Skocz do zawartości

Bartosz Rosa

InsERT
 • Liczba zawartości

  21935
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  186

Ostatnia wygrana Bartosz Rosa w dniu 4 Grudnia

Użytkownicy przyznają Bartosz Rosa punkty reputacji!

Reputacja

1137 Excellent

7 obserwujących

O Bartosz Rosa

 • Tytuł
  Administrator

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Licencja do Sello jest przypisana do konta Allegro, więc można samo Sello instalować na dowolnej liczbie komputerów.
 2. Najlepiej usunąć dzisiejszą i pobrać jeszcze raz dzisiejsze transakcje. Z dziennika nie pobierzesz ponownie już raz pobranych. Tutaj problemem nie jest powiązanie towar Sello - towar Subiekta, tylko towar w transakcji - towar w Sello. W transakcji pojawił się towar jednorazowy, bo została ona pobrana zanim aukcje były powiązane z towarami Sello. Można zatem albo ponownie pobrać te transakcje, usuwając je wcześniej, albo podmienić towar jednorazowy w transakcji na towar z kartoteki Sello.
 3. Pole TecDoc nie jest jeszcze w Sello obsługiwane, dlatego ten komunikat. W najbliższej wersji będzie dodany nowy sposób aktualizacji ofert trwających, który powinien rozwiązać problem nieobsługiwanych pól. A sama obsługa kolejnych pól będzie sukcesywnie dodawana. Obecnie pozostaje te aukcje modyfikować z poziomu serwisu Allegro.
 4. Niestety nie, bo to część nieco większego planu, który będziemy mogli zrealizować dopiero w pewnym momencie, na który jeszcze musimy poczekać trochę .
 5. W 1.37 dodaliśmy nowe szablony wiadomości, które obsługują punkty odbioru.
 6. Oczytywanie tagów w locie przy wyświetlaniu listy transakcji nie wchodzi w grę. Trzeba by przenieść całą obsługę gabarytów z paczek do transakcji a tego byśmy chcieli uniknąć. Możemy dodać w paczkach kolumnę z liczbą sztuk towarów w paczce - taką jak jest w transakcjach i ewentualnie dodać filtr gabarytów. Do Paczek czy Do wysłania? Bo Do paczek to jest zakładka w transakcjach
 7. Problemem nie jest raczej odświeżanie wielu kont. One i tak odświeżają się kolejno. Problem jest taki, że jednorazowy token służący do odświeżania tokena głównego traci swoją ważność. A tę ważność może stracić tylko przez użycie go już do odświeżenia głównego tokena. Czyli hipotetyczna sytuacja jest taka, że Sello wykonując jakieś czynności w Allegro dostaje w pewnym momencie błąd z API informujący o wygaśnięciu tokena głównego (wygasa on co kilka godzin). Wtedy za pomocą tokena odświeżającego Sello odświeża oba te tokeny, zapisuje je w bazie i ponawia ostatnio wykonywane zadanie w API. I
 8. Może to być problem np z uszkodzeniem indeksów w bazie danych, ale żeby to sprawdzić trzeba by było przesłać nam bazę do analizy. Proszę napisać w tej sprawie na sello@insert.com.pl.
 9. Obsługę formatowania warunkowego mamy w planach, ale raczej nie w najbliższych aktualizacjach.
 10. A w Sello i Subiekcie ma on jakieś uprawnienia odebrane?
 11. Problem ten nie jest jeszcze zdiagnozowany, więc nie wiemy co go dokładnie powoduje. Na ilu komputerach używane jest Sello?
 12. Jeśli mowa o pierwszym zrzucie ekranu, to są na nim pokazane bazy danych Sello, które są podłączone do serwera. Jeśli zostały odłączone to nie będzie ich tutaj wiać. Mogły to być kopie zapasowe wykonane przy poprzednich aktualizacjach, ewentualnie były to bazy z innego serwera (umieszczone na innym komputerze). Czy w bazie Sello są wszystkie dane, które być powinny?
 13. Rozumiem. Pomyślimy nad tym. Prawdopodobnie dodamy funkcję nadpisywania tego adresu dostawy w kontrahencie danymi punktu odbioru.
 14. A proces obciąża proces sello.exe czy sqlserve.exe? Podejrzewam, że to nie jest związane z włączeniem obsługi InPostu, tylko serwer SQL ma problem z wyszukiwaniem danych i robi to nieoptymalnie. Jak duża jest ta baza?
 15. Czyli chodzi o to, że rozwiązania zewnętrzne dodają te notatki do transakcji składowych dla już zgrupowanych transakcji i wtedy zachodzi potrzeba przeniesienia ich do grup. No tak, takie notatki są przenoszone przez program tylko przy grupowaniu. Ale po poprawce powinna już dana funkcja działać prawidłowo.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...