Skocz do zawartości

Polecane posty

Proszę o podpowiedź w rozwiązaniu problemu. Po wygenerowaniu JPK za maj chciałam sprawdzić aktywność podatników VAT.

Jednak w wyniku tej operacji ukazał się komunikat " Błędna informacja o aktywnych podatnikach VAT w JPK"w tym wykazie  są wszyscy kontrahenci . Lista nie jest długa więc sprawdziłam ich aktywność na stronie MF - wszyscy aktywni. Nie wiem o co tu chodzi? Proszę o podpowiedź.

Pozdrawiam Lidia

Link to postu

Panie Romanie,

Komunikat wygląda następująco  " Lista podmiotów z błędnym statusem VAT"   dotyczy wszystkich podmiotów występujących w danym JPK za maj. Dotyczy mojego JPK i wygenerowanych JPK moich klientów. Po sprawdzeniu w bazie MF wszystko jest o.k. Dzieje się tak dopiero od maja, wcześniej wszystko było dobrze. Wydaje mi się, że od ostatniej aktualizacji coś poszło nie tak jak trzeba. 

Pozdrawiam

 

Link to postu

Dzień doby Pani Lidio.

Pani przypadek wydaje się być o tyle dziwny gdyż wykazuje się stanem permanentnym i jednocześnie jest unikalny. Komunikat tego typu świadczy o jakiś problemach z dostępem do internetu. Z drugiej strony, twierdzi Pani, że dostęp do internetu działa - czego dowodzi możliwość sprawdzenia statusu VAT podatnika bezpośrednio na stronie MF.

Proszę mi powiedzieć, czy z innych miejsc sprawdzania statusu VAT podatnika, np z poziomu modułu Klienci, również zwracany jest ten komunikat. Proszę spróbować również wykorzystać inne funkcjonalności, jak sprawdzanie danych kontrahenta w bazie GUS, wysyłka maila z poziomu nexo, odbiór UPO do JPK i deklaracji. Czy tam wszystko zachodzi poprawnie?

Link to postu
20 godzin temu, Lidia Szałach napisał:

Dziękuję za dobre chęci. Problem został rozwiązany przez zainstalowanie nowej wersji programu .

Pozdrawiam

Problem zapewne był specyficzny dla Pani środowiska komputerowego - stąd moje pytania, czy objawia się ten problem w innych miejscach programu. Na przyszłość postaramy się by w takich przypadkach, na dysku zapisywana była informacja co może być przyczyną braku połączenia bądź niepoprawnej odpowiedzi z portalu podatnika.

 

Pozdrawiam.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...