Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  21010
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  135

Bartosz Rosa wygrał w ostatnim dniu 7 lipca

Bartosz Rosa ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

993 Excellent

7 obserwujących

O Bartosz Rosa

 • Ranga
  Administrator

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Na takie losowe występowanie różnych problemów ma wpływ środowisko Windows. Programy w bardzo dużym stopniu opierają się na systemowych bibliotekach funkcji. Zarówno nasze jak i te na których my się opieramy (niebędących częścią systemu). Każda poprawka czy zmiana w takiej systemowej funkcji wpływa automatycznie na działanie wszystkich zależnych od niej bibliotek czy programów. Dlatego poniekąd ktoś tam w Redmond w firmie Microsoft ma realny wpływ na działanie aplikacji tworzonych tutaj, bo można powiedzieć, również pisze po części tę aplikację . Jako, że aktualizacje systemowych bibliotek są rozsunięte w czasie u jednych problem może pojawić się szybciej, u innych później. Liczność różnych wersji bibliotek i ich wzajemnego oddziaływania na siebie na różnych systemach prowadzi także do sytuacji takich, w których problem występuje tylko u niektórych użytkowników.
 2. Obecnie nie można. Dla Allegro działa to z definicji, to sklep jest raczej dodatkiem do Sello.
 3. Tam wystąpił podobny problem i był związany z nieprawidłowymi danymi do logowania do serwera - może tutaj jest podobna sytuacja? Nie jest to problem stricte związany z Sello, bardziej z serwerem SQL.
 4. Ok, problem znaleziony. Efekt uboczny działania "świeżaka" (programisty z małym stażem) . Niestety konieczne są zmiany w kodzie, więc poprawka będzie w najbliższej wersji.
 5. Hmm, teraz to i u mnie występuje . Już patrzę o co chodzi.
 6. Domyślnie transakcje mają włączone generowanie wiadomości. Przy imporcie zamówień ze sklepu jest możliwość wyłączenia, bo platforma sklepu mogła już sama wysłać taką wiadomość i bez sensu byłoby ją powielać przez Sello - kupujący otrzymał by dwie wiadomości, jedną ze sklepu, drugą z Sello.
 7. Czy serwer SQL jest na tym czy innym komputerze? Wygląda to na problem z dostępem do serwera. Proszę spróbować przy uruchamianiu Sello przytrzymać klawisz lewy Ctrl i zamiast nazwy komputera typu KOMPUTER\INSERTGT podać jego adres IP (np. 192.168.0.1\INSERGT). Adres IP można uzyskać poniższym poleceniem wykonanym w wierszu poleceń (CMD) ping -4 NAZWA_KOMPUTERA
 8. Przy jakiej operacji taki błąd się pojawił?
 9. Proszę na stronie startowej odświeżyć sekcję WAŻNE INFORMACJE i sprawdzić czy są jakieś błędy dotyczące bazy danych.
 10. Trudno powiedzieć bez jakiejkolwiek analizy. Czy w innym programie pocztowym są te wiadomości odbierane? Czy wiadomości te na serwerze pocztowym znajdują się w folderze odebrane czy są przeniesione do jakiegoś innego? Co to za poczta?
 11. Przedrostek na pewno nie jest dodawany przez Sello. Raczej proszę sprawdzić konfigurację swojej skrzynki mailowej, ewentualnie programu antywirusowego.
 12. To by mogło sugerować, że coś nie tak jest z bazą danych - można ją do nas podesłać, zerkniemy czy uda się powtórzyć problem (w tej sprawie proszę o mail na sello@insert.com.pl). A systemy Windows są w polskiej wersji językowej?
×