Skocz do zawartości

Subiekt Nexo - Inwentaryzacja

Polecane posty

Witam, 
zrobiliśmy inwentaryzację na bazie spisu inwentaryzacyjnego. Spis posortowaliśmy aby układal po nazwie rosnąco. 

Następnie miałem wpisać ilości i oczekiwałem, że wytworzone zostaną PZ i WZ na powstałe różnice... ale spis gdzie wszystkie stany = 0, gdy zapisuje nie pyta mnie czy ma zmienić stany magazynowe... 

2. Stworzyłem więc dokument inwentaryzacyjny, tu wybrałem nasz spis... ale ilości też w żaden sposób to nie zmienia... WIdzę, jednak, że mogę wpisać różnice i może to wystawi WZ / PZ? 

3. Drugie pytanie... Inwentaryzacja jest posortowana po chyba symbolu... gdy my chcemy aby była posortowana po nazwie... niestety nie widzę takiej opcji i zastanawiam się jak ja niby mam kilka tysięcy pozycji zaktualizować gdy spis inwentaryzacyjny i inwentaryzacja są zupełnie inaczej sortowane? 

Pytanie co robię źle? dlaczego nie aktualizuje mi stanów? i jak posortować inwetaryzację według nazw produktów...?

Link to postu
14 godzin temu, Jakub Z napisał:

Następnie miałem wpisać ilości i oczekiwałem, że wytworzone zostaną PZ i WZ na powstałe różnice... ale spis gdzie wszystkie stany = 0, gdy zapisuje nie pyta mnie czy ma zmienić stany magazynowe... 

Faktycznie, spis inwentaryzacyjny nie generuje dokumentów magazynowych, jedynie Inwentaryzacja o statusie W - Wykonana generuje dokumenty RW/PW.

14 godzin temu, Jakub Z napisał:

Stworzyłem więc dokument inwentaryzacyjny, tu wybrałem nasz spis... ale ilości też w żaden sposób to nie zmienia... WIdzę, jednak, że mogę wpisać różnice i może to wystawi WZ / PZ? 

Po włączeniu spisu do inwentaryzacji, dokument IW weźmie pod uwagę stany wpisane do spisu i po przeliczeniu odpowiednio wpisze rozchód i przychód. Ważnym jest, żeby skorzystać z opcji Włączony do inwentaryzacji.

14 godzin temu, Jakub Z napisał:

Drugie pytanie... Inwentaryzacja jest posortowana po chyba symbolu... gdy my chcemy aby była posortowana po nazwie... niestety nie widzę takiej opcji i zastanawiam się jak ja niby mam kilka tysięcy pozycji zaktualizować gdy spis inwentaryzacyjny i inwentaryzacja są zupełnie inaczej sortowane? 

Tak jak wspomniałem wyżej, wystarczy uzupełnić dane na Spisie inwentaryzacyjnym, które zostaną później zaczytane w Inwentaryzacji. Niestety póki co nie dajemy możliwości sortowania Inwentaryzacji.

14 godzin temu, Jakub Z napisał:

Pytanie co robię źle? dlaczego nie aktualizuje mi stanów? i jak posortować inwetaryzację według nazw produktów...?

Polecam Panu zapoznać się z tematem e-pomocy technicznej, który przedstawia krok po kroku jak stworzyć Spis inwentaryzacyjny, jak włączyć go do dokumentu Inwentaryzacji oraz jak wygenerować rozchód/przychód towarów dokumentem IW. Temat znajdzie Pan tutaj:

https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/e-pomoc_techniczna/1347,co-to-jest-inwentaryzacja-i-gdzie-ja-wykonac-w-subiekt-nexo.html

Link to postu

Temat napisałem na zapas ;) później sporo się wyjaśniło. Choć szkoda że za późno przeczytałem o spisach, wtedy zamiast sumować je samemu ;) po prostu przepisałbym na oddzielnych formularzach ;) dziękuję za odpowiedź. 

 

PS. Mam kilka różnych pytań - zastanawiam się czy otwierać nowe wątki dla każdego, czy lepiej stworzyć jeden w stylu "kilka pytań" - byłby rozrzut od gestora / po niektóre inne funkcje?

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu

Witam, Panie Dariuszu... jednak coś jest nie tak. 

Zrobiłem spis inwentaryzacyjny. Tam wpisałem wszystkie nasze produkty... zrobiłem uwzględnienie spisu w inwentaryzacji pokazał przychód/rozchód... Końcowo jednak wartość inwentaryzacji wynosi różnicę przychodu / rozchodu. W efekcie wartość inwentaryzacji to jakieś 2% wartości pierwszej inwentaryzacji... Pytanie czy to tak powinno być? czy jednak coś poszło nie tak?

Wydaje mi się, że wcześniej wartość stanowiła = poprzednia wartość magazynu - różnice inwentaryzacyjne... teraz jakby "cały magazyn" poza różnicami nie istniał:/

Czy to tak powinno działać? 

