Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANO] przy odbiorze CTRL+F9 znikają elementy konwersacji oraz następiuje zmiana podglądanego elementu (wczesniej wyszukanego poprzez F8)

Polecane posty

TEMAT 1

Używamy CTRL+J, czyli przeglądania łańcuchów konwersacji.

Gdy w międzyczasie dokonamy odbioru poczty (CTRL+F9) wówczas cześć elementów (wysłane) przestają być pokazywane (znikają).
 

TEMAT 2

Inny problem związany z CTRL+F9 polega na tym, że gdy na liście mam przefiltrowane (F8) wiadomości wg jakiegoś klucza i w miedzyczasie odbiorę pocztę CTRL+F9 wówczas nastepuje zmiana podswietlanego (podglądanege) elementu na pierwszy na liscie. Oczywiscie tak nie powinno byc.

 

O ile dobrze kojarzę, temat 1 swego czasu zgłaszałem (chyba via mail na priv) Panu Markowi.

 

TEMAT 3

W zasadzie to drobiazg, UKRYJ NOWOŚCI na chwile się chowa gdy wywołujemy CTRL+F9

 

TEMAT 4

Ukryj nowości nie jest pamiętane po zamknięciu modułu.

 

P.S. Tak poza konkursem to w ver. 15 zdarzyło się wiele dobrych rzeczy i usprawnień.
Dziękujemy.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
Dnia 2.05.2017 at 15:22, Użytkownik GT/NEXO napisał:

TEMAT 1

Używamy CTRL+J, czyli przeglądania łańcuchów konwersacji.

Gdy w międzyczasie dokonamy odbioru poczty (CTRL+F9) wówczas cześć elementów (wysłane) przestają być pokazywane (znikają).
 

 

Tak, potwierdzamy ten problem,ale nie jest to związane z nowym skrótem Ctrl+F9. Mamy zapisany ten problem, jak również kilka innych pomniejszych związanych z konwersacjami. Chcemy powalczyć z tymi problemami prawdopodobnie do wersji 18. 

 

Dnia 2.05.2017 at 15:22, Użytkownik GT/NEXO napisał:

TEMAT 2

Inny problem związany z CTRL+F9 polega na tym, że gdy na liście mam przefiltrowane (F8) wiadomości wg jakiegoś klucza i w miedzyczasie odbiorę pocztę CTRL+F9 wówczas nastepuje zmiana podswietlanego (podglądanege) elementu na pierwszy na liscie. Oczywiscie tak nie powinno byc.

 

O ile dobrze kojarzę, temat 1 swego czasu zgłaszałem (chyba via mail na priv) Panu Markowi.

 

Tak, również potwierdzamy problem. Porozmawiam o tym z p. Markiem w najbliższy poniedziałek (teraz się urlopuje:) i tutaj być może uda się wcześniej zaproponować poprawkę.

 

Dnia 2.05.2017 at 15:22, Użytkownik GT/NEXO napisał:

TEMAT 3

W zasadzie to drobiazg, UKRYJ NOWOŚCI na chwile się chowa gdy wywołujemy CTRL+F9

 

Hmm, nie potwierdzam tego. Dzieje się tak w każdym module? Albo może w jakimś jednym konkretnym ?

Dnia 2.05.2017 at 15:22, Użytkownik GT/NEXO napisał:

TEMAT 4

Ukryj nowości nie jest pamiętane po zamknięciu modułu.

 

Również nie potwierdzamy tego. Otwieram np. moduł Poczty, klikam Ukryj nowości, zamykam moduł Poczty, otwieram moduł Poczty ponownie i nowości nie są oznaczone.

 

Dnia 2.05.2017 at 15:22, Użytkownik GT/NEXO napisał:

P.S. Tak poza konkursem to w ver. 15 zdarzyło się wiele dobrych rzeczy i usprawnień.
Dziękujemy.

