Allegro, że Allegro nie odnajdywało produktu a jednocześnie uniemożliwiało dodanie takiego twierdząc, że już jest taki produkt. Najwyraźniej weryfikacja przy dodawaniu produktu kieruje się innymi wytycznymi niż wyszukiwarka i zalecałbym zgłosić ten problem do Allegro. W moim przypadku zmiana EANa na inny pomogła, chociaż po kodzie EAN serwis nie wyszukiwał mi tego produktu. Allegro daje tylko 3 możliwości szukania produktów: wg frazy tekstowej (i tutaj Sello podpowiada tytuł aukcji oraz nazwę towaru, którą można wprost wyszukać) wg EANu wg numeru producenta i z tych możliwości Sello korzysta, zależnie od tego, przy którym polu zostanie naciśnięty przycisk SZUKAJ. Wybrana treść jest wysyłana do Allegro i to zwraca jakieś wyniki, które Sello prezentuje. Nie mamy wpływu tutaj żadnego na to co i jak jest wyszukiwane.
 11. To można sprawdzić czy w zamówieniu na Allegro jest dodany ten numer do zamówienia. Pytanie też, czy są sytuacje, że klient nie widzi numeru a w zamówieniu widocznym przez sprzedawcę jest ten numer.
 12. Najlepsze rezultaty przyniesie wyszukiwanie po EAN (GTIN) lub kodzie producenta. Wpisywanie po nazwie wymaga aby ta nazwa nie zawierała nic ponadto jak nazywa się produkt w Allegro - aczkolwiek Allegro zapewne pracuje nad wyszukiwarką bo widzę, że radzi sobie oba lepiej np z parametrami. Same problemy z działaniem wyszukiwarki lepiej zgłosić do Allegro, bo to nie Sello zajmuje się wyszukiwaniem a Allegro. Wpisana fraza jest przekazywana do serwisu i to on przeprowadza wyszukiwanie i zwraca wyniki. Można jeszcze sprawdzić czy na stronie Allegro przy wystawianiu oferty da się znaleźć ten produkt wpisując tę samą frazę co w Sello. Swoją drogą, to sprawdziłem przed chwilą pierwsze wyszukiwanie i taki produkt jest: Być może dodali Państwo ten produkt i trzeba chwilę zaczekać aż wyszukiwarka będzie w stanie go znaleźć.
 13. Zostało to opisane w artykule opisującym zmiany w wersji 1.37: https://www.sello.pl/2020/10/28/sello-1-37-0/ w rozdziale : AUTOMATYCZNE WZNAWIANIE OFERT Zgłaszanie zmian w produktach (link do zgłoszenia zmiany) dodamy w najbliższej aktualizacji 1.42.2.
 14. Po jakiej frazie jest ten produkt wyszukiwany? Bo jeśli po tytule to istnieje duża szansa, że takiej dokładnie nazwy produktu nie ma, zwłaszcza biorąc pod uwagę prefiks AJ162.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...