Skocz do zawartości

Archiwizacja danych klienta w nexo

Polecane posty

Szanowni Państwo,

poproszę o pomoc w konfiguracji archiwizacji - za każdym razem muszę wybierać miejsce docelowe (mimo, że przy poprzedniej archiwizacji zaznaczyłam), zaznaczam "nadpisuj bez pytania..." a i tak przy kolejnej archiwizacji  pojawia się dysk C docelowo i  znów muszę zaznaczać haczyk  "nadpisuj..." . Program tego nie pamięta??

Czy da się to zrobić na stałe? Mam wielu klientów i to mi bardzo uwiera, marnuje czas. 

Nawet bym nie wiedziała, ale właśnie to archiwum "zatkało" mi dysk C (a mam bardzo duży dysk, na nowym sprzęcie, kupionym w tym roku na potrzeby Nexo)... Dopiero przy poszukiwaniu przyczyny zapełnienia dysku odkryłam, że każde archiwum jest tworzone oddzielnie, za każdym razem - czyli w praktyce, co miesiąc u każdego z kilkudziesięciu klientów, powiela mi się to archiwum...

Przerzuciłam na partycję D, wywaliłam stare archiwa - ale nadal (mimo tych zaznaczeń we wcześniejszym opisie) program nie nadpisuje tylko zapisuje nowe archiwum...

Jak to ustawić na stałe i dla wszystkich? Czy ktoś wie? Pomocy...

Izabela Szatrawska

Obraz1_LI (2).jpg

Link to postu

Opcja Archiwizuj w programie korzysta z parametrów domyślnych lub ustawionych w Programie serwisowym dla danego podmiotu. Opcja Archiwizuj nie pozwala na stałą zmianę tych parametrów, jedynie na ich ustawienie dla aktualnie wykonywanej archiwizacji.
Zestaw parametrów archiwizacji jest jeden, ale zmianę parametrów można wykonać na dwa sposoby:

  1. Poprzez Program serwisowy.
    Należy uruchomić Program serwisowy, wskazać podmiot i wybrać opcję Podmiot-Parametry archiwizacji, zmienić i zapisać.
  2. Przy okazji archiwizacji przy wychodzeniu z programu.
    Gdy w parametrach jest ustawiona archiwizacja przy wychodzeniu z programu (takie jest standardowe ustawienie) to przy wyjściu z programu pojawia się okno z pytaniem o parametry archiwizacji i z możliwością wykonania archiwizacji. Zmiana parametrów w tym oknie i wykonanie archiwizacji powoduje zapamiętanie tych ustawień.

Po zmianie parametrów na jeden z powyższych sposobów, okienko pojawiające się w programie, po wyborze opcji Archiwizuj, będzie proponowało archiwizację z tymi zmienionymi parametrami.

Dodam, że mechanizm ten będzie upraszczany i mamy nadzieję, że stanie się intuicyjny.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry,

dziękują za odpowiedź.

1. Mam natomiast nowy problem: program archiwizując podaje taki komunikat: Przenoszenie danych na serwer (i w okienku biegnie pasek postępu), a potem Przenoszenie danych z serwera na ten komputer (i kolejne okienko z paskiem postępu). Wszystko niby ok, ale tym zapisem na serwer i potem na komp program nie nadpisuje danych tylko tworzy nowe bazy i zapchał mi dysk C... Komputer jest nowy, dysk jedynie zajmuje program (sprawdziłam wszystko i poza Windowsem, co żre miejsce na dysku, nie mam nic "dyskożernego" - żadnych zdjęć, filmów, jedynie parę dok. w Excelu i Wordzie). W parametrach programu na dysku C widzę, że jest full archiwum z pozycji programu - domyślam się, że to te z okienka opisanego powyżej "Przenoszenie danych na serwer..." (swoje archiwizacje tworzone przy wychodzeniu z programu zapisuję skompresowane na dysku D i skonfigurowałam tak, że się nadpisują.)

Jak z tego wybrnąć? Jak ustawić, żeby zapisy na serwerze archiwum na  się nadpisywały? Mam bardzo wielu klientów i jak to się stało w połowie roku, to niestety dojdzie za chwilę do paraliżu pracy:-(

2. Pisze Pan o Programie serwisowym.. Co to takiego? Gdzie mam go szukać? W momencie uruchamiania programu?

Link to postu

Ad. 1. Nie bardzo rozumiem co znaczy "W parametrach programu na dysku C widzę, że jest full archiwum z pozycji programu". Domyślam się, że gdzieś widzi Pani u siebie na dysku te archiwa, które zajmują niepotrzebnie miejsce. Żeby archiwa się nadpisywały, każdorazowo musi się tworzyć pod taką sama nazwą, więc trzeba usunąć domyślnie dodany człon związany z czasem utworzenia archiwum. Z kolei, żeby nie zostawało nic na serwerze należy użyć mechanizmu InsERT nexo. Archiwum najpierw jest tworzone na serwerze (inaczej się nie da), a następnie, jeśli użyto mechanizmu InsERT nexo, jest przenoszone na komputer lokalny, a usuwane z serwera. Przykładowe ustawienia, które zapewniają usuwanie archiwów z serwera i nadpisywanie lokalnie archiwów:

archiwa1.png.20b73ad1bf016547f6d25a47505b24ad.png

 

Ad. 2. Program serwisowy można znaleźć w menu Windows. Z tym, ze potrzebny będzie raczej tylko w przypadku odtwarzania podmiotu z archiwum.

597889d1d7a21_programserwisowywmenustart.png.c6938e4bc3d4b0705a4f708620122bdd.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...