Skocz do zawartości

ZK -> FL(L)1 -> FL(L)2 - zmiana ilości w FL(L)2 w stosunku do FL(L)1

Polecane posty

Wystawiono ZK z jedną pozycją, tj. na 100szt. TOWARU1
Klient wpłacił pierwszą zaliczkę więc wystawiono FL(L)1 z ZK na 100szt TOWARU1
Klient wpłacił drugą zaliczkę wiec wystawiono FL(L)2  -  ale tym razem pracownik z rozmachu zmienił ilość TOWARU1 na 50szt. 
(bo na życzenie klienta tyle planował wydać TOWARU1 poprzez WZ tuż po wypisaniu FL(L)2 i mu się poprostu pomyliło lub poprostu nie do końca jest swiadomy niuansów prawa podatkowego i zrobił jak zrobił)

No i co ciekawe, NEXO umożliwia zmianę ilości na FL(L)2 w stosunku do poprzedniej FL(L)1 - a to mocno dyskusyjne i wydaje mi się, że to nie jest poprawne podatkowo.
W końcu do korygowania Faktur zaliczkowcyh służy KFL (a nie kolejna FL(L)n w łańcuchu)?

SUGESTIA:
Jeśli zgadzacie się Państwo z powyższym (moze czegoś nie wiem) to sugeruję zablokować możliwość zmiany ilości - na kolejnych FL(L) w łańcuchu!
Pozostawiając opcję korygowania jedynie poprzez KFL.

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
18 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

Jeśli zgadzacie się Państwo z powyższym (moze czegoś nie wiem) to sugeruję zablokować możliwość zmiany ilości - na kolejnych FL(L) w łańcuchu!
Pozostawiając opcję korygowania jedynie poprzez KFL.

Od kilku wersji funkcjonuje opcja blokowania pozycji na dokumencie faktury sprzedaży zaliczkowej, może Pan zaznaczyć opcję Blokuj pozycje zaliczkowe w konfiguracji Typy dokumentów - Faktura sprzedaży zaliczkowa.

Link to postu

Znam tą funkcję i ona rozwiązuje opisaną problematykę z niniejszego wątku ale ma jeden zasadniczy minus.
Gdy jest aktywna nie można dodawać materiału do usług (CTRL+Y), czyli używać funkcji "potraktuj jako materiał".

To o tyle ważne, że proszę zauważyć, ze przyjęte pieniądze w VAT (zaliczka) rodzi obowiązek podatkowy a przecież na etapie wystawiania FL mogę nie znać jeszcze specyfikacji użytych materiałów.
Inna rzecz, ze my ten mechanizm używamy również w odniesieniu do towarów gdy na zyczenie klienta robimy jednorazowo mixy wielu produktów (skoro jednorazowo to wówczas nie ma sensu tworzyć kompletów).

Czy mając na uwadze powyższe możecie zmodyfikowac mechanizm blokujący lub też dodać po prostu 3 opcję (do wyboru) w Typach dokumentów aby blokowało pozycje ALE jednocześnie było możliwe traktowanie towarów jako materiał (wywołanie mechanizmy CTRL+Y)?

Taka hybryda rozwiazałaby opisany problem jedoczesnie dając pożądaną elastycznosć wynikajacą z realnych sytuacji realziacji transkacji z klinetem!

  

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...