Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  18176
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  36

Bartosz Rosa wygrał w ostatnim dniu 24 czerwca

Bartosz Rosa ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

649 Excellent

1 obserwujący

O Bartosz Rosa

 • Ranga
  Administrator

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Bartosz Rosa

  Ciągłe błędy z dostępem Sello poprzez API

  Tokeny to zupełnie inna sprawa, z logowaniem nie powinny mieć nic wspólnego. Sam problem z wygasaniem tokenów będzie rozwiązany w 1.31, więc w zasadzie nie powinien się już pojawiać.
 2. Bartosz Rosa

  Windows 10 nie działa Sello

  Proszę podesłać na sello@insert.com.pl (kilka najnowszych), spróbujemy się z nich czegoś dowiedzieć.
 3. Bartosz Rosa

  Ciągłe błędy z dostępem Sello poprzez API

  Sello i tak działa na własnym ClientID. Dziwne, że na Allegro nie chcą udostępnić IP, bo wiele serwisów wręcz podaje na "dzień dobry" z jakiego IP były ostatnie logowania (np. banki, panele klienta w różnych systemach serwerowych). Nie powinni również odsyłać do nas, bo co my możemy poradzić na ten problem, że ktoś/coś blokuje dostęp do API? To nie jest raczej problem z Sello, bo od 12 lat działa u tysięcy osób i... takich przypadków nie ma.
 4. Bartosz Rosa

  Problem przy wystawianiu aukcji

  Proszę otworzyć edytor opisu i zapisać aukcję. Sprawdzić czy to pomogło. Jeśli nie, to zgodnie z mało czytelną informacją zwróconą z Allegro, w tekście trzeciej sekcji od góry po lewej stronie znajduje się niepoprawna, nieakceptowalna przez Allegro składnia HTML.
 5. Bartosz Rosa

  Windows 10 nie działa Sello

  Faktem jest, że pojawiają się od pewnego czasu poprawki w systemie, które potrafią zepsuć starsze aplikacje, lub zmienić ich działanie. Zazwyczaj jednak problemy te są naprawiane w kolejnych aktualizacjach systemu.
 6. Bartosz Rosa

  Nowa baza dla Sello

  Teoria jest taka, że aktualizacja może być wykonana przez dowolną liczbę wersji, bo mechanizm jest tak skonstruowany, że aktualizuje bazę kolejno z wersji do wersji - co z resztą widać podczas aktualizacji. Czasami jednak zdarzają się pewne zmiany w bazie, wykonywane również innymi sposobami, które mogą się wzajemnie wykluczać - wtedy może pojawić się konieczność zainstalowania jednej z wcześniejszych wersji i aktualizowania w kilku krokach. U nas testujemy aktualizację z kilku wersji wstecz.
 7. Bartosz Rosa

  Windows 10 nie działa Sello

  Sello raczej nie ma problemu z Windowsem 10, bo na nim głównie pracujemy. Jeśli program się zamyka można sprawdzić czy tworzą się pliki ze zrzutem pamięci w momencie wystąpienia awarii. Pliki takie są tworzone w C:\Users\<nazwa użytkownika>\AppData\Roaming\InsERT Sello
 8. Bartosz Rosa

  Nowa baza dla Sello

  Takie jest domyślne zachowanie. Widzę starą bazę, to ją konwertuję
 9. Bartosz Rosa

  Opłata za aukcje bez sprzedaży? Rozwiązanie!

  Już dawno chcieliśmy to zrobić... ale wiesz jak u nas z czasem .
 10. Możliwe, że Sello wtedy będzie próbować odpytywać API Inpostu o tę przesyłkę - najlepiej sprawdzić. Jeśli nie będzie się to kończyło jakimiś błędami to raczej nic poważnego się nie stanie.
 11. Musiałbyś utworzyć jakąś osobną dostawę, która nie jest synchronizowana z InPostem. Jeśli będzie inaczej to InPost odrzuci taką paczkę, bo nie jest ona powiązana z formularzem.
 12. W 1.31 transakcje i formularze są jeszcze obsługiwane po staremu i tak jeszcze trochę będzie. Póki co zasoby w nowym API do obsługi transakcji są w wersji BETA więc posługiwanie się nimi niesie ze sobą ryzyko.
 13. Bartosz Rosa

  SELLO NIE CHCE SIĘ ODŁĄCZYĆ OD BAZY SUBIEKT

  Odpinanie bazy powinno być używane w zasadzie tylko po to, aby już więcej nie korzystać z Subiekta. Sam błąd niewiele mówi, prawdopodobnie w danych połączenia jest coś co powoduje nieprzewidziane zachowanie się programu. Jedyna możliwość to podesłać do nas bazę do weryfikacji - przy czym uprzedzam, że przez najbliższe 2 tygodnie są raczej marne szanse abyśmy się tym zajęli z powodu wypuszczania wersji 1.31.
 14. Bartosz Rosa

  Samoczynnie wyłączenie Sello i mnóstwo błędów

  Nie można określić nazwy serwera lub adresu - prawdopodobnie problem u dostawcy Internetu (nieprawidłowe działanie serwerów DNS) Pozostałe błędy świadczą o braku pamięci na komputerze na wykonanie operacji. Proszę spróbować anulować zmiany oczekujące i zrobić je w mniejszych porcjach. Proszę o doprecyzowanie. P.S. W przyszłym tygodniu pojawi się wersja 1.31, w której trzeba będzie używać cenników Allegro - zatem odpadnie konieczność aktualizowania dostaw na każdej aukcji.
 15. Aukcja::Numer to stary, już dawno "załatany" problem. Proszę się upewnić, że system Windows jest zaktualizowany - często na tego typu błędy mają wpływ poprawki w systemie. Która wersja Sello jest zainstalowana?
×