Skocz do zawartości

"rozliczony wstępnie" na rozrachunkach

Polecane posty

Mamy trochę przypadków rozrachunków z statusem "rozliczone wstępne". Według pomocy:

Cytat

R* - rozliczony dyspozycją bankową o statusie zaplanowana lub dodany do propozycji kompensaty

Ok, mój rozrachunek jest rozliczony właśnie Dyspozycjami bankowymi i wygląda to tak:

rozrachunek1.thumb.PNG.e72ac0c5f9ede7ede9fa39cd074fa45f.PNG

Ok, więc idę do Dyspozycji ich poszukać (a Swoją drogą, moglibyście status pokazywać w Rozrachunku :) ):

Rozrachunek2.thumb.PNG.5d38a42e6ad9da5dbfc6eadb3d5d10fe.PNG

Status Wykonana, więc powinno być ok. Sprawdzę jeszcze czy jest operacja, no i są:

rozrachunek3.thumb.PNG.2d22ec00d22dcc270ddb95c7a894a4a4.PNG

I co poradzić? Takich pozycji mam więcej, a one też w bazach są tak zapisane, co mi komplikuje raporty.

Pomożecie?

Link to postu

Są to operacje ze stycznia, ale może wie Pan jaka była ich kolejność. Pewnie najpierw powstał rozrachunek, w jaki sposób został rozliczony? Czy poprzez opcję Rozlicz -> Dyspozycją bankową i później dyspozycja była wysłana do banku czy może w innej kolejności.  Można spróbować z poziomu rozrachunku (zobowiązania) wycofać rozliczenie i jeszcze raz rozliczenie zaznaczyć.

Edytowane przez Rafał Płaszewski
Link to postu
15 godzin temu, Rafał Płaszewski napisał:

Są to operacje ze stycznia, ale może wie Pan jaka była ich kolejność. Pewnie najpierw powstał rozrachunek, w jaki sposób został rozliczony? Czy poprzez opcję Rozlicz -> Dyspozycją bankową i później dyspozycja była wysłana do banku czy może w innej kolejności.

Powiem szczerze - nie dowiem się od księgowego, bo nawet powstało pewne spięcie w temacie. Normalna procedura jest taka, że na podstawie rozrachunku, generowana jest dyspozycja bankowa, która potem jest wrzucana do banku (online mBank, lub plik ING), a potem jest ona zatwierdzana wyciągiem. I tu to wszystko nastąpiło. Niestety, brakuje mi informacji, kto i kiedy zaznaczył rozrachunek, o której nawet kiedyś wspominałem, bo na obiekcie rozrachunku widnieje już tylko modyfikacja przez księgowego, po zaksięgowaniu.

15 godzin temu, Rafał Płaszewski napisał:

Można spróbować z poziomu rozrachunku (zobowiązania) wycofać rozliczenie i jeszcze raz rozliczenie zaznaczyć.

Udało się, mimo zaksięgowanego rozrachunku. Śmiesznie tylko system po zapisaniu pokazuje "rozłączone" rozrachunek i dyspozycję, ale po odświeżeniu jest już ok.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...