Skocz do zawartości

Cennik, Pola Własne

Polecane posty

Tworzę automatyczne cenniki dodatkowe, dla wybranych grup towarowych. Są one odświeżane mniej więcej co miesiąc, po sporej zmianie ceny kursu Niklu, co wpływa w naszej branży na cenę końcową u klienta. Wtedy generuję nowy cennik dodatkowy i chciałby zamknąć poprzednie cenniki dla danej grupy. I tu pojawia się problem, bo często zawodzi mi procedura przechowania poprzednie ID cennika, jeśli wystąpią po drodze jakieś problemy - ostatnio np. wszedł mi towar nieaktywny. W związku z powyższym, chciałem do Cennika dopisać gdzieś Sobie SYMBOL grupy cennikowej, tak aby podczas dodawania nowego, zamknąć wszystkie pozostałe z tej grupy. Oczywiście na siłę mogę użyć pola Opis, ale z doświadczenia, nie chcę używać pól zwykłych, bo czasem są potrzebne do czegoś innego, albo znikają w niektórych wersjach, plus są dostępne do edycji i może mi ktoś namieszać. Chciałem Sobie zrobić ukryte pole własne do identyfikacji. Alternatywne, mogę Sobie dorzucić tablicę do bazy, ale to wszystko alternatywy, wolałbym standardowe rozwiązanie, jakim są pola własne :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...