 

 

Dziękujemy bardzo za uznanie :) Cały czas staramy się iść do przodu ;)

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Ad. 1

ver 18?
Trochę długo, chłopaki... ;-)

 

Ad. 2

Coś wiadomo po rozmowie z Panem Markiem, wkurzające jest jak spod myszy ucieka wyszukana wcześniej wiadomość przez F8

 

Ad. 3

Nie sprawdzałem całego NEXO ale widzę, że w module EM po kliknieciu CTRL+F9 gdy nowości są pokazane to sam przycisk UKRYJ NOWOŚCI zlokalizowany w prawym górnym rogu na chwilkę się chowa gdy poczta jest odbierana. Co ciekawe w tym czasie gwiazdki wskazujące na nowości w konkretnych obszarach danego modułu się nie chowają. Ten problem nie występuje np. w module ZN czy WM.

 

Ad. 4

Dzieje, się to na pewno na EM, przed chwilą sprawdziłem.

Odpaliłem moduł EM w zakładce, kliknąłem z prawej na znak zapytania a dokładnie na "Pokaż Nowości", nowości zostały oznaczone i pokazał się pasek UKRYJ NOWOŚCI

Po zamknięciu zakładki i ponownym jej otwarciu Nowości nie są pokazywane (znów musze je włączyć)

 

Nasza wersja to 15.0.1 czyli najnowsza.

Link to postu
1 godzinę temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Ad. 1

ver 18?
Trochę długo, chłopaki... ;-)

 

Niestety kalendarz jest baaaaardzo mocno napięty :)

 

Cytat

 

Ad. 2

Coś wiadomo po rozmowie z Panem Markiem, wkurzające jest jak spod myszy ucieka wyszukana wcześniej wiadomość przez F8

 

Tak wiadomo, wstępnie rozwiązanie tego problemu jest zaplanowane na wersję 17.

 

Cytat

 

Ad. 3

Nie sprawdzałem całego NEXO ale widzę, że w module EM po kliknieciu CTRL+F9 gdy nowości są pokazane to sam przycisk UKRYJ NOWOŚCI zlokalizowany w prawym górnym rogu na chwilkę się chowa gdy poczta jest odbierana. Co ciekawe w tym czasie gwiazdki wskazujące na nowości w konkretnych obszarach danego modułu się nie chowają. Ten problem nie występuje np. w module ZN czy WM.

 

Ok już widzę, chowa się gdy jakaś skrzynka została zsynchronizowana lub gdy sami spróbujemy odświeżyć pocztę (F5). Jeśli mamy np. 5 skrzynek pocztowych to po skończonej synchronizacji każdej z nich idzie odświeżenie serwisu poczty wraz z górnym menu i stąd ten efekt ukrycia.

Pomyślimy nad tym odświeżaniem w poczcie, ale nie obiecam konkretnej wersji.

 

Cytat

 

Ad. 4

Dzieje, się to na pewno na EM, przed chwilą sprawdziłem.

Odpaliłem moduł EM w zakładce, kliknąłem z prawej na znak zapytania a dokładnie na "Pokaż Nowości", nowości zostały oznaczone i pokazał się pasek UKRYJ NOWOŚCI

Po zamknięciu zakładki i ponownym jej otwarciu Nowości nie są pokazywane (znów musze je włączyć)

 

Nasza wersja to 15.0.1 czyli najnowsza.

 

To jest zamierzone. Nowości są widoczne do momentu zamknięcia zakładki.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Rozwiązano TEMAT 2 oraz TEMAT 3. 
Wcześniej rozwiązano TEMAT 1 zatem Dziękujemy... :-)

 

P.S.
Co do TEMAT 4, to pokazywanie nowości jest bardzo fajnym i intuicyjnym rozwiązaniem.
Mimo, że listę zmian (tekst) do danej wersji czytam od deski do deski, to tak naprawdę właśnie dzięki wizualnym oznaczeniom Nowości (N) szybko orientuje się co i gdzie zmieniono. Dla Was to też plus bo wyedukowany użytkownik programu to mniej pytań np. na forum + mniej krzywdzących opinii o NEXO, który z wersji na wersję staje się przecież jeszcze lepszy.  

Reasumując [SUEGESTIA]:
Rozważcie aby NOWOŚCI były pokazywane jednak do końca Świata (a nie do pierwszego zamknięcia modułu) lub do świadomego wyłączenia ich przez użytkownika.
Ewentualnie można byłoby zrobić (dodatkowo/lub) wyłączenie globalne a nie tylko per moduł - wówczas jeśli komuś (N) nie leżą, to 1 klik i ich nie widzi.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...