 

2. Próbowałem zmienić status inwentaryzacji i pojawia się błąd: Niewystarczająca ilość towaru na magazynie do zadysponowania pozycji. Zadysponowano 0. 1.. 

Nie bardzo rozumiem i nie widzę, żadnych podpowiedzi czy towar jest gdzieś zarezerwowany? czy o co chodzi? większość tych produktów nie mamy fizycznie na magazynie... włączamy synchronizację stanów magazynowych ze sklepem... i nie chce aby stan był większy niż 0, no bo nie mamy produktów i nie chcemy aby Klient mógł zamówić... Jednak z jakiegoś powodu Nexo upiera się, aby stan był większy od 0... Nie rozumiem, czemu w tych kilkunastu produktach błąd występuje. :/(w kilku miało to sens, bo na magazynie była 1 sztuka... a rozchód był 3 sztuki... ale tu są 3 sztuki... jak zrobię jak mi podpowiada nexo, to na magazynie zostają błędne stany dodatnie... ?

 

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
15 godzin temu, Jakub Z napisał:

Zrobiłem spis inwentaryzacyjny. Tam wpisałem wszystkie nasze produkty... zrobiłem uwzględnienie spisu w inwentaryzacji pokazał przychód/rozchód... Końcowo jednak wartość inwentaryzacji wynosi różnicę przychodu / rozchodu. W efekcie wartość inwentaryzacji to jakieś 2% wartości pierwszej inwentaryzacji... Pytanie czy to tak powinno być? czy jednak coś poszło nie tak?

Wydaje mi się, że wcześniej wartość stanowiła = poprzednia wartość magazynu - różnice inwentaryzacyjne... teraz jakby "cały magazyn" poza różnicami nie istniał:/

Czy to tak powinno działać? 

Jak najbardziej, inwentaryzacja pokazuje tylko różnice między przychodem o rozchodem. Jeżeli chciałby Pan poznać wartość magazynu, proszę wyliczyć raport dotyczący remanentu.

15 godzin temu, Jakub Z napisał:

2. Próbowałem zmienić status inwentaryzacji i pojawia się błąd: Niewystarczająca ilość towaru na magazynie do zadysponowania pozycji. Zadysponowano 0. 1.. 

Nie bardzo rozumiem i nie widzę, żadnych podpowiedzi czy towar jest gdzieś zarezerwowany? czy o co chodzi? większość tych produktów nie mamy fizycznie na magazynie... włączamy synchronizację stanów magazynowych ze sklepem... i nie chce aby stan był większy niż 0, no bo nie mamy produktów i nie chcemy aby Klient mógł zamówić... Jednak z jakiegoś powodu Nexo upiera się, aby stan był większy od 0... Nie rozumiem, czemu w tych kilkunastu produktach błąd występuje. :/(w kilku miało to sens, bo na magazynie była 1 sztuka... a rozchód był 3 sztuki... ale tu są 3 sztuki... jak zrobię jak mi podpowiada nexo, to na magazynie zostają błędne stany dodatnie... ?

Proszę przejrzeć Informator danego towaru. Może Pan go otworzyć przechodząc do modułu Asortyment, zaznaczając konkretny towar, rozwijając górne menu Operacje i klikając na Informator (skrót CTRL + I). W razie, jakby Pan niczego nie znalazł proszę o zrzuty ekranu informatora i samej inwentaryzacji (tak, żebym mógł zobaczyć co się dzieje z towarem, którego informator Pan sprawdzał). Jeżeli Pan chce, to może Pan wysłać mi to w wiadomości prywatnej.

Edytowane przez Dariusz Nowak
Link to postu
2 minuty temu, Jakub Z napisał:

Czy informator pokazuje rezerwacje?

Jak najbardziej, na zakładce Stany w magazynach.

3 minuty temu, Jakub Z napisał:

czy rozwiązaniem jest wyzerowanie stanów magazynowych bezpośrednio w bazie?

Ciężko powiedzieć, wszystko zależy od tego, co chce Pan osiągnąć.

Czekam na zrzuty ekranu, po analizie postaram się podpowiedzieć gdzie leży problem.

Link to postu

Ok. Dziękuję za wskazówki, bo chyba dzięki nim udało się dotrzeć do problemu. 

Po przejściu do NExo pojawił się problem z "brakującym towarem". Czyli np. mieliśmy coś na stanie, ale nie mieliśmy w nexo, kiedyś robiliśmy usługi jednorazowe, a tutaj znaleziono coś takiego jak: "częściową rezerwację towaru". Wszystko niby się zgadzało, ale nie do końca... 

WAŻNE: taki produkt w informatorze nie widnieje jako sprzedany (Ruch Asortymentu / sprzedaż). Widnieje tylko w zakładce "Stany" w pozycji rezerwacje. Później już tylko pozostaje nam chwilę poczarować i stan się w końcu wyzeruje.

 

 

Edytowane przez Jakub Z
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...