Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  19139
 • Rejestracja

 • Wygrane dni

  55

Bartosz Rosa wygrał w ostatnim dniu 9 października

Bartosz Rosa ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

733 Excellent

6 obserwujących

O Bartosz Rosa

 • Ranga
  Administrator

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zamiana znaku akurat działa za sprawą modyfikatorów, więc jeśli będą tagi to można tego typu rzeczy zrobić. Wróci? Takiej możliwości dla trwających nigdy nie było.
 2. Która wersja Sello, jaki system operacyjny i czy zaktualizowany?
 3. W takim razie trzeba to powiązanie usunąć - ze wszystkich dostaw, które "przypadkowo" się powiązują.
 4. A czy ta nieaktywna dostawa nie ma przypadkiem ustawionego powiązania z Allegro Paczkomaty 24/7 Inpost pobranie? Prawdopodobnie aktywność dostawy wpływa tylko na jej widoczność na listach wyboru, zaś nie ma znaczenia przy automatycznym wyborze.
 5. A przy naciśnięciu przenoszenia danych [<] co się dzieje?
 6. Proszę o przesłanie zrzutów ekranu (bez danych osobowych) z formularza w transakcji, aby było widać co klient wybrał oraz jaka dostawa ustawiła się w Sello. Następnie zrzut ekranu z okna edycji tej dostawy ze słownika.
 7. Proszę wyłączyć znacznik Aktualizuj dane w transakcji, gdy dane na powiązanych formularzach nie są jednoznaczne. Takie podejrzane sytuacje nie powinny wtedy być automatycznie rozwiązywane, formularz będzie świecił na czerwono - do ręcznego zatwierdzenia.
 8. Trzeba najpierw sprawić aby były jakieś zdjęcia niepowiązane. Zielony pasek oznacza ile jest ogólnie w bazie danych tego typu (zdjęć), zaś szary ile tych zdjęć pozostanie jeśli usuniemy zdjęcia niepowiązane (można sama nazwa nie jest zbyt szczęśliwa i nieco myląca). Tutaj widać, że różnicy nie ma żadnej, więc w bazie nie ma zdjęć niepowiązanych do usunięcia. Powiązania ze zdjęciami można usunąć za pomocą zmian zbiorczych np. na aukcjach zakończonych oraz w towarach. Wtedy szary pasek powinien wykazać różnicę.
 9. Pierwsza sprawa, to naprawić problem (drugi screen). Potem należy zajrzeć jakie błędy występują przy aktualizacji aukcji i je naprawić.
 10. A czy na wybranym komputerze w ogóle startuje to pobieranie?
 11. Można obecnie włączyć kolumnę Wysyłka w ciągu (Ctrl+Shift+K) i posortować po tej kolumnie aukcje.
 12. Tak, mamy w planach (już od bardzo dawna) dodania takiej możliwości i mam nadzieję, że niedługo się uda. Kwestia realizacji byłą już poruszana, ale na świeżo jeszcze zapytam, która opcja byłaby lepsza: w szablonie aukcji w polach specyficznych można używać tagów aby wskazać z jakiego pola własnego mają pochodzić dane odpowiednia nazwa pola własnego (lub alias) będzie automatycznie wykorzystywana do wypełniania pola specyficznego w aukcji
 13. W takim wypadku proszę najpierw wykonać polecenie poniższe. Usunie ono niepotrzebne już powiązania z kategoriami sklepowymi Allegro, które tutaj przeszkadzają w usunięciu kategorii. update au__auction set au_shopCatId = null where au_shopCatId is not null
 14. Pełne dane od niepełnych rozpoznawane są po tym czy jest opis w zapisanej aukcji. Jeśli pobierze się niepełne dane to pobierane są tylko nazwa, kategoria i kilka innych danych bez żadnych szczegółów, bez opisu, bez zdjęć. Tak, bo to jest faktycznie pobranie danych aukcji. Pełne dane to pełne dane. Możliwe, że wyróżnimy jeszcze pełne dane bez zdjęć, bo obecnie pobierają one też zdjęcia - co nie zawsze jest potrzebne.
×