Skocz do zawartości

Dekretacja faktur sprzedaży

Polecane posty

Witam,

Potrzebowałbym zapytać Was o prawidłowe ustawienie schematu dekretacji, kiedy faktura sprzedaży wystawiona jest na firmę i ma formę płatności przelew. Ustawiłem schemat, który prawidłowo dokonuje zapisu rozbijającego wartość brutto na konto VAT oraz na przychód, ale mam problem, aby w tym samym dekrecie utworzyć zapis księgujący z konta 148 (w moim planie jest to konto środków z kasy fiskalnej) na konto 202 (konto nabywców). Chciałem wykorzystać do tego celu kontekst "płatności na dokumencie", w których wyznaczam filtr typ płatności: "płatność odroczona", ale po utworzeniu schematu dekretacji z wykorzystaniem takiego wariantu, niestety Rewizor ignoruje ten filtr i w utworzonym dekrecie nie tworzy księgowania rozliczającego płatność przelewem. 

Link to postu
4 godziny temu, Przemysław Nowakowicz napisał:

Chciałem wykorzystać do tego celu kontekst "płatności na dokumencie", w których wyznaczam filtr typ płatności: "płatność odroczona",

Proszę zwrócić uwagę, że typy płatność są predefiniowane - wykorzystywane w definicji form płatności:

 

5b57097a02351_typyplatnosci.jpg.08ed0ee55a7237d85411716e5002d655.jpg

Może jednak na fakturze wykorzystana została forma płatności oparta na innym typie płatności?

 

Link to postu

Dzień dobry.

 

Proszę zwrócić uwagę, że w schemacie dekretacji faktury sprzedaży, jest kontekst pozycji: "Płatności na dokumencie", przy czym dotyczy on płatności zrealizowanych (odpowiadając z pamięci również zasugerowałem się, że sugerowana forma płatności do zapłaty, np przelew, dostępna jest w obrazie księgowym faktury). Ładnie to widać w module "Dekretacja dokumentów", gdy podejrzymy obraz księgowy jakiejś faktury. Do dekretacji kwoty niezapłaconej dokumentu można posłużyć się kwotą nagłówkową dokumentu (N) Pozostało (suma) bez konieczności filtrowania po formach płatności.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...