Skocz do zawartości

Próba automatyzacji

Polecane posty

Witam, 

Ten problem może być trochę nietypowy, trudny, ale serdecznie proszę chociaż o próbę pomocy. Moim celem jest "powielenie" konta na Allegro i zrobienie kilku dodatkowych. Mamy ponad 3400 aukcji. Z racji tego, że sello nie ma funkcji ( albo ja jej nie znam, proszę mnie poprawić jak się mylę ) powielenia wszystkich aukcji na inne konto ( hurtowo oczywiście, nie pojedynczo ) to znalazłem program, który się nazywa UiPath. Po zrobieniu krótkiej ścieżki kroków ( takich samych jak bym je robił ręcznie ) zapętlam program, aż nie zrobi wszystkich aukcji na drugie konto. Natomiast mam z tym kilka problemów i nie mam pojęcia z czego one wynikają:

1. Jak normalnie dodaje aukcję to czeka ona w przygotowanych na tym koncie, gdzie ma być wystawiona. Jak zrobię to z moim programem - wszystkie trafiają do: "Konto: (wszystkie)" jednocześnie nie pokazują się na żadnym koncie, tylko w zakładce główne ---> przez to nie mogę użyj zmian zbiorczych. 

2. Drogę kroków mogę "nagrać"  - wykonuje kroki, które mnie interesują i program je nagrywa, a potem odtwarza. Jak normalnie powielam aukcję to po wybraniu konta i typu aukcji ( kup teraz ) automatycznie wybiera mi czas "do wyczerpania" tak jak w powielanej aukcji. W momencie, kiedy to nagrywam to nie pokazuje mi się w ogóle opcja " do wyczerpania", a nawet nie mam możliwości wybrania takiej opcji po rozwinięciu listy. 

3. Gdy całość już zadziała, mój program przeklika wszystkie potrzebne zakładki w Sello to ręcznie chce puścić aukcje. Przy każdej wyrzuca mi ten sam błąd, że nie może zaciągnąć danych o gwarancjach. reklamacji z innego konta. Do tej pory nigdy nie było z tym problemu. Żeby to ominąć to zmieniłem wszystkie zakładki na dodatkowych kontach na inne nazwy. Ciekawe jest to, że nieważne czy mam włączony program ( i nagrywa moje ruchy ) czy nie, to Sello ich nie widzi. Pokazuje tylko stare nazwy ( przy wybieraniu, w trakcie powielania ), ale jak wejdę w samą aukcję na tym koncie ( tak jakbym chciał ją edytować ) to pokazuje mi te nowe gwarancje czy reklamacje. 

Link to postu

Witam,

 

Trudno mi się odnieść do efektów zastosowanego narzędzia, ale sugeruje zastosować mechanizmy dostępne w Sello. w związku z tym:

1. Proszę powrócić z danymi do sytuacji przed zastosowaniem programu UiPath (dearchiwizacja danych).

2. Dodać w podmiocie nowe konta.

3. Ustawić kontekst konta aktualnie używanego ( a nie "Wszystkie").

4. Znaczyć na liście te aukcji które mają być powielone.

5. Po ich zaznaczeniu zastosować opcję "Wystaw ponownie" (dostępna pod prawym klawiszem myszy na liście zaznaczonych aukcji) bez zaznaczania opcji "Gotowej do wystawienia w serwisie".

6. Po wykonaniu opcji "Wystaw ponownie" w aukcjach w zakładce "Przygotowane" pojawią się aukcje odpowiadające tym które zostały zaznaczone.

7. Zaznaczyć te aukcje, które mają być wystawiane na innym koncie i wywołać opcję "Zmiany zbiorcze" (dostępna pod prawym klawiszem myszy na liście zaznaczonych aukcji).

8. Pojawi się ekran zmian zbiorczych w którym w zakładce "Podstawowe" należy zaznaczyć opcję "Konto" , wskazać z listy właściwe konto i zapisać zmianę klawiszem OK.

 

Procedurę 4-8 powtórzyć dla każdego nowego konta.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...