Skocz do zawartości

Wysyłanie Edi++ do biura rachunkowego - problem

Polecane posty

Witam wszystkich!

 

Subiekta mamy, już od wielu lat, ale wykorzystywaliśmy go i wystarczał nam na poziomie podstawowym. Tym niemniej  postanowiliśmy, że będziemy za pomocą plików epp wysyłać faktury sprzedażowe do biura rachunkowego. Z wysłaniem do pliku nie było żadnych problemów, ale księgowa podobno go nie może zaimportować (do programu Symfonia). Powiedziała też, że miała takie przypadki, że mimo, że to jest ten sam plik z "wyślij do pliku" nie "zaciągało" a z pomocą funkcji "wyślij do biura rachunkowego" nie było problemu. Tu zaczęły się problemy. Przebrnąłem już chyba przez większość ustawień, już wydawało się, że jestem u celu, ale w konsekwencji natrafiam na komunikat "w podanym okresie brak dokumentów do księgowania z danym odbiorcą". Utworzyłem odbiorce off-line z datą poprzedzającą okres rozliczeniowy od którego chcę używać tej funkcji, tego odbiorce domyślnego, lokalnego zdezaktywowałem. Sądziłem, że może mimo ustawienia wcześniejszej daty gdzieś data faktycznego utworzenia się"gryzie", ale nie - w nowych fakturach dalej to samo. Zmieniałem też status faktur w DD na domyślny, tylko, że nie znam parametrów tego statusu domyślnego. Jakieś pomysły?

Edytowane przez Jacek Kak
Link to postu

Jak rozumiem, plik wygenerowany w Subiekcie nexo nie wczytuje się w programie Symfonia?. Proszę o przesłanie tego pliku do nas - sprawdzimy przynajmniej, czy pod katem struktury wymaganej przez nasze programy, taki plik jest poprawny.

 

W module Dokumenty do dekretacji, w menu Komunikacja dostępna jest opcja "Wyślij do off-line EDI++ -> do pliku (bez ustalania odbiorcy)" - proszę za jej pomocą wysłać dokumenty.

 

Proszę również sprawdzić co dla wysyłanych dokumentów ma Pan ustawione w kolumnie "Obsługujący".593e60f5ca1b4_obsugujcy.thumb.png.53eebb2b613fe75ddcc5c5bc8d1d991b.png

Link to postu

Witam

 

Dziękuję za odpowiedź. Ten sposób działa. Wprawdzie trzeba zaznaczać ręcznie, ale powinno to wystarczyć. Dla wysłanych dokumentów, w kolumnie "Obsługujący" mam podmiot który utworzyłem, czyli "moją księgową". Tym bardziej nie wiem dlaczego nie działa to w komunikacji w sprzedaży.

 

Pozdrawiam

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...