Skocz do zawartości

Cenowa KFZ, a brak automatycznego KPZ

Polecane posty

Witam serdecznie,

Mam pewien problem. W przypadku korygowania faktur zakupu pod względem ilościowym nie ma tego problemu. Jednak przy korekcie cenowej (np. pomyłka dostawcy, niewbicie rabatu) nie wystawia się automatycznie korekta PZ. Osobiście nic nie mogę z tym zrobić, a w raportach na koniec miesiąca pojawia się rozbieżność, ponieważ nigdzie w przyjęciach nie jest uwzględniana zmiana ceny i wychodzi na to, że towar przyjęty na magazyn ma wyższą cenę niż zakupiony (drobny absurd). Czy ktoś znalazł może sposób na poradzenie sobie z tym problemem? Szczerze nie wiem, czy wcześniej pojawiała się taka sytuacja, bo biuro rachunkowe zaczęło zwracać na to uwagę dopiero od lipca, kiedy weszły w życie jpk mag.
Bardzo proszę o jakaś dobrą radę.
Pozdrawiam

Link to postu

"Podliczenie okresu- dokumenty". Możliwe, że program gdzieś to ujmuje, bo wz wystawia w odpowiednich cenach, jednak biuro rachunkowe widzi problem w tym, że zestawienie listy wystawionych PZ w danym miesiącu  wartościowo im się nie zgadza, oraz że PZ nie jest korygowana i np przy "ruchu asortymentu" nie widać nigdzie poprawnej ceny. Może przesadzają, ale czy faktycznie nie powinna się wystawiać korekta przyjęcia w takim momencie?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.09.2018 o 15:21, Magdalena Fajfer napisał:

Niestety. Koszt magazynowy dla tej pz= wartość pierwotnej pz- tak jak powinno być. PZ wystawiona na podstawie FZ jest ok. Przy wystawieniu KFZ nie generuje się żaden dokument dodatkowo i nie zmienia mi nic w tym zestawieniu...

Faktycznie, nie generują się dodatkowy dokument KPZ, jednakże w raporcie Podliczenie okresu - dokumenty, w koszcie jest zawarta kwota z korekty. Proszę o wysłanie zrzutów ekranu na priv z dokumentu KFZ i z raportu z tego, konkretnego dnia. Z tego, co sprawdziliśmy raport Podliczenie okresu - dokumenty poprawnie prezentuje koszt w sekcji Dokumenty magazynowe.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
Dnia 28.09.2018 o 14:44, Dariusz Nowak napisał:

Faktycznie, nie generują się dodatkowy dokument KPZ, jednakże w raporcie Podliczenie okresu - dokumenty, w koszcie jest zawarta kwota z korekty. Proszę o wysłanie zrzutów ekranu na priv z dokumentu KFZ i z raportu z tego, konkretnego dnia. Z tego, co sprawdziliśmy raport Podliczenie okresu - dokumenty poprawnie prezentuje koszt w sekcji Dokumenty magazynowe.

Tak. Sprawdziliśmy kilka przykładowych sytuacji i raporty generują się poprawne.
Księgowość widzi jednak problem z tym, że na liście przyjęć nigdzie nie widać tej korekty...

Link to postu
Dnia 10.10.2018 o 08:16, Magdalena Fajfer napisał:

Księgowość widzi jednak problem z tym, że na liście przyjęć nigdzie nie widać tej korekty...

Od wersji 22 (która wyszła wczoraj) dostępny jest nowy moduł Korekt kosztów, gdzie może Pani stworzyć dokument ewidencjonujący taką sytuacje (korekty kosztów handlowych i korekty kosztów magazynowych). Dokumenty te można księgować.

Polecam zapoznać się z tematami e-pomocy technicznej dla korekt kosztów:

Edytowane przez Dariusz Nowak
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...