Skocz do zawartości

Wzorce wydruków - loga/grafika

Polecane posty

Pojawiła się konieczność poprawienia wzorca dla oferty.

Jedną z koniecznych rzeczy potrzebnych do wydrukowania jest zdjęcie siedziby firmy:/.

Z powodu problemu z obsługą grafik na raporcie(grafiki które nie są zawarte w bazie trzeba przy każdej edycji wzorca podpinać na nowo) chciałem wykorzystać do tego celu Loga Wydruku, ale tu znów natrafiłem na problem z tym, że grafika nie może być szersza niż 9,4cm.

 

I teraz pytania:

Czy da radę jakoś nieinwazyjnie zwiększyć maksymalny rozmiar logo?

Czy jest jakiś sposób aby nie trzeba było za każdym razem wstawiać zdjęcia?

W systemie mamy też bibliotekę załączników, czy jest jakaś metoda aby dodać załącznik jako grafikę na wydruku?

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje pomocne z permanentnym umieszczeniem tego zdjęcia na wydruku.

Link to postu

Powiększenie loga (na podstawie loga raportu) - powielamy wzorzec i wybieramy Popraw wzorzec.

Przechodzimy do strony Raport - Strona pierwsza.

Po prawej stronie od raportu, w części z właściwościami, klikamy prawym przyciskiem myszy i zmieniamy wyświetlane informacje na Professional.

1.jpg.baa8dcbeb7a533da2f2988e311e93afe.jpg

Przechodzimy do części Report Tree (na dole właściwości) i wybieramy pole __dane__Nagłówek_raportu__Logo_firmy(Raport - Strona pierwsza -> _Nagłówek_raportu -> Nagłówek_raportu__Logo).

2.jpg.31f6dc0e12656b0201cac5d90b186b70.jpg

Przechodzimy do Properties (na dole właściwości) i zaznaczamy w opcji Dock Style pierwszą możliwość (rozciągnięcie). Jeżeli nie ma dostępnej opcji Dock Style należy się upewnić, że zaznaczyliśmy Professional we właściwościach.

3.jpg.285e2b48019a51af1c01b1c525792e76.jpg

Ponownie przechodzimy do Report Tree i zaznaczamy tym razem _Nagłówek_raportu__Logo.

4.jpg.01c4f29997314fdbbf2f54476de78722.jpg

Przechodzimy do Properties i dla pola _Nagłówek_raportu__Logo odznaczamy opcje Can Shrink oraz Can Grow. Następnie zmieniamy rozmiar panelu _Nagłówek_raportu__Logo.

5.jpg.c700852a3fba6daf9c87c9e5c798ac78.jpg

Taki rozmiar będzie miało nasze logo.

Link to postu
Dnia 16.03.2018 o 11:48, Adam G napisał:

Czy da radę jakoś nieinwazyjnie zwiększyć maksymalny rozmiar logo?

Modyfikacja wzorca jak powyżej jest właśnie sposobem na zmianę rozmiaru loga. Tu nie odbywa się skalowanie. Poprzez taką modyfikację omija Pan max wysokość i szerokość loga i rozmiary podaje we wzorcu. Oczywiście trzeba też odpowiednio umiejscowić nagłówek i informacje o miejscu sprzedaży oraz datach.

Link to postu

Dobra może żle tłumaczę więc będę się posiłkował pomocą wizualną.

2018-03-21_10h30_28.jpg.6ced37d224ff6aa631d1b244985af1b0.jpg

 

Próbuję wstawić na stałe zdjęcie firmy.

Zdjęcie znajduje się w tekście oferty.

 

Problem mam taki, że:

Wstawiając jako image za każdym razem muszę na nowo wczytać zdjęcie, w związku z tym chciałem wykorzystać Logo jako lokalizację zdjęcia, ale tu natrafiłem na ograniczenie na poziomie 9,4cm szerokości.

 

Więc w jaki sposób mogę wstawić zdjęcie raz i mieć pewność, że przy każdej edycji zdjęcie pozostanie we wzorcu

Link to postu

Jeśli dobrze rozumiem, chce Pan na stałe wrzucić zdjęcie oraz informacje o firmie. Wzorzec, który podsyłam jest właśnie takim przykładem. We wzorcu trzeba dodać swoje zdjęcie.
Jeżeli ścieżka zdjęcia się nie zmieniła, to ono dalej będzie wyświetlane.
Jeżeli poprawiamy wzorzec, zamiast zdjęcia pojawia się zielony kwadrat ze ścieżką tego zdjęcia. To nie oznacza, że musimy zaczytać ponownie zdjęcie. Jedynie nie widać go przy poprawianiu wzorca.

OE standard.mrt

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...