Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  21331
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  157

Bartosz Rosa wygrał w ostatnim dniu 21 września

Bartosz Rosa ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

1038 Excellent

8 obserwujących

O Bartosz Rosa

 • Ranga
  Administrator

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Mi to wygląda na problem z pamięcią RAM lub kartą graficzną. Da radę zrobić zrzut ekranu tego efektu?
 2. Nie. Allegro lokalnie nie ma obecnie nawet API, z którego mogłyby korzystać zewnętrzne aplikacje.
 3. I już po zakończeniu tego procesu notatki są poplątane? Czy zmiana koloru odbywa się poprzez wejście do takiej aukcji i zmianę notatki jak rozumiem, nie przez zmiany zbiorcze. Powielanie jest wykonywane funkcją Powiel (każdą pojedynczo + zmiana konta w oknie edycji aukcji) czy Wystaw ponownie?
 4. Spróbuj zapytać o to na forum Subiekta. Fiskalizacja to już nie jest działka Sello więc nie bardzo pomogę w tym temacie.
 5. To oznacza, że adres api.allegro.pl nie został rozpoznany przez serwer DNS - najprawdopodobniej problem u dostawcy Internetu, lub coś z konfiguracją połączenia sieciowego na komputerze jest nie tak (w obrębie adresów serwerów DNS). Serwery te zajmują się tłumaczeniem nazw na numery IP, jeśli nie działają poprawnie, to moduły sieciowe w aplikacjach nie będą się mogły połączyć pod dany adres, w Sello wyświetlając akurat taką treść błędu, To jest wynik niewykonanych poprawnie poprzednich zadań - tak jak wskazuje komunikat. Czy na tym komputerze Sello jest uruchomione tylko raz? Proszę sprawdzić Menadżerem programów czy jest tylko jeden proces Sello.exe. Jeśli jest ich więcej, to mogą one wzajemnie blokować sobie synchronizację - wtedy zgłaszane są takie błędy.
 6. Podejrzane to jest, bo statusy są wysyłane w tle. Jedyne co robi główny wątek obsługujący interfejs graficzny to zleca zadanie dla wątku roboczego. Nie powinno dochodzić do zawieszenia interfejsu w takim wypadku. Czy jest to u Ciebie powtarzalne na dowolnych paczkach? W wersji 1.35.1 dodaliśmy nawet opóźnienie wysyłania tych statusów o 10s, bo były zgłoszenia, że coś się ten mechanizm koliduje z tworzeniem paczek - mimo, że nie powinien, bo nie zapisuje on nic w paczkach ani transakcjach. Samo wysłanie statusu to jest błysk, kilkadziesiąt milisekund. Problem tutaj musi leżeć gdzieś, być może, na dostępie do danych, które przytyka serwer i wtedy UI też się zawiesza na próbie odświeżenia np listy transakcji.
 7. W tej chwili nie da się tego zrealizować. Możliwe by to było, gdyby w zmianach zbiorczych można było odnieść się tagami do aukcji i skorzystać z modyfikatora matematycznego - w sumie możemy dodać taką możliwość.
 8. Idzie mozolnie, jak widać . Im więcej testów, tym więcej poprawek w różnych scenariuszach, ale już prawie koniec testów wewnętrznych i zaczynamy testy zewnętrzne na dniach.
 9. Filtrowanie jest operacją czasochłonną , bo serwer musi sprawdzić warunek filtrowania dla każdego rekordu w bazie danych. Więc operacja może trwać długo i zwrócić kilka wyników. Zwiększenie timeoutu dla zapytań SQL: Możesz jeszcze sprawdzić, czy przy braku wyników czyszczenie filtrów w menu hamburgerowym po lewej stronie coś daje - bo mamy sygnały, że coś tam czasami się niepoprawnie filtruje.
 10. Nie spotkałem się jeszcze z takim "przepinaniem" notatek. W jaki sposób kolejno wykonywane są operacje typu dodanie notatki, powielenie na inne konto (ręcznie czy zbiorczo?).
 11. W zasadzie można stworzyć dowolną liczbę konfiguracji dostaw i można dodać dwie niezależne od siebie dostawy na różne konta w InPost. Trzeba by jednak ręcznie ustawiać te dostawy w transakcjach przed utworzeniem paczek w zależności od konta na którym znajduje się transakcja. Da się to zrobić zbiorczo, ale wymaga to kilku kliknięć.
 12. A naprawa go z przyciskiem Napraw działa już? Niestety nie wiemy dlaczego te identyfikatory tabel się "rozjeżdżają". Wielokrotna analiza kodu nie wskazuje na jakąś nieprawidłowość w kodzie. Możliwe też, że sam serwer SQL ma jakiś błąd, który doprowadza do powstawania tego problemu. Na jakim serwerze pracuje Sello?
 13. Pola po lewej stronie działają tak jak dotychczas, czyli wpisane w nich wartości trafiają do pól specyficznych. Pola po prawej zostały dodane jako pola tagowe, czyli umożliwiają wykorzystanie wartości z towaru do „stworzenia” wartości, która zostanie wpisana w to pole po lewej stronie i dalej ustawi się ono w parametrach specyficznych. Pola tagowe nie zawsze zwrócą jakąś wartość, np. gdy w towarze nie będzie jakiejś wartości do której się odnoszą. Dlatego też, można przyjąć, że pole po lewej to jest domyślna wartość jaka zostanie wpisana do konkretnego parametru specyficznego gdy pole tagowe po prawej zwróci pustą lub niepoprawną wartość. Obecne rozwiązanie zmian zbiorczych parametrów specyficznych wymusza aby zawsze była podana jakaś wartość zmienianego parametru, więc prócz tagu po prawej należy wpisać jeszcze jakąś wartość domyślną po lewej.
 14. Automatycznie tego typu zmian się obecnie zrobić nie da z poziomu programu. Jedynie przy zastosowaniu własnych rozwiązań (np triggerów w serwerze SQL) można spróbować przeliczać ceny przy pojawianiu się ich w zmianach oczekujących w zależności od kont.
×