Skocz do zawartości

Bartosz Rosa

InsERT
 • Liczba zawartości

  22 301
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  206

Ostatnia wygrana Bartosz Rosa w dniu 18 Lutego

Użytkownicy przyznają Bartosz Rosa punkty reputacji!

Reputacja

1 201 Excellent

6 obserwujących

O Bartosz Rosa

 • Tytuł
  Administrator

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Teoretycznie dzisiaj będzie gotowa, ale dobre praktyki pokazują aby nie wypuszczać wersji w piątek. Będzie zatem w poniedziałek. Celowaliśmy na wczoraj, ale pojawiły się jeszcze nowe okoliczności związane z zaokrąglaniem cen importowanych towarów, które chcieliśmy naprawić jeszcze w tej poprawce.
 2. Funkcje związane z synchronizacją z systemem sprzedaży będą rozwijane gdy całkowicie usuniemy stary synchronizator Sello-Subiekt z programu. Obecnie jesteśmy pomiędzy fazą pierwszą i drugą - gdzie dajemy każdemu możliwość włączenia nowego synchronizatora i pracę na nim.
 3. A nie wiadomo jaką operację wykonał Szef o 15:04, gdy pierwszy raz zmienił się stan transakcji? Może w historii paczki coś będzie o tej porze?
 4. Warto jeszcze dodać, na jakim synchronizatorze, nowym czy starym. Nam też się ta informacja przyda, być może jest tu o co powalczyć.
 5. Proszę włączyć logowanie komunikacji z Subiektem i podesłać na sello@insert.com.pl z linkiem do tego wątku. Poniżej załącznik w którym, spakowanym są dwa pliki, włączanie i wyłączanie logowania. Należy utworzyć folder C:\Logi\, ewentualnie zmień ścieżkę podaną w pliku reg, służącym do włączania logowania. Odpowiedni plik należy uruchomić i potwierdzić dodanie informacji do rejestru Windows. Następnie zrestartować Sello na tym komputerze i wykonać operację powodującą ten błąd. Po zakończeniu logowanie należy wyłączyć w analogiczny sposób. Logowanie Subiekt.zip
 6. Prawdopodobnie wraz z pojawieniem się stanów Sello dodało zmianę liczby sztuk oraz wznowienie do zmian oczekujących. Obie te zmiany wysyłane są niezależnie do Allegro i zapewne najpierw wywołało się wznowienie - generując błąd, bo aktualnie liczba sztuk wynosiła w ofercie 0, a dopiero po chwili zmieniła się liczba sztuk z 0 na 3. Wtedy kolejna próba aktywacji oferty już się powiodła. Błędy w takich sytuacjach powinny znikać same, pod warunkiem, że został wywołany ten sam kawałek kodu, który je zgłosił i tym razem przeszedł poprawnie. Nie zawsze tak się dzieje i wtedy mogą pozostać wiszące - na
 7. Generalnie serwer trochę słaby. 6GB RAM to dość mało jak na komputer serwerowy obsługujący serwer SQL. Podejrzewam, że moc tego komputera jest tutaj głównym ograniczeniem szybkości działania. Zdarzają się też problemy w samej bazie, które powodują jej powolne działanie, ale tutaj potrzeba najpierw ustalić co jest powodem - czy sprzęt czy baza sama w sobie. Jesli nie ma takiej możliwości aby sprawdzić to na mocniejszym sprzęcie, można podesłać bazę do nas, sprawdzimy na naszych komputerach szybkość działania i zdiagnozujemy ewentualne problemy natury logicznej w bazie, jeśli są. W razie czego p
 8. To zaszło nieporozumienie . Synchronizator to nie jest jakaś globalna nazwa jednego komponentu. Sello ma swój, vendero ma swój, więc sprawy związane z vendero nie są mi znane i nie mają żadnego związku z Sello i naszym synchronizatorem Subiekta.
 9. Jakiego programu dotyczy problem? Gratyfikanta GT czy Gratyfikanta nexo? Bo napisała Pani na forum programu Sello .
 10. To by trzeba było rozdzielić cechy na osobne linie. Niestety opisy Allegro nie dopuszczają znacznika <br> który by idealnie się do tego nadawał i wystarczyło by podmienić tylko średniki na <br>. Tutaj konieczne będzie stworzenie listy wypunktowanej <ul><li>, której struktura jest już nieco bardziej skomplikowana, bo zawiera początek i koniec znaczników. Zamiast <br> można zrobić też osobne paragrafy <p>, ale lista będzie trochę rozstrzelona. [Towar::Cechy | replace=`;==<p>` | unescape_xml] To spowoduje zamianę średników na tagi <p>. One ró
 11. Logowanie jest dostępne tylko dla synchronizacji (z Allegro, Subiektem, kurierem) i zawiera w zasadzie tylko przesyłane dane. Lepiej będzie spojrzeć na to profilerem SQL.
 12. Da się . W tym celu należy skorzystać z modyfikatorów tagów (ich opis znajduje się w pomocy F1, pod hasłem tag). W tym przypadku sprawę nieco komplikuje fakt, że dane umieszczone są w polu cechy, które są zwracane przez tag [Towar::Cechy] w postaci jednego ciągu znaków rozdzielonych średnikiem (mechanizm tagów nie obsługuje obecnie kolekcji danych). Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że średnica może wystąpić na końcu (gdzie nie ma średnika) albo w środku cech, gdzie średnik jest. Dlatego trzeba tutaj wykorzystać mały trik, polegający na dodaniu sztucznie tego średnika, aby fu
 13. Paczki Smart są rozliczane tylko do ilości wyliczonej przez Allegro. Jeśli to jest nadmiarowa paczka to ona nie będzie doliczona jako Smart. Nie wiem dlaczego utworzenie jej z menadżera paczek miało by zadziałać inaczej. Czy ta późniejsza paczka jest tworzona w powiązaniu z transakcją Sello czy jako osobna, niezwiązana z transakcją paczka?
 14. No to jak jest w trwających to jest aktywna? Może problem wystąpił tylko przy wznawianiu i już go nie ma a wisi przypięty błąd do aukcji - można go wyczyścić skrótem Ctrl+Shift+B, jeśli sam się nie usunął. Co do zmiany liczby sztuk, to można różnie. Albo za pomocą funkcji Przelicz stany albo ręcznie zmianami zbiorczymi Ctrl+B i ustawić nową liczbę sztuk w polu Dostępne na aukcji.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...