Skocz do zawartości
Forum użytkowników

Bartosz Rosa

InsERT
 • Ilość treści

  20424
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  104

Bartosz Rosa wygrał w ostatnim dniu 3 kwietnia

Bartosz Rosa ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

910 Excellent

7 obserwujących

O Bartosz Rosa

 • Ranga
  Administrator

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jeśli są one dodane w Allegro to wystarczy pobrać pełne dane aukcji do Sello, np z prawego klawisza myszy na aukcjach. W przypadku wersji Sello 1.34+ wystarczy potwierdzić chęć zaktualizowania danych aukcji przed ich modyfikacją.
 2. To nie trzeba daleko szukać, wystarczy rozwinąć menu TAG i przejść do tagów związanych z transakcją: Tag to [Transakcja::NotatkiDoDokumentu] Przy czym zwróci on tylko te notatki, które mają zaznaczony znacznik Do Dokumentu. W razie czego, od wersji 1.34 można zmianami zbiorczymi zarządzań notatkami, zmienić im znaczniki itp.
 3. To proponowałbym na początek przyjrzeć się temu Według takiej konfiguracji Sello po pobraniu wiadomości usunie je z serwera. Aby tego nie robiło należy zaznaczyć opcję Pozostawiaj wiadomości na serwerze. Stąd też było moje pytanie, czy na tamtych podmiotach są te same konta pocztowe dodane (nieprecyzyjnie się wyraziłem pisząc o tych samych skrzynkach). Jeśli tak to Sello, które pierwsze dobrało się do poczty usuwało ją z serwera dlatego inne nie mogą ich pobrać i dlatego nie widać tych wiadomości przez przeglądarkę w panelu poczty.
 4. A jeśli Subiekt nie jest używany, można z aukcji wygenerować towary za pomocą funkcji Utwórz towar w menu kontekstowym aukcji. Wtedy w kartotece towarów powstanie towar stworzony z aukcji i zostanie automatycznie powiązany. W niedalekiej przyszłości dodamy również funkcję generującą towary w Subiekcie, na podstawie towarów w Sello - to tak jakby ktoś rozpoczynał dopiero pracę z Subiektem.
 5. Według pomocy WP.pl W powyższej treści błędy adres i port się zgadzają, ale SSL ma wartość 0, co oznacza że w konfiguracji poczty nie jest włączone szyfrowanie. Najwyraźniej wp odcięła takie nielegalne próby połączenia się na szyfrowany port bez szyfrowania i trzeba w konfiguracji konta w Sello to szyfrowanie włączyć.
 6. Bo akurat miałeś w każdym towarze EAN. Gdybyś w którymś nie miał, to Allegro zwróciło by błąd, że [Towar::EAN] to nie jest poprawny kod EAN Mogłeś tam wpisać blabla, wtedy również by przeszło, pod warunkiem że wszystkie towary miały EAN. Jakby któryś nie miał, to jak wyżej, Allegro zwróciło by błąd informujący, że blabla to nie jest poprawny kod EAN. Bo tego wymaga obecny w Sello i nie modyfikowany sposób aplikowania do aukcji zmian zbiorczych specyficznych. W wersji wcześniejszej, jak chciałeś usunąć wartość jakiegoś pola to wybierałeś opcję Usunięcia pola a nie podawałeś pustą wartość. Wpisanie pustej wartości powodowało, że w aukcji zapisywane było takie pole z pustą wartością, co dalej kończyło się odrzucaniem aukcji przy wystawianiu z powodu niepoprawnej wartości parametru (pusty). I teraz pytanie, co to oznacza, że pole jest puste? Można nie dodawać takiego parametru jeśli jest pusty, ale czy istniejący na aukcji parametr ma zostać w takiej sytuacji wyczyszczony? Czy może zmiana zbiorcza powinna zgłosić błąd w takim wypadku? Ale na którym etapie. Jak klikniesz w oknie zmian na TAG i wybierzesz tag? Tutaj powinna wskoczyć wartość tego tagu do lewego pola? Cały czas rozmowa toczy się tylko o parametrze tekstowym, których jest relatywnie mało i będzie coraz mniej. A to jest tylko 1 z 7 dostępnych typów parametrów. W pozostałych przypadkach gdzie ten tag miałby się wpisać? W checkboxa?
 7. Czy na tamtych podmiotach jest podłączona ta sama skrzynka pocztowa?
 8. Brak przeliczania daty z formatu UTC na lokalny w przypadku daty transakcji oraz płatności.
 9. Jeśli nagle przestało pobierać maile i przez dłuższy czas nie ma poprawy oraz błędów w Sello, to najlepiej skontaktować się z administracją serwera pocztowego aby pomogli ustalić przyczynę. Być może była jakaś zmian konfiguracji usług pocztowych, tak bez jakichkolwiek logów, błędów trudno powiedzieć dlaczego się nie pobierają, gdy wszystko jest ok. Mając takie dane jedyne co mogę powiedzieć, że serwer nie zwraca wiadomości poprzez POP3.
 10. Przy obecnych, starych komunikatach błędów w synchronizatorze może to być trudne. Nowy synchronizator będzie dokładnie wskazywał o którą transakcję chodzi. Póki co, najprościej załatwić to poleceniem SQL wykonanym na bazie Sello poprzez program serwisowy. Poniższe polecenie wyświetli wszystkie transakcje przeznaczone do aktualizacji ZK, wraz z nazwą transakcji oraz numerem ZK. select tr_Source Dotyczy, tr_InitDocDescr 'numer ZK' from tr__transaction where tr_initDocDirty = 1
 11. No bo podałeś jako kod producenta nazwę [Towar::Producent] - nie wartośc tego taga, tylko dokładnie taką wartość literalną. To pole nie obsługuje tagów. To jest zwykłe pole tekstowe, wysyła do Allegro to co do niego wpiszesz. A jaki to byłby logiczny sposób? Proszę o przykład w oparciu o poniższe pola specyficzne: Gdzie tutaj miałby się znaleźć tag? Nie rozumiem dlaczego miało by być inaczej. W całym Sello pola w które można wpisywać tagi zawsze mają oznaczenie TAG. Tak samo jest i tutaj. Tam gdzie nie ma oznaczenia TAG, tagi nie działają. Powyżej tagów można użyć jako EAN, Sygnatura, Tytuł aukcji, ale w polu kategoria już nie można - jest to pole liczbowe i nie przyjmuje wartości tekstowych jakimi są tagi. Identycznie jest w polach specyficznych. Nie wiem czy można jaśniej i prościej oznaczyć pola obsługujące tagi i zwykłe pola. Proponuję zakryć ręką pola z tagami - będzie wtedy dokładnie ta sama funkcja, która działała w Sello od kilku lat, czyli uzupełnienia zbiorcze parametrów specyficznych. Pola z tagami są dodatkowe i opcjonalne, pozwalające zwiększyć możliwość zmian zbiorczych. Zmiany zbiorcze specyficzne przed 1.34 Zmiany zbiorcze specyficzne w 1.34 To jest dokładnie to samo i działa tak samo, tylko dodatkowo można wartości generować na podstawie tagów, które wpisuje się po prawej stronie. Ale Sello nie wie, że to jest jakiś tag. To co wpiszesz po lewej było jest i będzie przepisane do pola specyficznego jeśli tag jest pusty. Tekst wpisany po lewej w pole nietagowe nie będzie rozwinięty do wartości tagu, bo to nie jest pole tagowe, nie przetwarza ono tagów. Dla niego [Towar::Producent] oznacza [Towar::Producent], a nie Nike, Adidas czy Reebok.
 12. A na pewno nie ma tych wiadomości w Sello nie ma? Może wpadły pod jakiś filtr. Czy podczas pobierania w dolnej belce pojawia się informacja odnośnie tego, która wiadomość jest pobierana (1 z X)?
 13. Do zamówienia została już wystawiona faktura bądź paragon. Takiego zamówienia nie da się już edytować. Prawdopodobnie w transakcji Sello zostało coś zmienione już po utworzeniu dokumentu końcowego. Synchronizator dokumentów próbuje zaktualizować zamówienie zgodnie ze zmianami w transakcji, ale Subiekt na to nie pozwala.
 14. Niestety brak czasu i wizja tego, że za chwilę cały ten kod i tak pójdzie do śmieci, bo tworzony jest właśnie nowy.
 15. Istotnym aspektem jest też sieć, jeśli będzie w niej pracowało wiele komputerów.
×